ogółem: 4 391 956

Victoria Smólnik - Unia 0:7

• autor: Redakcja, 2016-05-28 20:42

Awans jest nasz!

W wyjazdowym spotkaniu 27. kolejki rozgrywek piątoligowych Unia pokonała w dniu dzisiejszym Victorię Smólnik 7:0 (4:0). Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Mikołaj Plewa, Dominik Jelonek, Mikołaj Kruszka, Martin Nowicki, Damian Lewandowski, Jakub Losik oraz Dariusz Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu janikowianie na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie awans do czwartej ligi. Jest to trzeci awans z rzędu uzyskany przez podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego.

VICTORIA SMÓLNIK – UNIA JANIKOWO 0:7 (0:4)

0:7 – 81’ Dariusz Lewandowski

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko (67’ 9. Ojczenasz) – 11. Zaleski (62’ 17. Radaszewski), 30. Plewa (56’ 7. Deresiewicz) – 16. Lewandowski (56’ 21. Lewandowski), 6. Kruszka, 14. Nowicki – 10. Jelonek.

Rezerwowi – nie zagrali: 31. Wikarski, 18. Karpiński, 22. Łabuszyński.

Victoria: 4 celne, 4 niecelne
Unia: 19 celnych, 7 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Jako pierwsi sygnał do ataku dali goście. Po dośrodkowaniu Marcina Zaleskiego z rzutu rożnego uderzenie głową Dominika Jelonka zostało zablokowane podczas zmierzania do bramki. W odpowiedzi strzał gospodarzy zza pola karnego był niecelny. W 4.minucie Jelonek podał w szesnastkę Mikołajowi Kruszce, a jego strzał w kierunku dłuższego słupka zatrzepotał w siatce. Arbiter uznał jednak, że rozgrywający Unii był na spalonym. Po dziesięciu minutach gry wrzutkę z prawej strony Jelonka głową zamknął Martin Nowicki, ale przestrzelił.

W 12.minucie Mikołaj Plewa rajdem środkiem boiska pobiegł z piłką i uruchomił na prawej stronie Kruszkę, który posłał futbolówkę na lewe skrzydło do będącego w szesnastce Nowickiego. Lewy pomocnik Unii wystawił piłkę Plewie, który z około dwunastu metrów płaskim strzałem tuż przy słupku otworzył wynik meczu – 0:1. Warto dodać, że był to gol nr 300 dla KS Unia Janikowo w rozgrywkach ligowych.

Następnie zawodnicy Victorii zmusili do interwencji Krzysztofa Stodólskiego strzałem z dalszej odległości. Po kwadransie gry Plewa posłał piłkę „Panu Bogu w okno” po podaniu Jelonka. Kolejnie niecelne uderzenie oddali gospodarze, którzy odgraniczali się tylko do strzałów z daleka.

W 18.minucie Jelonek głową zamknął dośrodkowanie Zaleskiego z rzutu rożnego i wynik zmienił się na 0:2.

0:3 było już minutę później, kiedy na listę strzelców wpisał się Kruszka. Zawodnik ten otrzymał podanie od Damiana Lewandowskiego na prawej stronie, po czym oddał płaski strzał z delikatnego kąta w kierunku dłuższego słupka bramki Victorii.

W 22.minucie Stodólski obronił płaski strzał z osiemnastu metrów. Następnie dwie sytuacje na zdobycie bramki miał Jelonek. Kapitan Unii najpierw w polu karnym mając przed sobą tylko bramkarza przegrał z nim pojedynek, a po chwili przestrzelił z rzutu rożnego. Później ponownie uderzenie z daleka nie sprawiło kłopotów golkiperowi z Janikowa. Po pół godzinie gry strzał zza pola karnego Zaleskiego obronił bramkarz.

W 34.minucie Nowicki otrzymał podanie od Plewy, lewą stroną boiska wszedł z piłką w pole karne i oddał strzał w światło bramki w kierunku dłuższego słupka. Futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy i zaskoczyła bramkarza – 0:4.

Dwie minuty później soczysty strzał z daleka obronił Stodólski. W 37.minucie uderzenie Damiana Brończyka z kąta w szesnastce gospodarzy zatrzymał golkiper. Kilka minut przed przerwą jeden z rywali Unii przeniósł piłkę nad poprzeczką z rzutu wolnego.

Kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowy w zamieszaniu w polu karnym do siatki rywali trafił Zaleski, ale arbiter zauważył, że wcześniej zawodnik ten zagrał piłkę ręką i nie miał prawa uznać bramki.

W 49.minucie gwizdek sędziego oznaczał już zdobycie gola na 0:5 przez Unię. Nowicki uruchomił wychodzącego sam na sam z bramkarzem Lewandowskiego, który popisał się celnym lobem.

Następnie strzał głową Nowickiego po wrzutce Brończyka z prawej strony został zablokowany. W 53.minucie Kruszka uprzedził bramkarza w polu karnym, lecz piłkę zmierzającą do bramki obrońca wybił poza linię końcową boiska. Następnie Plewa podał z rzutu rożnego Brończykowi, ale jego strzał zza szesnastki obronił golkiper. Minutę po wejściu na boisko na listę strzelców mógł wpisać się Dawid Deresiewicz, ale z dystansu przymierzył niecelnie. W 59.minucie Maciej Sirko posłał piłkę z lewej strony na głowę Dariusza Lewandowskiego, który przestrzelił. Kolejny gol nieuznany przez sędziego miał miejsce trzy minuty po godzinie gry i był autorstwa Jelonka. Sędzia orzekł, iż kapitan Unii był na spalonym. Później gracz ze Smólnika oddał niecelny strzał z daleka. Po chwili jego wyczyn skopiował Sirko. W 72.minucie bramkarz złapał strzał Deresiewicza z rzutu wolnego. Następnie w polu karnym stuprocentową okazję zmarnował Lewandowski, który z bliska trafił w golkipera.

W 75.minucie Jakub Losik trącił piłkę głową po wrzutce Brończyka z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Futbolówka znalazła drogę do bramki i było 0:6.

Kolejnie Brończyk niecelnie przymierzy z dalszej odległości. Na dziesięć minut przed końcem popisową akcję skonstruował Paweł Radaszewski. Zawodnik ten po długim rajdzie z piłką oddał silny strzał z szesnastu metrów, który znakomicie obronił bramkarz.

W 81.minucie Jelonek podał niemalże wzdłuż linii bramkowej Lewandowskiemu, który z najbliższej odległości zdobył gola na 0:6.

Parę minut później strzał Kruszki w polu karnym po podaniu Lewandowskiego obronił bramkarz. W ostatnich akcjach spotkania jeden z rywali wybił główkę naszego zawodnika niemalże z linii bramkowej. Na kilka minut przed końcem sztab wraz z zawodnikami będącymi na ławce rezerwowych rozpoczął fetę z okazji awansu do IV ligi!

Po ostatnim gwizdku sędziego drużyna wraz z kibicami przybyłymi do Smólnika świętowała historyczny wyczyn, jakim jest trzeci awans z rzędu. Na IV ligę przyszedł czas!
___________________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Oczkowski, Sadecki (kontuzje), Woźniak, Szablewski, Prosianowski, Wysocki.