dzisiaj: 1932, wczoraj: 2300

Sparing: Unia - Nielba Wągrowiec 1:0

• autor: Redakcja, 2016-07-19 23:04

Spadkowicz z trzeciej ligi pokonany

W meczu towarzyskim rozgrywanym w Janikowie Unia wygrała ze spadkowiczem z III ligi - Nielbą Wągrowiec 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w sparingu już w 1.minucie zdobył Mikołaj Plewa, który bramkarza gości pokonał strzałem z dystansu. Było to drugie zwycięstwo biało-niebieskich w takich samych rozmiarach w drugim spotkaniu kontrolnym tego lata.

UNIA JANIKOWO - NIELBA WĄGROWIEC 1:0 (1:0)

1:0 - 1’ Mikołaj Plewa

UNIA: 12. Stodólski (46’ 1. Menz) - 6. Garstka (62’ 9. Gałązka), 2. Losik (46’ 4. Dworacki), 3. Oczkowski, 15. Sirko (62’ 13. Szablewski) - 16. Lewandowski (46’ 24. Brończyk), 17. Radaszewski (46’ 11. Zaleski), 30. Plewa (46’ 7. Deresiewicz), 14. Nowicki (46’ 20. Wysocki) - 19. Krupiński (46’ 10. Jelonek), 21. Lewandowski (46’ 23. Straszewski).

Unia: 7 celnych, 6 niecelnych
Nielba: 5 celnych, 3 niecelne

FOTORELACJA - zdj. Przemysław Powała
FOTORELACJA - zdj. Nielba Wągrowiec

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Już w 1.minucie silny strzał z ponad dwudziestu metrów oddał Mikołaj Plewa, który otrzymał piłkę od Pawła Krupińskiego. Mimo próby skutecznej interwencji bramkarza, futbolówka przełamała mu ręce i wpadła do bramki - 1:0.

W 9.minucie Tomasz Oczkowski posłał piłkę na lewą stronę do Macieja Sirko, który obsłużył będącego w polu karnym Krupińskiego. Płaski strzał młodego napastnika Unii został obroniony, a żaden z zawodników nie zdążył z dobitką. Następnie akcję przeprowadzili rywale. Jeden z nich wszedł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta, który na korner wybił Krzysztof Stodóski. Po kwadransie gry i rajdzie z piłką na uderzenie zza szesnastu metrów zdecydował się Damian Lewandowski. Na posterunku był jednak bramkarz gości. Kolejnie po rzucie rożnym janikowian egzekwowanym przez wspomnianego Lewandowskiego w zamieszaniu w polu karnym Jakub Losik zgrał głową Oczkowskiemu, który tą samą częścią ciała poszukał lepiej ustawionego Dariusza Lewandowskiego. Grający jako kapitan biało-niebieskich 33-letni napastnik z bliska posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę potem napastnik Lewandowski mógł wykorzystać błąd bramkarza i odebrać mu piłkę tuż przed linią bramkową. Golkiper Nielby zdążył jednak złapać futbolówkę. W 26.minucie po aucie Sirko, Dariusz Lewandowski z półobrotu nieznacznie przestrzelił. Następnie strzał z rzutu wolnego gości trafił w mur złożony z zawodników Unii. W 29.minucie płaski strzał zza pola karnego Sirko nie sprawił kłopotu bramkarzowi Nielby. Siedem minut później dośrodkowanie z wolnego Plewy głową wykończył Krupiński, ale piłka znalazła się na górnej siatce bramki. Kilki minut potem ponownie Plewa zacentrował ze stałego fragmentu gry, ale nieczystą w piłkę trafił Oczkowski. W 44.minucie akcję przeprowadził Damian Garstka. Testowany zawodnik wystawił piłkę przed pole karne Pawłowi Radaszewskiemu, który silnym posłał piłkę zbyt wysoko.

Po przerwie dośrodkowanie z prawej strony głową zamknął napastnik z Wągrowca, ale skutecznie interweniował Szymon Menz. Następnie zawodnicy gości skopiowali poprzednią akcję, jednak strzał był bardziej niebezpieczny dla popieczonych trenera Jacka Łukomskiego. Tym razem Menz przerzucił piłkę nad bramką. W 65.minucie po błędzie golkipera Nielby Dominik Jelonek podał Adrianowi Wysockiemu, który z daleka posłał piłkę w kierunku pustej bramki, ale znacznie chybił. Kolejnie strzał z daleka obronił Menz. W 69.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Deresiewicza próbował wykończyć Jelonek, ale jego strzał odbił się od Wysockiego i wyszedł poza boisko. Później Damian Brończyk posłał podanie w kierunku wychodzącego sam na sam Patryka Straszewskiego, który przegrał pojedynek z bramkarzem. Następnie dwa strzały z dalszej odległości nie zagroziły Unii. Pierwszy był niecelny, a drugi został zablokowany przez Marcina Dworackiego. W 82.minucie Wysocki wystawił piłkę niemalże na pustą bramkę Jelonkowi, ale naszego kapitana ubiegł obrońca. Chwilę później Deresiewicz oddał słaby strzał z wolnego, który chwycił bramkarz. W 90.minucie Menz obronił uderzenie z dystansu.
_______________________________________________________________________

Trener Jacek Łukomski skorzystał z czterech zawodników, którzy mają zasilić Unię przed nowym sezonem. 62.minuty rozegrał Damian Garstka (I połowa jako boczny obrońca, a II połowa jako boczny pomocnik), a w drugiej połowie kibice mogli oglądać Szymona Menza, Marcina Dworackiego i Patryka Straszewskiego.

Poza kadrą meczową znaleźli się kontuzjowani: Krzysztof Wiśniewski, Norbert Karpiński i Piotr Łabuszyński, a także zawodnicy, którzy zamiast gry w sparingu odbyli trening na bocznym boisku, czyli: Nataniel Wikarski, Hubert Prosianowski, Damian Ojczenasz, Wiktor Kaźmierczak oraz Dawid Pieszak. Natomiast Tomasz Woźniak i Tomasz Gilas byli w pracy.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO