IV liga: Podsumowanie 1.kolejki

• autor: Redakcja, 2016-08-09 15:48

Podsumowanie 1.kolejki

W miniony weekend rozpoczęły zmagania o mistrzostwo IV ligi. Jak sezon zainaugurowali ligowcy w grupie kujawsko–pomorskiej? Z jakiej strony pokazały się drużyny z naszego regionu? Jak start rozpoczęli beniaminkowie ligi i spadkowicze z wyższej klasy rozgrywkowej?  Zapraszam do lektury podsumowania 1.kolejki!

Kliknij na "więcej".

Kolejka została zainaugurowana meczem w Zbrachlinie, pomiędzy Sadownikiem Waganiec, a Unią/Drobex Solec Kujawski.  Goście pokazali się w pierwszym meczu sezonu z bardzo dobrej strony. Nie zostawili złudzeń drużynie Sadownika i rozbili gospodarzy aż 0-4, potwierdzając swoje wysokie aspiracje. Pierwsze skrzypce w zespole Unii Solec Kujawski rozegrał sprowadzony z Chełminianki Chełmno 31-letni Wojciech Ernest, który zdobył 2 gole i zanotował asystę. Ernest w poprzednim sezonie 4 ligi był królem strzelców i potwierdza swoją strzelecką formę z poprzedniego sezonu.

Następny mecz - tym razem nasze oczy skierowane były na pojedynek Wisła Nowe – Lech Rypin.  Spotkanie to dostarczyło kibicom bardzo dużo emocji. Grad goli, bo aż 5 i dreszczowiec do ostatniego gwizdka. Ostateczny wynik to 3-2 dla miejscowych.  Pierwsze dwa mecze ligi i mamy już 9 goli. Liga ruszyła od wysokiego C.

Następny rywal Unii Janikowo, czyli drużyna Sparty Brodnica rozpoczęła zmagania w 4 lidze w roli gospodarza, a rywalem był Łokietek Brześć Kujawski. Pojedynek pomiędzy spadkowiczem z III ligi, a beniaminkiem został rozstrzygnięty już w pierwszej części gry. Gospodarze pokonali przyjezdnych 2-1.

Nieudany początek ligi odnotować mogą zawodnicy z Inowrocławia. Biało-zieloni udali się na bój o pierwsze ligowe punkty do Chełmna. Drużyna Cuiavii Inowrocław straciła 2 gole w 3min. Między 19 – 22 min zawodników prowadzonych przez dobrze znanego w Janikowie Michała Nadolskiego, pogrążył Marks i wynik w dalszej części gry nie uległ zmianie. 3 punkty dla Chełminianki Chełmno.

Mecz w Janikowie – Unia w roli beniaminka gościła spadkowicza 3 ligi z poprzedniego sezonu - Start Warlubie. Długo oczekiwana  4 liga wróciła do Janikowa. Z powodu kontuzji obie ekipy nie mogły wystąpić w najmocniejszym zestawieniu, jednak nie przełożyło to się na jakość obu ekip. Mecz stał na wysokim, emocjonującym poziomie. Dużo walki i zaangażowania po obu stronach zaowocowało w pokazaniu dużej ilości żółtych kartek. Mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów 1-1. Każda z drużyn powinna być z tego remisu zadowolona. Wszak Goście od 56’ grali w osłabieniu. Spowodowane było to otrzymaniem czerwonej kartki. W końcówce meczu goście powinni wyjść dwukrotnie na prowadzenie, jednak janikowian broniło szczęście i poprzeczka J.

Twierdza Gopło Kruszwica zdobyta. Do Kruszwicy, czyli dobrze znanego nam rywala z poprzedniego sezonu, przyjechała inna drużyna z naszego regionu – Notecianka Pakość. Indywidualne błędy zawodników Gopła wykorzystał Michał Szczot oraz Bartłomiej Delekta i mecz zakończył się wynikiem 0-2 dla drużyny zza miedzy. Warto dodać, że ostatnią drużyną, której udało się wygrać w Kruszwicy było LTP Lubanie, a było to 31 maja 2015 roku.

Legia Chełmża, czyli kolejny z beniaminków gościła zawodników Pogoni Mogilno.  Mecz ten w 56’ rozstrzygnął na korzyść gospodarzy Daniel Stolkowski. Falstart dla Mogilna. Kolejny beniaminek zdobywa komplet punktów.

Ostatni mecz Orlęta Aleksandrów Kujawski – Kujawianka Izbica Kujawska.  Spadkowicz z 3ligi wybrał się na mecz do Aleksandrowa Kujawskiego i podróży tej nie będzie miło wspominać. Na rozpoczęcie sezonu nie udało się zdobyć nawet jednego punktu, tracąc decydującego gola w 87’ za sprawą bardzo dobrze znanego w Janikowie Adama Młodzieniaka. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Orląt.

Spotkanie Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Piast Złotniki Kujawskie został przełożony ze względu na fatalny stan murawy.

Sadownik Waganiec

Piast Złotniki Kujawskie

Beniaminkowie - zielony
Spadkowicze z III ligi - czerwony

Przygotował Mateusz Miłkoś, który dołączył do Redakcji naszej strony internetowej i będzie zajmować się podsumowaniem danych kolejek ligowych. Po relacjach live jest to kolejna nowinka w oficjalnym serwisie naszego Klubu.