ogółem: 1 883 312

Dąb Barcin - Unia 0:4

• autor: Uniafans, 2016-06-11 19:06

O utrzymanie grali, ale z Unią przegrali, czyli wynik z jesieni powtórzony

Jak mówią - historia lubi się powtarzać. Tak też i było w przypadku dzisiejszego wyjazdowego spotkania Unitów. Janikowianie grający dziś w Barcinie z tamtejszym Dębem powtórzyli wynik z jesieni pokonując rywali 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dariusz Lewandowski, a po jednym trafieniu zaliczyli Jakub Losik z rzutu karnego oraz Krzysztof Wiśniewski. Po porażce z Unią, gospodarze nie mają już szans na utrzymanie się w rozgrywkach piątej ligi. Do grona spadkowiczów dołącza także Mień Lipno.

DĄB BARCIN - UNIA JANIKOWO 0:4 (0:3)

0:1 - 35' Dariusz Lewandowski
 0:2 - 37' Jakub Losik (rzut karny)
 0:3 - 39' Dariusz Lewandowski
 0:4 - 78' Krzysztof Wiśniewski

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 18. Karpiński, 14. Nowicki - 16. Lewandowski (55' 9. Ojczenasz), 17. Radaszewski, 30. Plewa, 20. Wysocki (70' 5. Wiśniewski) - 7. Deresiewicz (55' 22. Łabuszyński), 21. Lewandowski (55' 6. Kruszka).

Dęb: 3 celne, 5 niecelnych
Unia: 12 celnych, 7 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

W 4.minucie grający trener Dębu – Rafał Kryger przymierzył z rzutu wolnego z dwudziestu metrów, ale skuteczną interwencją niebezpieczeństwo zażegnał Krzysztof Stodólski. Kolejna sytuacja warta odnotowania miała miejsce dopiero po kwadransie gry, kiedy to Mikołaj Plewa posłał długie podanie za plecy obrońców, a Dawid Deresiewicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, który okazał się sprytniejszy niż nasz napastnik. Następnie z daleka zbyt wysoko i niecenie przymierzył Paweł Radaszewski. W 17.minucie dośrodkowanie z wolnego Damiana Brończyka głową musnął Martin Nowicki, ale na posterunku był golkiper. Kolejnie Damian Lewandowski prostopadłym podaniem uruchomił Dariusza Lewandowskiego. Pełniący obowiązki kapitana napastnik Unii zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, który skutecznie interweniował. W 20.minucie niecelny strzał zza pola karnego oddali gospodarze. Pięć minut później Radaszewski rozciągnął grę na lewą stronę przerzutem do Adriana Wysockiego, który podał kapitanowi drużyny. Lewandowski trafił do siatki, ale sędzia uznał, że wcześniej na spalonym był lewoskrzydłowy biało-niebieskich. W 29.minucie po podaniu Plewy, prawy pomocnik – Lewandowski niecelnie uderzył po ziemi zza szesnastu metrów. Po pół godzinie gry dośrodkowanie z rzutu wolnego Dębu głową wykończył jeden z rywali, a piłka trafiła w słupek.

W 35.minucie Damian Lewandowski otrzymał podanie od Deresiewicza i będąc w polu karnym wystawił piłkę Dariuszowi Lewandowskiemu, który z najbliższej odległości nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce – 0:1.

W 37.minucie Plewa podał Dariuszowi Lewandowskiemu. Kapitan Unii został powalony na ziemię w polu karnym, a arbiter bez wahania wskazał na „jedenastkę”, którą bez problemu na bramkę zamienił Jakub Losik – 0:2.

W 39.minucie Dariusz Lewandowski po otrzymaniu piłki od Deresiewicza wszedł z futbolówką między obrońców Dębu i wyprzedzając ich sprintem popędził w kierunku bramki od połowy boiska. Napastnik Unii oddał silny strzał tuż przy słupku z około osiemnastu metrów, który zaskoczył bramkarza – 0:3.

W cztery minuty podopieczni trenera Jacka Łukomskiego rozmontowali drużynę Dębu. Jeszcze w pierwszej połowie po podaniu Plewy zza pola karnego niecelnie uderzył Deresiewicz. Chwilę później sędzia gwizdkiem zarządził przerwę.

W 52.minucie niecelnie z daleka strzelał Deresiewicz. Następnie pełniący obowiązki kapitana po zejściu Lewandowskiego – Brończyk oddał płaskie uderzenie zza pola karnego, które obronił bramkarz. Kolejnie dośrodkowanie gospodarzy głową wykończył jeden z rywali, ale pewnie interweniował Stodólski. W 62.minucie strzał Mikołaja Kruszki po rykoszecie wyszedł na korner. Później uderzenie zawodnika Dębu znalazło się… na aucie. W 64.minucie Piotr Łabuszyński podał Damianowi Ojczenaszowi, którego strzał w polu karnym po przyjęciu obronił golkiper. Następnie Łabuszyński wystawił piłkę Wysockiemu, ale jego próba zdobycie bramki została zatrzymana przez plecy obrońcy. Po siedemdziesiątej minucie dwukrotnie w pole karne wrzucali gospodarze, ale za każdym razem po główce piłkę wzrokiem mógł odprowadzić Stodólski.

W 78.minucie mogliśmy podziwiać akcję Unii zakończoną pięknym golem na 0:4. Kruszka uruchomił na lewej stronie Nowickiego, który podał w pole karne Łabuszyńskiemu. Napastnik janikowian wycofał przed szesnastkę Krzysztofowi Wiśniewskiemu grającemu dzisiaj jako środkowy pomocnik. Popularny „Wiśnia” pięknym technicznym strzałem z około dwudziestu metrów trafił w samo okienko bramki Dębu!

Na jedenaście minut przed końcem meczu niebezpieczny strzał w polu karnym obronił Stodólski i gospodarze mieli rzut rożny. W 81.minucie powinniśmy zobaczyć kolejnego gola dla Unii. Łabuszyński na połowie boiska odebrał piłkę jednemu z obrońcy i popędził sam na sam z bramkarzem. Chciał go minąć, ale on nie dał się zaskoczyć. Napastnik biało-niebieskich zdołał jeszcze dobijać, ale golkiper znowu okazał się sprytniejszy. Następnie Brończyk podał Nowickiemu, który uruchomił Kruszkę. Po jego zagraniu, Ojczenasz z kilku metrów trafił w bramkarza. W 89.minucie Ojczenasz padł w polu karnym w momencie mijania golkipera. Piłka znalazła się pod nogami Wiśniewskiego, ale jego strzał został sparowany na korner. Dośrodkowanie z rożnego głową wykończył Losik, ale piłka minęła słupek. W tej sytuacji w polu karnym ucierpiał Norbert Karpiński, któremu przestawiła się rzepka w lewym kolanie (to samo kolano, które było operowane). W pierwszej minucie doliczonego czasu Karpiński opuścił boisko, a Unia przez kilkadziesiąt sekund grała w dziesiątkę.
____________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Zaleski, Sirko (pauza za żółte kartki), Oczkowski, Jelonek, Sadecki (kontuzje), Woźniak, Wikarski (sprawy prywatne), Szablewski, Prosianowski (mecz w juniorach starszych).