Gopło Kruszwica - Unia 0:0

• autor: Redakcja, 2016-05-07 19:05

Twierdza Kruszwica nie zdobyta

W dzisiejszym meczu drużyn będących na szczycie tabeli Unia zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Gopłem Kruszwica. Gospodarze wciąż są więc jedynym niepokonanym zespołem na własnym boisku w tym sezonie. Wynik osiągnięty pod Mysią Wieżą przez podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zmniejszył przewagę nad trzecim miejscem do siedmiu punktów.

GOPŁO KRUSZWICA – UNIA JANIKOWO 0:0

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 14. Nowicki – 16. Lewandowski (90’ 9. Ojczenasz), 11. Zaleski (83’ 21. Lewandowski), 7. Deresiewicz, 30. Plewa – 10. Jelonek (88’ 6. Kruszka), 22. Łabuszyński (74’ 3. Oczkowski).

Rezerwowi – nie zagrali: 31. Wikarski, 17. Radaszewski, 18. Karpiński.

Gopło: 4 celne, 4 niecelne

Unia: 8 celnych, 10 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Mecz mimo, iż zakończył się bezbramkowym remisem nie należał do nudnych. Sygnał do ataku Unitom w 5.minucie dał Dawid Deresiewicz, który próbował zaskoczyć Michała Michalaka bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. Bramkarz kruszwiczan był jednak na posterunku, a zamieszanie wyjaśnili obrońcy. Następnie z prawej strony wrzutkę w pole karne posłał Damian Brończyk, a Dominik Jelonek uderzył głową. Ponownie na posterunku był golkiper Gopła. Chwilę potem będącego w szesnastce Mikołaja Plewę obsłużył Damian Lewandowski. Lewoskrzydłowy Unii przyjął piłkę, ale chwilę potem zablokował go obrońca. Futbolówka trafiła w słupek i wyszła poza boisko, co oznaczało korner. Po kwadransie gry, Jelonek z wolnego podał Brończykowi, którego strzał został zablokowany, po czym Deresiewicz egzekwował rzut rożny. Piotr Łabuszyński w szesnastce wyskoczył najwyżej, ale uderzenie głową nie zaskoczyło bramkarza. Do piłki dopadł jeszcze Jelonek, ale był na pozycji spalonej. W 20.minucie gospodarze stworzyli groźną sytuację, ale napastnika uprzedził Krzysztof Stodólski wygarniając piłkę spod nóg rywala. Kolejnie zawodnik strzegący bramki Unii chwycił piłkę po główce jednego z kruszwiczan wykańczającego dośrodkowanie z rożnego. W 27.minucie strzał Deresiewicza z wolnego trafił w mur, po czym doszło do nieporozumienia pomiędzy bramkarzem, a obrońcą wicelidera, dzięki czemu futbolówka trafiła pod nogi Jelonka, który z kąta zza pola karnego trafił w górną siatkę bramki. W 29.minucie Deresiewicz z dystansu przymierzył fatalnie. Po pół godzinie gry janikowianie przeprowadzili ciekawą kontrę po rzucie rożnym przeciwnika. Łabuszyński z piłką popędził prawą stroną, podał Deresiewiczowi, który dośrodkował na głowę Jelonka. Kapitan Unii minimalnie przestrzelił. W 37.minucie lob Lewandowskiego wyłapał Michalak, którego faulował Łabuszyński. W efekcie tego bramkarz Gopła wpadł z piłką do bramki. Oczywiście gol nie mógł zostać uznany. Na cztery minuty przed przerwą płaski strzał z dwudziestu metrów oddali gospodarze, ale Stodólski nie musiał interweniować.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy strzał Lewandowskiego z narożnika pola karnego minął spojenie słupka z poprzeczką. W 49.minucie najlepszą sytuację do zdobycie bramki mieli kruszwiczanie. Stodólski odbił przed siebie piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Kamila Łukomskiego, a zawodnik, który dobijał z bliskiej odległości trafił w będącego na spalonym swojego kolegę z drużyny… Następnie niecelny strzał zza pola karnego po ziemi oddał Brończyk. W 54.minucie janikowianie przeprowadzili składną akcję. Łabuszyński podał Lewandowskiemu, który uderzył z dwudziestu metrów. Piłkę odbił Michalak, ale z dobitką nie zdążył Jelonek. Kapitan Unii zdołał jednak opanować futbolówkę i zagrał Plewie, ten wypatrzył Deresiewicza, który dośrodkował w szesnastkę, ale niebezpieczeństwo wyjaśniła defensywa Gopła. Kolejnie po faulu na Plewie, strzał Marcia Zaleskiego z rzutu wolnego wyłapał bramkarz. W 58.minucie Stodólski ponownie zatrzymał napastnika gospodarzy rzucając się mu pod nogi w polu karnym. Następnie Jelonek z prawej strony posłał piłkę w szesnastkę, po czym odbiła się ona od obrońcy i wyszła na korner. Mogliśmy być świadkami bramki samobójczej. Potem Łabuszyński wycofał w polu karnym Lewandowskiemu, którego strzał był zablokowany. W 62.minucie Jelonek podał Lewandowskiemu. Prawoskrzydłowy Unii będąc w szesnastce mógł strzelać, ale zdecydował się na niedokładne zagranie, które przeciął rywal. Minutę później dwa uderzenie kruszwiczan z daleka zostały zablokowane. W 65.minucie mieliśmy trójkową akcję: Jelonek-Plewa-Deresiewicz. Ten ostatni po otrzymaniu piłki, obrócił się w polu karnym, ale uderzył zbyt lekko i nie sprawił Michalakowi żadnych problemów. Na szesnaście minut przed końcem meczu dośrodkowanie Zaleskiego z wolnego głową przeciął Martin Nowicki, ale piłka minęła poprzeczkę. W 79.minucie Zaleskie uderzył z ostrego kąta z kilku metrów, ale strzał był zbyt lekki i znów górą był bramkarz Gopła. Dziesięć minut później Stodólski obronił uderzenie z dwudziestu metrów. Kolejnie strzał gospodarzy z dalszej odległości był niecelny. Piłkę meczową w czwartej minucie doliczonego czasu zmarnował Tomasz Oczkowski, który po wrzutce Deresiewicza z wolnego głową posłał piłkę minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką. Sytuacja ta przedstawiona jest na powyższym zdjęciu.
_________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Sirko (pauza za czerwoną kartkę), Sadecki (kontuzja), Woźniak, Szablewski, Prosianowski (kadra meczowa juniorów).

Orlęta Aleksandrów KujawskiUNIA JANIKOWO
Orlęta Aleksandrów Kujawski   UNIA JANIKOWO