Unia - LTP Lubanie 3:1

• autor: Redakcja, 2016-06-05 19:38

Unia mistrzem V ligi kujawsko-pomorskiej grupy II - 2015/2016

Wygrana dająca rewanż za jesienną porażkę oraz zapewnienie pierwszego miejsca w lidze. To efekt dzisiejszego meczu z LTP Lubanie, który zakończył się zwycięstwem Unii 3:1 (3:0). Dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył grający z opaską kapitana Dariusz Lewandowski, a jedno trafienie zanotował Dawid Deresiewicz. Po przerwie bardziej aktywniejsi byli goście, a jedynego – honorowego gola strzelił Kamil Stefaniak. Warto odnotować, iż zawodnicy z Lubania, jako jedyni nie mają gorszego bilansu spotkań bezpośrednich z podopiecznymi trenera Jacka Łukomskiego, gdyż jesienią wygrali 3:1. Po 28.kolejce LTP nie ma już szans na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a goryczy spadku do A-klasy doznali Zjednoczeni Piotrków Kujawski.

UNIA JANIKOWO – LTP LUBANIE 3:1 (3:0)

1:0 - 08' Dariusz Lewandowski
 2:0 - 23' Dariusz Lewandowski
 3:0 - 40' Dawid Deresiewicz
 3:1 - 48' Kamil Stefaniak

UNIA: 12. Stodólski (55' 31. Wikarski) – 24. Brończyk (70' 9. Ojczenasz), 2. Losik, 18. Karpiński, 15. Sirko – 16. Lewandowski (58' 11. Zaleski), 7. Deresiewicz, 30. Plewa, 14. Nowicki (65' 20. Wysocki) – 21. Lewandowski, 22. Łabuszyński.

Unia: 5 celnych, 7 niecelnych
LTP: 2 celne, 12 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Przed spotkaniem goście mieli jeszcze matematyczne szanse na awans, jednak jeszcze w pierwszej połowie zostali pozbawieni złudzeń. Przez cały mecz przyjezdni oddali więcej strzałów, jednak z wyjątkiem akcji bramkowej nie potrafili znacznie zagrozić biało-niebieskim. Pierwszy raz uderzali po pięciu minutach gry, kiedy jeden z zawodników otrzymał piłkę po wyrzucie z autu, ale z daleka przymierzył niecelnie.

W 8.minucie wynik meczu na 1:0 otworzył Dariusz Lewandowski. Kapitan Unii otrzymał podanie wzdłuż linii pola bramkowego od Piotra Łabuszyńskiego z lewej strony i dopełnił formalności strzałem z pierwszej piłki. Futbolówka przełamała ręce interweniującego bramkarza i znalazła się w siatce.

Po dziesięciu minutach gry Damian Brończyk po rajdzie z piłką obsłużył na prawej stronie Damiana Lewandowskiego, który podał wzdłuż bramki. Nikt nie zdołał zamknąć akcji, po czym obrońca wybił poza boisko. Wspomniany przed momentem Lewandowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Łabuszyński głową trafił w poprzeczkę. Kolejnie trzy razy z dystansu uderzali przyjezdni, ale tylko za drugim razem interweniować musiał Krzysztof Stodólski.

W 23.minucie Łabuszyński ponownie obsłużył Lewandowskiego, który oddał silny strzał będąc w polu karnym i podwyższył na 2:0.

Pięć minut później Mikołaj Plewa podał Łabuszyńskiemu, który przymierzył z dwudziestu metrów. Po interwencji bramkarza janikowianie rozpoczynali grę poprzez korner. W 33.minucie niecelny strzał zza pola karnego oddali goście.

W 40.minucie Brończyk dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony na wysokości czterdziestego metra na dłuższy słupek, gdzie znalazł się niepilnowany Dawid Deresiewicz i strzałem z pierwszej piłki bliskiej odległości zdobył bramkę na 3:0.

Po przerwie do ataków ruszyli zawodnicy LTP Lubanie. Najpierw jeden z nich oddał fatalny strzał będąc w polu karnym

W 48.minucie po akcji gości Kamil Stefaniak znalazł się w polu karnym Unii i płaskim strzałem pokonał Stodólskiego – 3:1.

Podbudowani gracze z Lubania w kolejnych akacjach oddali dwa niecelne strzały z dystansu. W 67.minucie akcję Unii dalekim wykopem zapoczątkował Nataniel Wikarski. Plewa dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę opanował Adrian Wysocki, który wycofał Marcinowi Zaleskiemu, ale jego strzał został zablokowany. W 70.minucie boisko z powodu kontuzji nogi opuścił Brończyk. Następnie byliśmy świadkami ponownego niecelnego uderzenia z daleka w wykonaniu LTP. Na dwanaście minut przed końcem meczu z okolic narożnika pola karnego przymierzył Plewa, ale bramkarz zdołał obronić mimo wcześniejszego rykoszetu. W 80.minuce po akcji gości i niecelnym strzale z piętnastu metrów Wikarski odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko. Następnie Lewandowski nieznacznie chybił uderzając głową. Od 83.minuty spotkanie zostało przerwane na pięć minut ze względu na przyjazd ambulansu w celu udzielenia pomocy zawodnikowi przyjezdnych, który miał kłopot z barkiem. Po wznowieniu gry zablokowany został strzał Wysockiego z ponad dwudziestu metrów. Kolejnie po rajdzie z piłka niecelnie przymierzył Deresiewicz. W doliczonym czasie gry: strzał LTP trafił w obrońcę Unii i opuścił boisko, rzut wolny Deresiewicza nie znalazł drogi do bramki, a także Lewandowski przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Plewy.

Żółte kartki otrzymane przez Macieja Sirko i Marcina Zaleskiego są czwartymi napomnieniami wymienionych zawodników w obecnym sezonie i oznaczają pauzę w kolejnym meczu.

______________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Wiśniewski, Jelonek, Sadecki (kontuzjowani), Woźniak, Oczkowski, Szablewski, Prosianowski, Radaszewski (mecz w juniorach starszych), Kruszka (sprawy prywatne).

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO