Sparing: Unia - BKS Bydgoszcz 1:0

• autor: Uniafans, 2016-07-16 15:15

Skromna wygrana w pierwszym sparingu

W pierwszym meczu sparingowym, który jest jednym z elementów obozu dochodzeniowego Unia pokonała na boisku nr 2 Stadionu Miejskiego w Janikowie piątoligowy BKS Bydgoszcz 1:0 (1:0). Bramkę dla biało-niebieskich w 33.minucie zdobył Damian Lewandowski, który bramkarza gości pokonał bezpośrednio z rzutu wolnego.

UNIA JANIKOWO - BKS BYDGOSZCZ 1:0 (1:0)

1:0 - 33’ Damian Lewandowski (rzut wolny)

UNIA (I połowa): 1. Menz - 15. Sirko, 24. Brończyk, 3. Oczkowski, 7. Deresiewicz - 30. Plewa - 6. Kowalski, 22. Łabuszyński (15’ 16. Lewandowski), 21. Lewandowski, 13. Kaźmierczak - 20. Wysocki.

UNIA (II połowa): 1. Menz - 14. Nowicki (86’ 20. Wysocki), 2. Losik, 4. Dworacki, 17. Radaszewski - 16. Lewandowski, 8. Prosianowski, 11. Zaleski, 9. Ojczenasz - 10. Jelonek, 23. Straszewski.

Rezerwowy - nie zagrał: 12. Stodólski.

Unia: 6 celnych, 2 niecelne
BKS: 5 celnych, 3 niecelne

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

W 10.minucie dyspozycję bramkarza testowanego w Unii - Szymona Menza sprawdził zawodnik przyjezdnych. Strzał z dystansu nie zaskoczył jednak zawodnika strzegącego bramki biało-niebieskich. Po kwadransie gry kontuzji pachwiny nabawił się Piotr Łabuszyński, który opuścił boisko z grymasem bólu na twarzy. W 16.minucie dośrodkowanie z własnej połowy Damiana Brończyka głową wykończył Adrian Wysocki, ale na posterunku był bramkarz. Po dwudziestu minutach gry strzał z narożnika pola karnego poza boisko sparował Menz. W 29.minucie po wyrzucie z autu uderzenie głową Dariusza Lewandowskiego zatrzymał golkiper.

W 33.minucie grający jako kapitan w pierwszej połowie - wspomniany Lewandowski został sfaulowany kilka metrów przed polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Damian Lewandowski i pięknym strzałem w okienko bramki zdobył gola na 1:0.

Dwie minuty przed przerwą Unici mogli podwyższyć prowadzenie. Aut wyrzucony przez Macieja Sirko spowodował zamieszanie w polu karnym gości, po którym piłka spadła pod nogi Lewandowskiemu, ale jego próba zdobycia swojej drugiej bramki, czyli strzał pod poprzeczkę z około dziesięciu metrów bramkarz sparował na korner. Dawid Deresiewicz na krótko rozegrał stały fragmenty gry podając Brończykowi, który natychmiast odegrał egzekutorowi. Deresiewicz posłał dośrodkowanie, które z kąta zamknął Wiktor Kaźmierczak, ale pewnie piłkę chwycił bramkarz.

W drugiej połowie ponownie jako pierwsi zaatakowali przyjezdni, ale tym razem strzał zza pola karnego był niecelny. W 58.minucie w zamieszaniu w polu karnym bydgoszczan Marcin Zaleski podał Patrykowi Straszewskiemu, którego strzał był zbyt wysoki. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił Lewandowski. W 61.minucie piłkę we własnym polu karnym stracił Marcin Dworacki, ale na szczęście błąd ten nie kosztował nas utraty bramki, gdyż jeden z rywali z bliskiej odległości nie trafił w jej światło. Następnie próbę lobu skutecznie wychwycił Menz. W 67.minucie janikowianie przeprowadzili trójkową akcję, w którą zaangażował się Straszewski, Hubert Prosianowski i Dominik Jelonek, który zdecydował się na strzał z dystansu obroniony przez bramkarza. Wyrównanie mogło nastąpić na dziesięć minut przed końcem meczu, ale kapitalną interwencją popisał się Menz. Bramkarz ten sparował strzał z narożnika pola karnego zmierzający pod poprzeczkę, w efekcie czego goście mieli tylko rzut rożny. W 87.minucie jeden z gości z daleka przymierzył niecelnie, a w doliczonym czasie gry Menz obronił strzał z rzutu wolnego.

Kary indywidualne:
24’ Adrian Wysocki - 3 minuty
73’ Jakub Losik - 3 minuty
85’ Dominik Jelonek - 3 minuty
86’ Martin Nowicki - do końca meczu z możliwością wprowadzenie rezerwowego
____________________________________________________________________________

Trener Jacek Łukomski w sposób szczególny przyglądał się czterem sprawdzanym pod kątem gry w Unii zawodnikom, czyli Szymonowi Menzie, Marcinowi Dworackiemu, Łukaszowi Kowalskiemu i Patrykowi Straszewskiemu. Nieobecny był z kolei Damian Garstka, którego wyeliminowała praca zawodowa.

Ponadto na liście nieobecnych znaleźli się zawodnicy naszego Klubu, którzy odbyli trening. Mowa tutaj o Natanielu Wikarskim, Mariuszu Szablewskim, Pawle Krupińskim i Dawidzie Pieszaku. Trener nie skorzystał również z kontuzjowanych - Krzysztofa Wiśniewskiego oraz Norberta Karpińskiego. Filip Gałązka narzeka na przeziębienie, a Tomasz Woźniak przebywa w pracy za granicą. Sprawy zawodowe wykluczyły także Tomasza Gilasa.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód