Unia - Sparta Janowiec Wielkopolski 3:0

• autor: Redakcja, 2016-05-21 21:07

Ze Spartą wygrywamy, za tydzień o awans gramy!

Unia Janikowo na własnym boisku pokonała Spartę Janowiec Wielkopolski 3:0 (2:0). W pierwszej połowie – w 14.minucie wynik meczu otworzył Jakub Losik. Cztery minuty po przerwie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wiśniewski. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, a strzelcami bramek będą tylko obrońcy, honor napastników w doliczonym czasie gry uratował Dariusz Lewandowski. Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego zwiększyli przewagę nad trzecim miejscem do dziesięciu punktów i jeśli wygrają w następnej kolejce z Victorią Smólnik zapewnią sobie awans do czwartej ligi.

UNIA JANIKOWO – SPARTA JANOWIEC WIELKOPOLSKI 3:0 (1:0)

1:0 – 14’ Jakub Losik
2:0 – 49’ Krzysztof Wiśniewski
3:0 – 90+3’ Dariusz Lewandowski

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko – 11. Zaleski, 30. Plewa – 16. Lewandowski (72’ 20. Wysocki), 6. Kruszka (75’ 21. Lewandowski), 14. Nowicki (81’ 9. Ojczenasz) – 10. Jelonek (87’ 17. Radaszewski).

Rezerwowi – nie zagrali: 31. Wikarski, 3. Oczkowski, 18. Karpiński.

Unia: 10 celnych, 9 niecelnych
Kujawianka: 1 celny, 9 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Pierwszy raz piłka zatrzepotała w siatce w 8.minucie, ale sędzia nie uznał gola odgwizdując spalonego. Mikołaj Plewa z rzutu wolnego uruchomił Damiana Lewandowskiego, który podał wzdłuż bramki, a Martin Nowicki dopełnił formalności strzelając z kilku metrów. Radość janikowian przerwał jednak gwizdek arbitra. Chwilę później niegroźne i niecelne uderzenie z daleka oddali przyjezdni. W 11.minucie tuż przed polem karnym faulowany był Lewandowski, a z rzutu wolnego nad poprzeczką przymierzył Plewa.

W 14.minucie Jakub Losik popisał się celną główką w polu karnym gości wykończając dośrodkowanie z rzutu rożnego Plewy – 1:0.

Po kwadransie gry i aucie Macieja Sirko zza pola karnego uderzał Nowicki, ale bramkarz był na posterunku. Kolejnie strzał z rzutu wolnego gości z narożnika pola karnego trafił w mur obrońców Unii. W 18.minucie Plewa faulował bez piłki jednego z rywali na dwudziestym metrze, przez co Sparta miała kolejny stały fragment gry. Na szczęście po raz kolejny futbolówka odbiła się od muru i przeciwnicy mieli tylko korner. Po dwudziestu minutach w narożniku boiska faulowany był Lewandowski. Do piłki ustawionej podszedł Plewa i z ostrego kąta trafił w poprzeczkę. W 26.minucie po długiej akcji gości strzał zza pola karnego był zbyt wysoki. Chwilę potem jeden z graczy rywali znalazł się w szesnastce Unii, ale jego uderzenie zostało zablokowany i wyszło poza boisko. W 29.minucie Mikołaj Kruszka oddał techniczny strzał z około siedemnastu metrów, ale bramkarz był na posterunku. Następnie Lewandowski podał Dominikowi Jelonkowi, ale ten nieczysto trafił w piłkę będąc w polu karnym i niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy. W 36.minucie po stracie Plewy płaski strzał zza pola karnego obronił Krzysztof Stodólski. Kolejnie dośrodkowanie Marcina Zaleskiego z kornera minęło wszystkich, a zamykający sytuację Nowicki przestrzelił. Minutę przed końcem pierwszej połowy wrzutkę Damiana Brończyka z wolnego głową obok bramki posłał Losik.

Bezpośrednio po przerwie w żadnej z drużyn nie było zmian. Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału gości z dalszej odległości.

W 49.minucie Losik dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego z własnej połowy. Piłkę delikatnie trącił Jelonek, a bramkarz odbił ją przed siebie. Dopadł do niej Krzysztof Wiśniewski i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki podwyższając na 2:0.

Następnie Zaleski rozegrał na krótko korner z Sirko, który zacentrował w pole karne, gdzie Kruszka fatalnie przymierzył. W 55.minucie Nowicki podał Kruszce, który ujrzawszy wychodzącego bramkarza trącił piłkę głową, ale zmierzającą futbolówkę do bramki na aut wybił jeden z obrońców. Po aucie Nowicki uderzył zza pola karnego, ale golkiper był na posterunku. Następnie na czystą pozycję wyszedł Kruszka, ale defensor Sparty skutecznie go zablokował. W 59.minucie przed szansą na zdobycie gola był Nowicki, jednak w polu karnym pomagał sobie ręką. Chwilę później strzał lewoskrzydłowego Unii z bliskiej odległości obronił bramkarz i mieliśmy korner. W 67.minucie po rzucie wolnym dla gości w polu karnym strzał zablokował Losik. Następnie po akcji Sirko z Zaleskim, ten ostatni zdołał uderzyć, ale piłka trafiła w zawodnika z Janowca Wielkopolskiego. W 70.minucie po rzucie rożnym Sparty strzał minął poprzeczkę bramki Stodólskiego. Siedem minut później po podaniu Dariusza Lewandowskiego Zaleski uderzył w polu karnym nad bramką. W 82.minucie po akcji lewą stroną Adriana Wysockiego, piłkę otrzymał Jelonek, ale jego strzał z piętnastu metrów został zablokowany i wyszedł na róg. Pod koniec spotkania niecelne uderzenie z daleka oddali przyjezdni.

W 90+3.minucie Zaleski uruchomił podaniem Lewandowskiego, który od połowy boiska z prawej strony wyszedł na czystą pozycję, po czym wszedł w pole karne i płaskim strzałem w krótki róg bramki ustalił wynik meczu na 3:0.

Nieobecni w kadrze meczowej:
Łabuszyński (pauza za kartki), Deresiewicz, Sadecki (kontuzje), Woźniak, Szablewski, Prosianowski (mecz w juniorach).

Po zakończonych meczach sobotnich 26.kolejki V ligi kujawsko-pomorskiej - grupy II bez szans na utrzymanie są dwie drużyny. Mowa tutaj o beniaminkach: Victorii Smólnik i Wzgórzu Raciążek.

Orlęta Aleksandrów KujawskiUNIA JANIKOWO
Orlęta Aleksandrów Kujawski   UNIA JANIKOWO