ogółem: 4 387 903

Młodzieżowy weekend

• autor: Uniafans, 2016-05-29 15:07

Grali młodzi Unici

Wiadomo już jest wszystkim kibicom Unii, że wczoraj pierwsza drużyna wywalczyła kolejny awans. Jednak w ten weekend oprócz tego meczu swoje pojedynki rozgrywali młodzi janikowianie. W sobotnie przedpołudnie grali orlicy, dzisiaj młodzicy, juniorzy młodsi oraz żacy. Każdy mecz obfitował w emocje, wolę walki no i przede wszystkim bramki. Zapraszamy do przeczytania relacji z poszczególnych spotkań.

Kliknij na "więcej".

Orlicy: KS Unia 3:3 UKS Piechcin (Bartłomiej Wandachowicz dwie, Aleksander Łętowski)

Po środowym spotkaniu tym razem janikowscy orlicy mierzyli się z drużynom UKS Piechcin. Gospodarze po ostatnim zwycięstwie bardzo chcieli podtrzymać tę dobrą passę. Już od pierwszych minut wzięli się za grę. Jako pierwszy do siatki gości mógł trafić Patryk Nowicki, niestety jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Parę chwil później janikowianie znów mogliby cieszyć się z bramki, lecz tym razem strzał Bartłomieja Wandachowicza nie znalazł się za linią bramkową. Kolejne niemalże stuprocentowe sytuację na zdobycie gola zmarnował Aleksander Pawlak oraz Mateusz Przygocki. A jak powiedzenie mówi: niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, tak też było i tym razem. Rywale przeprowadzili dwie akcje, po których piłkę z siatki musiał wyciągnąć bramkarz biało-niebieskich. Po zmianie stron unici szybko wzięli się za odrabianie strat. Już parę chwil po rozpoczęciu gry kapitalnym strzałem popisał się Bartłomiej Wandachowicz, który zdobył bramkę kontaktową. Jednak radość gospodarzy nie trwała długo. Bramkę bezpośrednio po wznowieniu gry zdobyli goście z Piechcina i znów prowadzili dwoma trafieniami. Parę minut po tym incydencie w polu karnym rywali został sfaulowany jeden unitów. Do "jedenastki" podszedł Aleksander Łętowski i pewnym strzałem zdobył drugą bramkę. Drużyna z Piechcina myślała, że mecz zakończy się na ich korzyść. Lecz ich niezbyt skuteczna gra w obronie spowodowała, że janikowianie mieli rzut wolny, po którym piłkę w siatce umieścił ponownie Bartłomiej Wandachowicz, dzięki czemu biało-niebiescy zremisowali.

Junior młodszy: KS Unia 1:2 Cuiavia Inowrocław (Jakub Rusznica)

Juniorzy młodsi w niedzielne przedpołudnie gościli u siebie drużynę z Inowrocławia - Cuiavię. Wraz z początkiem spotkania janikowianie przeprowadzili już kilka akcji, po których mogli wyjść na prowadzenie. Lecz nie udało im się to. Po tych zdarzeniach do głosu doszli rywale, którzy stworzyli sobie dwie dobre okazję, lecz na posterunku byli obrońcy oraz bramkarz gospodarzy. Mimo tego goście nie poddawali się, czego skutkiem było zdobycie dwóch bramek. Unici za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, niestety zdołali zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem był Jakub Rusznica.

Młodzicy: KS Unia
2:1 Noteć II Inowrocław (Jakub Jobczyk, Michał Strzyżewski)

Młodzicy, podobnie jak ich starsi koledzy również gościli drużynę z Inowrocławia. Lecz ich rywalem była druga drużyna mątewskiej Noteci.  Pierwsza połowa była niemalże wyrównana, z lekkim wskazaniem na stronę gości. Każda z drużyn stworzyła sobie kilka sytuacji, oddała kilka strzałów, ale to właśnie rywale prędzej znaleźli sposób na pokonanie naszego bramkarza, dzięki czemu do przerwy prowadzili jedną bramką. Po zmianie stron janikowianie pokazali, kto tak na prawdę ma wygrać mecz.  Zaczęli grać więcej piłką, przeprowadzili sporo dobrych akcji. Po jednym z dośrodkowań zrobiło się niewielkie zamieszanie w polu karnym inowrocławian, które pewnie wykorzystał Jakub Jobczyk wyrównując stan meczu. Parę minut później po kolejnej ze świetnych akcji drużynę na prowadzenie wyprowadził Michał Strzyżewski. Janikowianie chcieli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, niestety nie udało im się to, mimo tego zdobyli ważne trzy punkty.

Żacy: Turniej w Żninie

Żacy tym razem na swój ligowy turniej udali się do Żnina, gdzie osiągnęli następujące rezultaty:

JSS Bydgoszcz 4:1 KS Unia