ogółem: 2 083 692

Unia - Łokietek Brześć Kujawski 2:0

• autor: Redakcja, 2016-08-20 22:32

Premierowe zwycięstwo w IV lidze!

Do trzeciej kolejki kibice Unii Janikowo musieli czekać na pierwsze zwycięstwo swoich pupili w rozgrywkach czwartoligowych. Dzisiaj na własnym boisku, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego pokonali Łokietek Brześć Kujawski 2:0 (1:0). Wynik meczu w 40.minucie otworzył Dominik Jelonek, a ustalił w doliczonym czasie drugiej połowy Mikołaj Plewa bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Spotkanie było bardzo emocjonujące, mimo iż biało-niebiescy mieli znaczną przewagę nad drużyną przyjezdnych, która również stworzyła sobie kilka klarownych okazji. Po tym zwycięstwie, janikowianie awansowali na ósme miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI 2:0 (1:0)

1:0 - 40’ Dominik Jelonek
 2:0 - 90+2’ Mikołaj Plewa (rzut wolny)

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko - 16. Lewandowski, 7. Deresiewicz (82’ 22. Łabuszyński), 30. Plewa, 20. Wysocki (61’ 14. Nowicki) - 10. Jelonek (73’ 11. Zaleski), 21. Lewandowski (65’ 23. Straszewski).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Siwek, 8. Prosianowski, 13. Kaźmierczak.

Unia: 12 celnych, 13 niecelnych
Łokietek: 5 celnych, 6 niecelnych

FOTO - autor: Zuzanna Kumor
FOTO - autor: Łokietek Brześć Kujawski

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie i mogło podobać się janikowskiej publiczności. Już w 3.minucie Maciej Sirko posłał piłkę w polu karnym, gdzie głową niecelnie uderzył Dominik Jelonek. Po dziesięciu minutach gry niecelny strzał z daleka oddali przyjezdni. Następnie uderzenie Jelonka zza pola karnego obronił bramkarz, do piłki dopadł jednak Dariusz Lewandowski, który podał Sirko. Obrońca Unii wystawił futbolówkę przed szesnastkę Damianowi Lewandowskiemu, który silnie uderzył obok spojenia słupka z poprzeczką. W 17.minucie po dośrodkowaniu Dawida Deresiewicza z rzutu rożnego głową przestrzelił Jakub Losik. Następna sytuacja była skutkiem niedokładnego zagrania Billy’ego Abbotta, którego podanie do kolegi z drużyny przechwycił Adrian Wysocki. Lewoskrzydłowy biało-niebieskich zagrał do prawoskrzydłowego - Lewandowskiego, który obsłużył drugiego z Lewandowskich w zespole Jacka Łukomskiego. 33-letni napastnik w polu karnym z ostrego kąta zdołał oddać strzał, ale bramkarz sparował go poza boisko.  Następnie strzały zza szesnastki oddali kolejno: Mikołaj Plewa i Sirko, ale tylko w przypadku tego drugiego bramkarz zmuszony był do interwencji. W 25.minucie Sirko wyrzucił piłkę z autu w pole karne, gdzie główkował Jelonek, ale golkiper ponownie nie dał się zaskoczyć. Kolejnie uderzenie Jelonka z około dwudziestu metrów zostało zablokowane. W 27.minucie piłka po raz pierwszy w meczu zatrzepotała w siatce, ale gol Wysockiego nie został uznany, gdyż wcześniej arbiter przerwał grę sygnalizując zagranie ręką naszego zawodnika. Po pół godzinie gry akcję, która powinna zakończyć się bramką przeprowadzili goście. Jeden z nich posłał podanie wzdłuż pole bramkowego, gdzie z kilku metrów napastnik oddał niecelny strzał. W 31.minucie nieprzyjemny strzał dla bramkarza oddał Dariusz Lewandowski, ale golkiper zdołał wybić piłkę na korner. Damian Lewandowski zacentrował z narożnika boiska, bramkarz odbił piłkę, którą przechwycił Jelonek i zagrał partnerowi z ataku, którego strzał głową był zbyt wysoki. Następnie uderzanie z dystansu Damiana Lewandowskiego było niecelne. W 35.minucie Wysocki podał Jelonkowi, który z szesnastu metrów nie trafił w bramkę. Później Wysocki sam uderzył z dalszej odległości, ale piłka trafiła w obrońcę, a następnie pod nogi Deresiewicza, który również nie zagroził bramce przeciwnika. W 38.minucie drugą ciekawą sytuację mieli goście. Abbott technicznie zagrał w pole karne do jednego z napastników, który intuicyjnie oddał strzał głową. Piłkę wychwycił jednak Krzysztof Stodólski. Po chwili Damian Brończyk zza szesnastki uderzył niecelnie.

W 40.minucie Deresiewicz oddał strzał z około dwudziestu metrów. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, do której dopadł Jelonek i pewnym strzałem z kilku metrów wyprowadził Unię na prowadzenie 1:0.

Po sześćdziesięciu sekundach biało-niebiescy mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Wysockiego po ziemi zza pole karnego z trudem obronił bramkarz, dzięki czemu janikowianie mieli tylko rzut rożny. Dośrodkowanie Deresiewicza z kornera zmierzało w światło bramki i zostało trącone przez Tomasza Oczkowskiego, po czym piłka przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy Unia prowadziła więc 1:0.

W 47.minucie po rzucie wolnym niecelnie z dalszej odległości uderzał Deresiewicz. Następnie po dośrodkowaniu z rożnego w pole karne Unii, jeden z rywali z woleja strzelił nad bramką. W 52.mincuie uderzenie gości w szesnastce zablokował Sirko. Kolejnie w zamieszaniu podbramkowym piłkę niefortunnie głową w kierunku naszej bramki posłał Oczkowski, po czym Stodólski kapitanie sparował piłkę. Dopadł do niej jednak zawodnik Łokietka, ale z kąta przestrzelił. W 63.minucie Dariusz Lewandowski znalazł się w polu karnym i płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce. Arbiter przerwał jednak grę sygnalizując spalonego. Później Patryk Straszewski podał Jelonkowi, ale jego strzał zza szesnastki był niecelny. W 68.minucie Deresiewicz zza pola karnego uderzył zbyt wysoko. Minutę później ponownie zagrożenie pod janikowską bramką stworzyli zawodnicy Unii. Dokładniej Losik, który podobnie jak Oczkowski trącił piłkę tak, że zmierzała ona do naszej bramki. Sytuację zażegnał jednak Stodólski, który ponownie interweniował na najwyższym poziomie wybijając piłkę poza boisko. Po rzucie rożnym niecelny strzał oddał zawodnik z Brześcia Kujawskiego, a sytuację wybiciem zażegnał Martin Nowicki. W 73.minucie piłkarz Łokietka uderzył zza pola karnego, ale jeden z defensorów skutecznie zablokował piłkę. Później w pole karnym gości główkował Deresiewicz, ale obrońca zdołał odbić futbolówkę, po czym mieliśmy rzut rożny. W 77.minucie Abbott dośrodkował z wolnego w pole karne. Zawodnik Łokietka zgrał głową do lepiej ustawionego partnera, który tą samą częścią ciała uderzył na bramkę z bliskiej odległości. Stodólski po raz trzeci kapitalnie interweniował wybijając na korner. Na dwanaście minut przed końcem meczu Plewa wyszedł z kontratakiem. Zagrał do Straszewskiego, który z bliska dopełnił formalności i posłał piłkę do siatki. Arbiter słusznie jednak uznał, że wprowadzony rezerwowy janikowian był na spalonym. W 81.minucie stuprocentową sytuację zmarnowali goście. Jeden z nich przestrzelił z pięciu metrów! Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Abbott uderzył zza pole karnego, ale skutecznie interweniował Stodólski.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry przy linii autowej na wysokości około trzydziestego metra faulowany był Straszewski. Do rzutu wolnego podszedł Plewa, który przepięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza zdobywając gola na 2:0. Był to gol przepięknej urody, którego nie powstydziliby się najlepsi piłkarze świata.
_________________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową znalazł się Paweł Radaszewski oraz zawodnicy kontuzjowani: Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.