Sparing: Unia - Włocłavia Włocławek 3:1

• autor: Redakcja, 2016-07-23 17:57

Trzeci sparing wygrany

Trzecie z rzędu zwycięstwo w meczu sparingowym odnieśli piłkarze Unii, którzy dzisiaj na Stadionie Miejskim w Janikowie pokonali piątoligową Włocłavię Włocławek 3:1 (2:0). Wynik spotkania otworzył Dawid Deresiewicz, a dwie bramki zdobył Dominik Jelonek. Honorowe trafienie dla gości zaliczył z kolei Paweł Komorowski.

UNIA JANIKOWO - WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 3:1 (2:0)

1:0 - 16’ Dawid Deresiewicz
 2:0 - 17’ Dominik Jelonek
 3:0 - 78’ Dominik Jelonek
 3:1 - 86’ Paweł Komorowski

UNIA: 31. Wikarski (30’ 12. Stodólski; 60’ 1. Menz) - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko (46’ 17. Radaszewski) - 11. Zaleski (66’ 23. Pieszak), 7. Deresiewicz (70’ 10. Jelonek) - 16. Lewandowski (66’ 9. Ojczenasz), 30. Plewa, 20. Wysocki (46’ 14. Nowicki) - 10. Jelonek (46’ 21. Lewandowski).

Unia: 9 celnych, 9 niecelnych
Nielba: 4 celne, 3 niecelne

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Nie minęła jeszcze minuta gry, a Adrian Wysocki znalazł się w polu karnym i z bliska uderzył w bramkarza. W 8.minucie ponownie miał sytuację strzelecką, ale nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Damiana Brończyka. Następnie po błędzie Nataniela Wikarskiego, który wystawił futbolówkę zawodnikowi przyjezdnych mieliśmy zagrożenie pod naszą bramką, ale jeden z rywali w polu karnym uderzył niecelnie. W 13.minucie Wysocki wszedł w szesnastkę, minął bramkarza i oddał celny strzał z ostrego kąta, który na korner wybił jeden z obrońców. Kolejnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Zaleskiego, Jakub Losik głową trafił w boczną siatkę.

W 16.minucie Dawid Deresiewicz zdobył bramkę na 1:0. Z rzutu wolnego Damian Lewandowski zagrał Zaleskiemu. Ten podał do Mikołaja Plewy, który wypatrzył w polu karnym Deresiewicza. Ten przyjął piłkę i uderzył do pustej bramki.

Moment po wznowieniu gry przez gości janikowianie prowadzili już 2:0, a strzelcem gola był Dominik Jelonek. Kapitan Unii otrzymał podanie wzdłuż bramki od Brończyka i z bliskiej odległości nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

W 28.minucie Damian Lewandowski dośrodkował z prawej strony, a Wysocki głową nieznacznie przestrzelił. Dwie minuty później Wysocki zmarnował kolejną okazję do podwyższenia wyniku. Zawodnik ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył za wysoko. W 32.minucie Krzysztof Stodólski zażegnał niebezpieczeństwo rzuceniem się pod nogi rozpędzonego rywala. Sześć minut przed przerwą strzał Deresiewicza zza pola karnego obronił golkiper. W 41.minucie Deresiewicz posłał piłkę w szesnastkę, odbił ją jeden z obrońców, po czym Wysocki z około szesnastu metrów nie trafił w bramkę.

W 50.minucie prawoskrzydłowy Unii - Lewandowski będąc w polu karnym uderzył zbyt lekko i nie sprawił kłopotów bramkarzowi. Następnie tuż przed szesnastką zawodnika Włocłavii faulował Tomasz Oczkowski. Strzał z rzutu wolnego obronił Stodólski. W 56.minucie Stodólski interweniował po uderzeniu z dystansu i rykoszecie od Oczkowskiego. Następnie niecelnie z narożnika szesnastki przymierzył wspomniany na wstępie drugiej połowy Lewandowski. Po godzinie gry w światło bramki nie trafili goście, którzy zdecydowali się na strzał z dystansu. W 62.minucie podanie w pole karne uderzeniem z pierwszej piłki minimalnie niecelnie wykończył Dariusz Lewandowski. Kolejnie Deresiewicz niedokładnie podał Zaleskiemu, w efekcie czego goście przeprowadzili szybką kontrę, którą zakończyli strzałem w polu karnym. Na nasze szczęście z linii bramkowej poza boisko piłkę wybił Oczkowski. W 67.minucie Deresiewicz zagrał Lewandowskiemu, którego strzał w szesnastce został zablokowany i wyszedł poza boisko. Minutę później niecelnie z daleka przymierzył Dawid Pieszak. Następnie jego wyczyn skopiował zawodnik z Włocławka. W 74.minucie Paweł Radaszewski prostopadłym podaniem uruchomił Lewandowskiego, który lobem pokonał bramkarza gości. Sędzia wcześniej przerwał jednak grę sygnalizując spalonego. Potem dośrodkowanie Pieszaka z rzutu rożnego na samobójczą bramkę zamienić mógł jeden z rywali, który głową minimalnie chybił. W 77.minucie sytuację sam na sam zmarnował Jelonek, który po otrzymaniu podania od Szymona Menza wyszedł na czystą pozycję i uderzył nad bramką.

W 78.minucie Jelonek był już bezbłędny i podwyższył na 3:0. Zawodnik ten otrzymał piłkę po wyrzucie z autu przez Lewandowskiego. Futbolówkę w międzyczasie odbił jeszcze jeden z rywali. Dopadł do niej kapitan biało-niebieskich i będąc w polu karnym z ostrego kąta uderzył płasko w dłuższy róg bramki.

Następnie błąd obrońcy Włocłavii mógł wykorzystać Lewandowski, ale zdecydował się na strzał zza pola karnego, który był zbyt wysoki.

W 86.minucie Paweł Komorowski uderzył z około dwudziestu metrów w dłuższy róg bramki. Piłka skozłowała przez bramkarzem Unii i znalazł się w siatce - 3:1.

W ostatniej minucie wynik podwyższyć mógł Damian Ojczenasz, ale będąc w polu karnym uderzył niecelnie. Po chwili sędzia zakończył kolejny wartościowy sparing naszego zespołu.
__________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową znaleźli się zawodnicy kontuzjowani, czyli Krzysztof Wiśniewski, Norbert Karpiński i Piotr Łabuszyński. Ponadto z przyczyn prywatno-zawodowych zabrakło Tomasza Woźniaka, Huberta Prosianowskiego oraz Wiktora Kaźmierczaka. Nieobecni byli również juniorzy będący w szerokiej kadrze pierwszego zespołu: Filip Gałązka, Mariusz Szablewski, Paweł Krupiński i Tomasz Gilas. Z Włocłavią nie zagrali również przymierzani do gry w Unii: Marcin Dworacki i Patryk Straszewski (obaj przyczyny prywatne).

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO