Unia - Start Radziejów 1:1

• autor: Redakcja, 2016-06-19 23:59

Remis na zakończenie sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2015/2016 na Stadionie Miejskim w Janikowie, Unia zremisowała ze Startem Radziejów 1:1 (0:1). Prowadzenie dla gości w 16.minucie uzyskał Aleksander Owedyk. Minutę przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał Martin Nowicki, którego strzał obronił golkiper. Na bramkę wyrównującą kibice musieli czekać do 77.minuty, a zdobył ją Adrian Wysocki. W doliczonym czasie gry boisko za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę opuścił Nowicki. Warto odnotować, że w pierwszej drużynie Unii zadebiutowało pięciu juniorów – Tomasz Gilas, Paweł Krupiński, Hubert Prosianowski, Filip Gałązka i Wiktor Kaźmierczak.

UNIA JANIKOWO – START RADZIEJÓW 1:1 (0:1)

0:1 – 16’ Aleksander Owedyk
 1:1 – 77’ Adrian Wysocki

UNIA: 31. Wikarski – 22. Gilas, 24. Brończyk, 18. Karpiński, 4. Szablewski (46’ 6. Kruszka) – 14. No/wi/cki [90+1’], 23. Pieszak (54’ 8. Prosianowski), 30. Plewa, 20. Wysocki (87’ 13. Kaźmierczak) – 19. Krupiński (72’ 3. Gałązka), 21. Lewandowski.

Rezerwowi – nie zagrali: 12. Stodólski, 9. Ojczenasz, 17. Radaszewski.

44' Rzutu karnego nie wykorzystał Martin Nowicki – bramkarz Startu obronił.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Unia: 9 celnych, 12 niecelnych
Start: 2 celne, 2 niecelne

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Już w 2.minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Brończyka przed siebie odbił bramkarz gości, ale lob Dariusza Lewandowskiego okazał się zbyt wysoki. Chwilę później pełniący obowiązki kapitana – Lewandowski został sfaulowany tuż przy narożniku pole karnego. Do stałego fragmentu podszedł Mikołaj Plewa, ale jego silny strzał trafił w słupek! W 10.minucie Plewa wymienił podania z Pawłem Krupińskim, po czym znalazł się w polu karnym, ale jego uderzenie obrońca wślizgiem wybił poza boisko. Po wrzutce z kornera Dawida Pieszaka i zamieszaniu niecelnie strzelał Adrian Wysocki. Następnie prostopadłym podaniem Krupiński obsłużył Wysockiego, który przestrzelił z kąta. W 13.minucie płaski strzał z daleka Pieszaka obronił bramkarz, a dobitka Lewandowskiego była niecelna.

W 16.minucie prowadzenie powinni objąć janikowianie. Aktywny w meczu Krupiński podał Lewandowskiemu, ale jego strzał z bliska zatrzymał bramkarz. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do naszego kapitana, który zagrał Krupińskiemu. Debiutujący junior z kilku metrów trafił w słupek, a goście przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Aleksander Owedyk wyszedł sam na sam z Natanielem Wikarskim i bez problemu umieścił piłkę w bramce – 0:1.

Cztery minuty później bliski szczęścia był Plewa, ale jego strzał z daleka bramkarz sparował na rzut rożny. Po dwudziestu minutach dośrodkowanie z kornera gości z bliska wykończył jeden z rywali, ale uderzył niecelnie. W 27.minucie uderzenie Brończyka z wolnego poza boisko wybił golkiper. Następnie strzał Plewy – również ze stałego fragmentu gry nie sprawił kłopotów bramkarzowi. Kolejnie z szesnastu metrów fatalnie przymierzył Wysocki. W 34.minucie Plewa posłał długą piłkę w kierunku Martina Nowickiego, który po przyjęciu piłki uderzył zbyt lekko i niecelnie. Potem dośrodkowanie z prawej strony Wysockiego głową zamknął Nowicki, ale na posterunku był bramkarz.

W 44.minucie po faulu na Lewandowskim rzut karny zmarnował Nowicki. Bramkarz wyczuł intencje zawodnika Unii i zdołał sparować piłkę na korner.

Jeszcze w pierwszej połowie znakomitą okazję zaprzepaścił Lewandowski, który z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Druga odsłona spotkania nie należała do porywających. Na początku płaski strzał z około dwudziestu metrów Krupińskiego nie zaskoczył bramkarza. Następnie niecelne uderzenie niemalże z własnej połowy oddali przyjezdni.

W 77.minucie Brończyk posłał przekątne podanie do Wysockiego, który w polu karnym przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja na dłuższy słupek. Bramkarz musiał skapitulować i było 1:1. W geście triumfu zdobywca bramki ściągnął koszulkę, przez co został ukarany żółtą kartką.

Kilka minut później Hubert Prosianowski przerzucił do Norberta Karpińskiego, który znalazł się w polu karnym, po czym wycofał przed szesnastkę Filipowi Gałązce. Siedemnastolatek uderzył nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry za faul przed polem karnym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Nowicki i musiał opuścić boisko. Biało-niebiescy kończyli więc mecz w dziesięciu. Na szczęście Wikarski nie miał problemów ze złapaniem strzału z rzutu wolnego. W ostatniej akcji spotkania uderzenie Plewy z dystansu zatrzymał bramkarz.

____________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Tomasz Woźniak, Jakub Losik, Tomasz Oczkowski, Krzysztof Wiśniewski, Dawid Deresiewicz, Dominik Jelonek, Marcin Zaleski, Maciej Sirko, Damian Lewandowski, Piotr Łabuszyński (mecze w reprezentacji Gminy Janikowo), Marcin Sadecki (kontuzja).

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin