Sparing: LKS Ślesin - Unia 0:3

• autor: Redakcja, 2016-07-26 23:36

Pewne zwycięstwo z wielkopolskim rywalem

W wyjazdowym meczu kontrolnym Unia wygrała z wielkopolskim czwartoligowcem - LKS-em Ślesin 3:0. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, a w drugiej połowie bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Dawid Deresiewicz - 55.minuta, Marcin Zaleski - 61.minuta i Dariusz Lewandowski - 80.minuta. Jest to czwarte sparingowe zwycięstwo janikowian podczas przygotowań do sezonu 2016/2017.

LKS ŚLESIN - UNIA JANIKOWO 0:3 (0:0)

0:1 - 55' Dawid Deresiewicz
 0:2 - 61' Marcin Zaleski
 0:3 - 80' Dariusz Lewandowski

UNIA: 31. Wikarski (46' 1. Zawodnik Testowany) - 15. Sirko, 2. Losik, 3. Oczkowski (46' 4. Dworacki), 17. Radaszewski (61' 14. Nowicki) - 16. Lewandowski (65' 9. Ojczenasz), 7. Deresiewicz, 30. Plewa (65' 8. Prosianowski), 14. Nowicki (46' 20. Wysocki) - 10. Jelonek (70' 21. Lewandowski), 21. Lewandowski (46' 11. Zaleski).

LKS: 4 celne, 8 niecelnych
Unia: 9 celnych, 10 niecelnych

Kliknij na "więcej" - zapis relacji z meczu.

W 5.minucie po aucie Pawła Radaszewskiego, Dominik Jelonek głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później kapitan Unii z rzutu wolnego wystawił futbolówkę przed pole karne Mikołajowi Plewie, a jego silny strzał bramkarz sparował poza boisko. Następnie z narożnika szesnastki niecelnie przymierzył Damian Lewandowski. Po dziesięciu minutach gry dwa chybione strzały oddali gospodarze. W 13.minucie bliski zdobycia gola był Dariusz Lewandowski, ale jego uderzenie z woleja zmierzające w okienko bramki golkiper wybił na korner. Dośrodkowanie z rożnego Plewy wybili obrońcy, a strzał Dawida Deresiewicza bramkarz sparował na poprzeczkę, po czym janikowianie mieli kolejny stały fragment gry. W 17.minucie Jelonek zacentrował z lewej strony do prawoskrzydłowego Lewandowskiego, który w polu karnym opanował piłkę i zdołał oddać strzał obroniony przez bramkarza. Dwie minuty później wrzutkę Deresiewicza z wolnego głową wykończył Dariusz Lewandowski, ale na posterunku był golkiper. W 20.minucie biało-niebiescy przeprowadzili ładną dla oka akcję, po której Damian Lewandowski wrzucił do Jelonka, ale ten nieczysto trafił w piłkę. Następnie jeden z zawodników gospodarzy posłał uderzył niecelnie zza pola karnego. W 24.minucie piłkarze ze Ślesina mogli objąć prowadzenie, ale jeden z nich nieczysto trafił w piłkę zagraną wzdłuż bramki strzeżonej przez Nataniela Wikarskiego. Jeszcze lepszą okazję do zdobycia gola nasi rywale mieli w 29.minucie. Napastnik LKS-u mając przed sobą tylko bramkarza Unii z bliskiej odległości strzelił zbyt lekko i Wikarski pewnie interweniował. Moment później Unici przeprowadzili kontrę, którą niecelnym strzałem zamknął Jelonek. W 34.minucie po trójkowej akcji Plewy z Deresiewiczem i Maciejem Sirko, kapitan janikowian chciał popisać się przewrotką. Futbolówka trafiła jednak po nogi Deresiewicza, który w polu karnym trafił w obrońcę. Następnie trzy niecelne strzały oddali zawodnicy ze Ślesina. Pierwsza połowa zakończyła się chybieniem Damiana Lewandowskiego z bliskiej odległości.

Po przerwie strzał z rzutu wolnego z ostrego kąta nie sprawił kłopotów testowanemu bramkarzowi Unii.

W 55.minucie Deresiewicz popędził z piłką, po czym zgrał na lewą stronę do Plewy, który dośrodkował w pole karne wprost na głowę Deresiewicza – celny strzał otworzył wynik na 0:1.

Następnie strzał w polu karnym Jelonka został zablokowany.

W 61.minucie było 0:2. Jelonek odebrał piłkę jednemu z obrońcy na środku boiska i zapoczątkował skuteczną akcję Unii. Po sprincie z futbolówką uruchomił w polu karnym Plewę, który zgrał Marcinowi Zaleskiemu, a ten dopełnił formalności strzałem z około dziesięciu metrów.

Kolejnie rzut wolny egzekwowany przez Deresiewicza złapał bramkarz. W 69.minucie strzał z dystansu nie zaskoczył golkipera biało-niebieskich. Przez kilkanaście minut na boisku wiało nudą.

W 80.minucie Deresiewicz prostopadłym podaniem obsłużył Lewandowskiego, który z kilku metrów płaskim strzałem ustalił wynik meczu na 0:3.

Po kilku minutach zablokowane zostały strzały Zaleskiego i Lewandowskiego. W 88.minucie podania wzdłuż bramki Unii nie zamknął jeden z rywali. Na minutę przed końcem meczu uderzenie z kąta zatrzymało się na bocznej siatce bramki janikowian. W 90.minucie strzał rywali z szesnastu metrów obronił bramkarz. Gdy trwał doliczony czas gry, po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym głową groźnie uderzył Lewandowski, po czym piłka zatrzymała się na poprzeczce.
__________________________________________________________________________________
Oprócz zawodników kontuzjowanych - Krzysztofa Wiśniewskiego, Norberta Karpińskiego i Piotra Łabuszyńskiego w Ślesinie zabrakło Damiana Brończyka (sprawy zawodowe), Wiktora Kaźmierczaka oraz Tomasza Woźniaka, który nie wznowił treningów. Poza osiemnastką meczową znaleźli się także juniorzy będący w szerokiej kadrze pierwszego zespołu: Filip Gałązka, Mariusz Szablewski, Paweł Krupiński, Tomasz Gilas oraz Dawid Pieszak. Ponadto nie zagrali przymierzani do Unii - Szymon Menz i Patryk Straszewski, których przyszłość wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni. Warto dodać, że w dniu dzisiejszym do zespołu dołączył kolejny testowany bramkarz, którego dane póki co pozostają tajemnicą.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO