ogółem: 1 757 863

Zdrój Ciechocinek - Unia 4:2

• autor: Redakcja, 2016-05-14 20:49

Rycerze wiosny dla nas za mocni

W meczu najlepszej drużyny wiosny z liderem piątoligowych rozgrywek, Zdrój Ciechocinek okazał się lepszy od Unii Janikowo wygrywając 4:2 (2:0). Gole dla gospodarzy były autorstwa: Angelo Stawskiego, Marcina Majchrzaka, Marcina Modrzejewskiego oraz Daniela Matuszaka. Bramki dla podopiecznych trenera Łukomskiego zdobyli z kolei: Martin Nowicki i Dominik Jelonek. Mimo porażki, nasi piłkarze zachowali cztery punkty przewagi nad wiceliderem i siedem nad trzecim zespołem w tabeli.

ZDRÓJ CIECHOCINEK - UNIA JANIKOWO 4:2 (2:0)

1:0 - 04' Angelo Stawski
 2:0 - 40' Marcin Majchrzak
 3:0 - 49' Marcin Modrzejewski
 3:1 - 61' Martin Nowicki
 4:1 - 64' Daniel Matuszak
 4:2 - 80' Dominik Jelonek

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko – 16. Lewandowski (66’ 20. Wysocki), 11. Zaleski (66’ 6. Kruszka), 30. Plewa, 14. Nowicki (75’ 9. Ojczenasz) – 10. Jelonek, 22. Łabuszyński.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Woźniak, 3. Oczkowski, 7. Deresiewicz, 18. Karpiński.

Zdrój: 11 celnych, 6 niecelnych

Unia: 7 celnych, 5 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Już w 4.minucie gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Przy linii bocznej pola karnego z prawej strony faulował Damian Brończyk. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dłuższy słupek główką wykorzystał Angelo Stawski.

Kilka minut później po rzucie rożnym zawodnik Zdroju oddał silny strzał zza pola karnego, który na korner sparował Krzysztof Stodólski. W 12.minucie niespodziewanie poślizgnął się Jakub Losik, w efekcie czeka miejscowi wyszli na czystą pozycję. Obrońca Unii naprawił jednak swój błąd i skuteczną interwencją w polu karnym sprawił, iż ciechocinianie mieli tylko rzut rożny. Najlepszą sytuację do wyrównania janikowianie stworzyli sobie w 24.minucie, kiedy to Brończyk prostopadle uruchomił wychodzącego sam na sam z bramkarzem Piotra Łabuszyńskiego. Golkiper Zdroju nie dał się jednak zaskoczyć i skuteczną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. Minutę później Maciej Sirko zacentrował z lewej strony, a w polu karnym głową strzelał Dominik Jelonek. Tym razem bramkarz miał więcej kłopotów, ale również wyszedł z sytuacji obronną ręką. Następnie po podaniu Marcina Zaleskiego, Mikołaj Plewa znalazł się w polu karnym, po czym posłał piłkę do bramki. Arbiter wcześniej jednak przerwał grę sygnalizując spalonego. W 28.minucie uderzenie z woleja na raty tuż przed linią bramkową zatrzymał Stodólski. Pięć minut później z dystansu niecelnie przymierzył Plewa. Kolejnie dwa zbyt wysokie strzały oddali zawodnicy Zdroju.

W 40.minucie po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu w pole karne Marcin Majchrzak na dwunastym metrze uprzedził Stodólskiego i głową podwyższył na 2:0.

Na trzy minut przed końcem pierwszej połowy po strzale zza pola karnego i rykoszecie od Losika pewnie interweniował Stodólski. Chwilę później za faul na bramkarzu czwartą żółtą kartką w sezonie ukarany został Łabuszyński, co oznacza pauzę w kolejnym spotkaniu.

W 49.minucie gospodarze przerzucili piłkę z lewej strony na prawą. Następnie po dośrodkowaniu w pole karne tuż przed szesnastkę wybijał Losik. Piłka spadła pod nogi Marcina Modrzejewskiego, który uderzył płasko w kierunku bramki. Futbolówka odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową, co oznaczało 3:0.

Po wznowieniu gry Zaleski z daleka przymierzył niecelnie. W 52.minucie zmierzający w światło bramki centro-strzał poza boisko sparował janikowski bramkarz. Minutę później Stodólski popisał się paradą broniąc strzał z dwudziestu metrów. Skuteczną interwencję zaliczył również przy dobitce. W 55.minucie po faulu na Sirko, strzał z rzutu wolnego Zaleskiego na korner wybił golkiper. Następnie dośrodkowanie Zaleskiego z rzutu rożnego głową wykańczał Łabuszyński, ale trafił w poprzeczkę. W 58.minucie Sirko podał z rzutu wolnego Zaleskiemu, który wypatrzył Plewę. Ten ostatni będąc w polu karnym z ostrego kąta minimalnie przestrzelił.

W 61.minucie Martin Nowicki otrzymał podanie od Plewy i będąc w polu karnym sprytnym lobem pokonał bramkarza – 3:1.

Wydawało się, że gol ten poderwie janikowian do kolejnych ataków, ale najpierw chwilę później z daleka niecelnie uderzali gospodarze…

a w 64.minucie Daniel Matuszak wykończył akcję i płaskim strzałem z około szesnastu metrów tuż przy słupku pokonał Stodólskiego – 4:1.

Na kwadrans przed końcem zawodnik Zdroju przestrzelił z dalszej odległości. W 76.minucie Jelonek otrzymał piłkę w polu karnym od Adriana Wysockiego, po czym trafił tylko w boczną siatkę. Moment później niebezpieczeństwo w polu karnym Unii zażegnał nasz bramkarz.

W 80.minucie wynik został ustalony – 4:2. Brończyk dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego z własnej połowy. Piłkę głową trącił obrońca Zdroju, po czym dopadł do niej Jelonek i również główką skierował ją do bramki.

Trzy minuty później jeden z miejscowych zawodników uderzył zbyt wysoko z dystansu. W 87.minucie Wysocki wyszedł sam na sam z bramkarzem, który nie dał się zaskoczyć. Nowy-stary piłkarz Unii zdołał jeszcze dobić z ostrego kąta, ale golkiper sparował futbolówkę na korner. W doliczonym czasie gry płaski strzał z dwudziestu metrów nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez Stodólskiego.
__________________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Marcin Sadecki (kontuzja), Nataniel Wikarski, Dariusz Lewandowski (sprawy prywatne), Mariusz Szablewski, Hubert Prosianowski, Paweł Radaszewski (w kadrze meczowej juniorów starszych).