Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

Sparta Brodnica - Unia 2:1

• autor: Redakcja, 2016-08-13 22:33

Pierwsza czwartoligowa porażka

W drugiej kolejce czwartoligowych rozgrywek Unia przegrała na wyjeździe ze Spartą Brodnica 2:1. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie meczu. Gole dla gospodarzy były autorstwa Grzegorza Bały i Sebastiana Packa. Honorową bramkę dla biało-niebieskich zdobył Patryk Straszewski. Po pierwszej porażce w sezonie janikowianie spadli na dwunaste miejsce w tabeli.

SPARTA BRODNICA - UNIA JANIKOWO 2:1 (2:1)

1:0 - 06’ Grzegorz Bała
 1:1 - 18’ Patryk Straszewski
 2:1 - 32’ Sebastian Pacek

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko (86’ 8. Prosianowski) - 16. Lewandowski (58’ 20. Wysocki), 30. Plewa, 7. Deresiewicz, 14. Nowicki (71’ 11. Zaleski) - 10. Jelonek, 23. Straszewski (52’ 21. Lewandowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Siwek, 13. Kaźmierczak, 17. Radaszewski.

Sparta: 4 celnych, 12 niecelnych
Unia: 7 celnych, 3 niecelne

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy, w szeregach których postrach siał niespełna 45-letni Grzegorz Bała. Zawodnik ten najpierw w 3.minucie świetnym podaniem otworzył drogę do bramki koledze z zespołu, który z narożnika pola karnego przestrzelił, a później sam znalazł się w szesnastce Unii, lecz również chybił uderzając w kierunku długiego słupka.

W 6.minucie dośrodkowanie w pole karne Unii z lewej strony właśnie wykorzystał Bała, który strzałem głową otworzył wynik meczu na 1:0.

Sygnał do ataków biało-niebieskich po kwadransie gry dał Dawid Deresiewicz, ale silny strzał z dystansu tego zawodnika został obroniony.

W 18.minucie Deresiewicz posłał piłkę w pole karne z lewej strony, przepuścił ją Dominik Jelonek, a Patryk Straszewski będący na dalszym słupku zamknął akcję pewnym strzałem zdobywając gola na 1:1.

Po dwudziestu minutach gry z narożnika pola karnego jeden z rywali posłał piłkę w kierunku bramki Unii, którą trącił jeden z napastników - na nasze szczęście futbolówka opuściła boisko. W 27.minucie Maciej Sirko uruchomił Deresiewicza, który zacentrował w szesnastkę, gdzie akcję zamykał Jelonek, ale wślizgiem nieznacznie przestrzelił. Kolejnie mogliśmy być świadkami pięknej bramki dla Sparty, ale techniczny strzał z kilkunastu metrów okazał się minimalnie niecelny.

W 32.minucie Unia grała w dziesięciu, gdyż Straszewski miał udzielną pomoc medyczną (uraz stopy) poza boiskiem. Przewagę bez skrupułów wykorzystała Sparta, która zdobyła bramką na 2:1. Po akcji żółto-czarnych i płaskim strzale Sebastiana Packa z około szesnastu metrów Krzysztof Stodólski skapitulował po raz drugi.

Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zawodnik gospodarzy przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył obok bramki. W 40.minucie kąśliwy strzał zza szesnastki Damiana Brończyka nie zagroził bramce Sparty. Dwie minuty potem błędu bramkarza nie wykorzystał Jelonek, który dopadł do piłki odbitej przez golkipera, ale trafił wprost w niego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkarz z Brodnicy obronił strzał Deresiewicza z ponad dwudziestu metrów.

W drugiej połowie gra była wyrównana, ale to gospodarze stwarzali sobie sytuacje. Między 54., a 85.minutą janikowianie nie zagrozili bramce miejscowych. Najpierw Spartanie kilka razy oddawali strzały głową. Były to niecelne uderzenie z wyjątkiem jednego, które na rzut rożny sparował Stodólski. Później dwukrotnie chybili z dalszej odległości po strzale nogą. Unia dopiero na kilka minut przed końcem meczu rzuciła się do odrabiania strat, dzięki czemu stworzyła sobie kilka okazji strzeleckich. W 86.minucie Dariusz Lewandowski wszedł w pole karne, ale skutecznie interweniował bramkarz, który wyłapał strzał naszego zawodnika. Na dwie minuty przed końcem dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Losika głową trącił Jelonek, ale również po główce kapitana biało-niebieskich golkiper gospodarzy pewnie interweniował. W 89.minucie niecelnie z daleka uderzał zawodnik z Brodnicy. Po chwili jeden z miejscowych głową chybił po wrzutce z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry strzały z dystansu oddali też janikowianie. Najpierw Tomasz Oczkowski trafił w obrońcę Sparty, a później Adrian Wysocki zbyt lekko… „podał bramkarzowi”.
______________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową znaleźli się kontuzjowani: Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński, a także Piotr Łabuszyński, który nie załapał się do osiemnastki.

Chełminianka ChełmnoUNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno   UNIA JANIKOWO