Pięciu juniorów zgłoszonych do pierwszej drużyny

• autor: Redakcja, 2016-06-17 22:35

Juniorzy zgłoszeni na ostatni mecz sezonu

Pięciu juniorów naszego Klubu zostało zgłoszonych do rozgrywek piątoligowych na ostatnie spotkanie sezonu 2015/2016. W kadrze meczowej na potyczkę ze Startem Radziejów znajdą się: Filip Gałązka, Tomasz Gilas, Wiktor Kaźmierczak, Paweł Krupiński i Dawid Pieszak. To skutek wyjazdu dziesięciu zawodników pierwszej drużyny na rozgrywki olimpijskie z reprezentacją Janikowa.

Wszyscy juniorzy przez ostatni czas byli bacznie obserwowani przez trenera Jacka Łukomskiego. Na dzisiejszym treningu gościnnie pojawił się również piętnastoletni Dawid Pietrykowski, grający na co dzień w trampkarzach. Ponadto ćwiczyło dwóch bramkarzy z juniorów - Kacper Śmigielski i Jakub Uszko. Ze względu na wyjazd dziesięciu zawodników pierwszej drużyny, postanowiono zgłosić pięciu graczy. Każdy z nich w przeszłości grał w zespołach młodzieżowych MLKS Unia Janikowo, a od ponad trzech lat reprezentuje barwy naszego Klubu.

Poniżej dowiesz się więcej o nowych twarzach w piątoligowym zespole Unii:

Filip Gałązka urodził się 6.kwietnia 1999 roku w Strzelnie. Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 58 kilogramów. Gra na pozycji pomocnika. W spotkaniu ze Startem Radziejów zostanie oznaczony numerem „3”.

Tomasz Gilas na świat przyszedł 25.września 1998 roku w Inowrocławiu. Zawodnik mający 176 centymetrów wzrostu i 56 kilogramów wagi występuje na pozycji obrońcy. W niedzielę będzie miał numer „18”.

Wiktor Kaźmierczak urodził się 8.maja 1997 roku w Inowrocławiu. Jest wzrostu 176 centymetrów, a waży 57 kilogramów. Ten boczny pomocnik po sezonie skończy wiek juniorski. Przejął numer „13”.

Paweł Krupiński urodzony 2.marca 1998 roku w Inowrocławiu, mający aż 190 centymetrów wzrostu i ważący 67 kilogramów gra na pozycji napastnika. W obecnym sezonie zdobył szesnaście bramek. W swoim debiucie w pierwszej drużynie może wystąpić z numerem „19”.

Dawid Pieszak na świat przyszedł 31.października 1998 roku w Inowrocławiu. Ma 176 centymetrów wzrostu, a waży 68 kilogramów. Dla niego to drugie pojawienie się w kadrze pierwszej drużyny. W poprzednim sezonie wystąpił w jednym a-klasowym meczu wiosną, przeciwko KP Jeziora Wielkie. Grał wówczas z numerem „4”. Teraz przejął „23”. Jest środkowym pomocnikiem.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w meczu ze Startem, a także sukcesów w piłce seniorskiej.

Ze względu na to, że tylko dwa numery były wolne – „13” po Kacprze Kumorze przejął Kaźmierczak, a „23” po Patryku Straszewskim – Pieszak, trzech pozostałych juniorów gościnnie pożyczyło numer od zawodników, którzy w tym sezonie grało w najmniejszym wymiarze czasowym. W związku z tym Gałązka zagra z „3” Tomasza Oczkowskiego, Gilas z „18” Norberta Karpińskiego, a Krupiński będzie oznaczony „19” Marcina Sadeckiego.