Kadra na rundę jesienną

• autor: Redakcja, 2016-08-05 21:23

Kadra Unii na rundę jesienną sezonu 2016/2017

Dzisiaj janikowscy piłkarze odbyli ostatni trening przed startem rundy jesiennej sezonu 2016/2017. Poznaliśmy kadrę pierwszej drużyny Unii, w której aktualnie znajduje się 21.zawodników. Obecnie średnia wieku wszystkich graczy wynosi 23,14 lat. Warto dodać, że każdy z piłkarzy zachował swój numer na koszulce z poprzednich sezonów.

Kadra pierwszej drużyny Unii przed rundą jesienną:
BRAMKARZE:

21. Dariusz Lewandowski
22. Piotr Łabuszyński
23. Patryk Straszewski

Kapitanem drużyny w dalszym ciągu jest Dominik Jelonek, a jego zastępcami według kolejności: Krzysztof Wiśniewski, Dariusz Lewandowski i Marcin Zaleski.

Jak wszyscy wiemy w rozgrywkach IV ligi przez cały mecz na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców. W naszej drużynie są nimi: Krzysztof Stodólski, Patryk Siwek, Jakub Losik, Tomasz Oczkowski, Hubert Prosianowski, Wiktor Kaźmierczak i Paweł Radaszewski. W sezonie 2016/2017 za zawodników o statusie młodzieżowca uznaje się tych urodzonych w 1996 roku i młodszych.

Dwóch zawodników będących w kadrze nie będzie do dyspozycji trenera Jacka Łukomskiego w rundzie jesiennej z powodu kontuzji. Mowa tutaj o Krzysztofie Wiśniewskim i Norbercie Karpińskim.

Poza kadrą znalazł się Nataniel Wikarski i Damian Ojczenasz. Obecnie w trakcie załatwiania są ich wypożyczenia odpowiednio do Noteci Gębice oraz Zootechnika Kołuda Wielka. Treningi w przyszłym tygodniu ma wznowić Tomasz Woźniak, który zakończył pracę w Niemczech i najprawdopodobniej zostanie zgłoszony do rozgrywek jako trzeci bramkarz.

Poza zmianami kadrowymi będzie również zmiana dotycząca osoby pełniącej opiekę medyczną podczas meczów ligowych biało-niebieskich rozgrywanych w Janikowie. Ze względów rodzinnych, Natalia Plewa pozostanie tylko masażystką, a opiekę medyczną sprawować będzie Dawid Niewiadomski, który przez kilka ostatnich sezonów funkcję tą pełnił w Noteciance Pakość. Warto dodać, że jest on byłym zawodnikiem MLKS Unia Janikowo, gdzie grał w zespołach młodzieżowych, a także w rezerwach. Dodatkowo do pełnienia funkcji obsługi technicznej pierwszej drużyny wrócił Andrzej Kurant.