Statystyki strzałów i bramek w sezonie 2015/2016

• autor: Redakcja, 2016-07-06 17:14

Kolejna porcja statystyk z minionego sezonu

Mamy dla Was kolejną porcję statystyk dotyczących sezonu 2015/2016.  Dzięki nim zapoznacie się szczegółowo z liczbą strzałów celnych i niecelnych oddanych zarówno przez zawodników Unii, a także rywali. Ponadto podano ciekawostki dotyczące zdobytych oraz straconych bramek w rozgrywkach o mistrzostwo piątej ligi. Zapraszamy do lektury.

Strzały celne i niecelne Unii
W sezonie 2015/2016 na piątoligowych boiskach piłkarze Unii oddali łącznie 553 strzały. Częściej na bramkę rywali biało-niebiescy uderzali jesienią - 315 razy. Wiosną z kolei janikowianie próbowali zaskoczyć bramkarza przeciwników 238 razy. Biorąc pod uwagę cały sezon, to podopieczni trenera Jacka Łukomskiego oddali 268 strzałów celnych i 285 niecelnych.

Bramki strzelone
Jesienią zawodnicy Unii strzelili 46 bramek. W pierwszej odsłonie meczów janikowianie do siatki rywali trafili 15 razy. Zdecydowana większość goli nasi piłkarze zdobyli w drugiej połowie, bo aż 31. U siebie biało-niebiescy strzelili 30 bramek, a na wyjeździe – 16.

Mistrzowie piątoligowych rozgrywek zdobyli 81 goli, z czego 46 w pierwszej części sezonu - jesienią 2015 roku. Spośród wszystkich trafień zanotowanych w sezonie 2015/2016, 32 miały miejsce w pierwszej połowie danych meczów. W drugiej odsłonie spotkań o punkty zawodnicy Unii bramkarzy rywali pokonywali 49 razy. Na Stadionie Miejskim w Janikowie biało-niebiescy strzelili 47 bramek, a na wyjazdach 34.

50 goli dla Unii było efektem akcji zespołowej bądź błędów defensywy rywali i zostało wykończonych strzałami nogą. 6 razy janikowianie zdobyli bramki głową, po równie dobrych akcjach ofensywnych.9-krotnie nasi gracze rozmontowali ekipy przeciwników po rozegraniu stałego fragmentu gry. 8 trafień Unici zanotowali głową po dośrodkowaniach z rożnego bądź wolnego. 5 bramek podopieczni trenera Łukomskiego zdobyli z rzutu karnego, a 2 bezpośrednio z rzutu wolnego. 1 gol padł po samobójczym trefieniu jednego z rywali.

Minuty, w których strzelaliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 9 goli                 46’-60’ – 13 goli
16’-30’ – 13 goli             61’-75’ – 16 goli
31’-45’ – 9 goli               76’-90’ – 14 goli
45’+ –  1 gol                   90’+ – 6 goli

Strzały celne i niecelne przeciwników
Nasi przeciwnicy, w porównaniu do biało-niebieskich mają zdecydowanie gorsze statystyki. Rywale janikowian oddali łącznie 284 strzałów. 116 uderzeń zmusiło do interwencji naszego bramkarza, a 168 było niecelnych. Porównując obie rundy, częściej nasi przeciwnicy strzelali jesienią. Wtedy również oddali więcej strzałów celnych, a mniej tych, które nie zmierzały w światło bramki.

Bramki stracone
21 to liczba straconych goli w sezonie 2015/2016. Mistrz piątej ligi 9 razy wyjmował piłkę z własnej bramki przed przerwą, a 12 razy robił to w drugiej połowie. Na Stadionie Miejskim w Janikowie, Unici stracili 7 bramek, z kolei na wyjazdach bramkarz biało-niebieskich skapitulował 14-krotnie.

Przeciwnicy rozmontowali nas 12 razy skutecznie wykończając stworzoną akcję. Nasz bramkarz 2 razy nie miał szans przy strzale z rzutu karnego. Po 2 razy straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry - zarówno po strzale nogą, jak i głową. Po 1 razie Unia straciła bramkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego, rzutu wolnego oraz strzale głową wykańczającym akcję.

Minuty, w których traciliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 3 gole                      46’-60’ – 6 goli
16’-30’ – 2 gole                    61’-75’ – 2 gole