Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

Unia - Gopło Kruszwica 0:4

• autor: Redakcja, 2016-08-24 22:02

Nokaut od Gopła Kruszwica

W meczu beniaminków czwartej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej na Stadionie Miejskim w Janikowie, Unia została rozgromiona przez Gopło Kruszwica 0:4 (0:1). Pierwszą bramkę dla gości zdobył Dawid Marczyński, a w drugiej połowie hat-tricka skompletował Michał Kruszczyński (jeden gol bezpośrednio z rzutu wolnego). Po tej porażce, janikowianie po raz pierwszy w tym sezonie spadli na czternaste miejsce w tabeli, które jest zagrożone spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Była to pierwsza przegrana w meczu ligowym na własnym boisku od 9.sierpnia 2015 roku.

UNIA JANIKOWO - GOPŁO KRUSZWICA 0:4 (0:1)

0:1 - 26’ Dawid Marczyński
 0:2 - 66’ Michał Kruszczyński (rzut wolny)
 0:3 - 70’ Michał Kruszczyński
 0:4 - 79’ Michał Kruszczyński

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko (62’ 14. Nowicki) - 16. Lewandowski (77’ 13. Kaźmierczak), 11. Zaleski, 7. Deresiewicz, 22. Wysocki (75’ 22. Łabuszyński) - 10. Jelonek, 23. Straszewski (59’ 21. Lewandowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Siwek, 8. Prosianowski, 17. Radaszewski.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Unia: 3 celne, 7 niecelnych
Gopło: 5 celnych, 7 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W 2.minucie Damian Lewandowski posłał piłkę w pole karne, a Adrian Wysocki główką próbował przelobować bramkarza, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Pięć minut później strzał Wysockiego z siedemnastu metrów został zablokowany. Kolejnie niecelne uderzenie zza pole karnego oddawali zawodnicy gości - Miłosz Losik i Arkadiusz Kaniewski. W 20.minucie kłopotu bramkarzowi nie sprawił także Wysocki, którego strzał zza pole karnego nie znalazł drogi do bramki. Następnie po zamieszaniu w szesnastce po rzucie rożnym uderzenie jednego z rywali zablokował Jakub Losik. W 25.minucie niecelnie zza pole karnego strzelał Marcin Zaleski.

W 26.minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego na wysokości metra w polu karnym głową trącił Dawid Marczyński, który zaskoczył bezradnego Krzysztofa Stodólskiego - 0:1.

Unia nie mogła otrząsnąć się po stracie bramki. W 35.minucie kontrę faulem przerwał Damian Brończyk, za co ujrzał żółtą kartkę. Następnie Brończyk kopnął na bramkę przyjezdnych z daleka, ale piłka została zablokowana przez obrońcę. W ostatniej akcji pierwszej połowy Michał Kruszczyński minął Tomasza Oczkowskiego i tuż przed polem karnym uderzył niecelnie. Przy tej sytuacji janikowianie mieli ogromne szczęście, bo mogli schodzić do szatni z dwubramkową stratą.

Druga połowa rozpoczęła się od sytuacji dla Gopła. Najpierw jeden ze strzałów z bliskiej odległości był niecelny, a następny z siedemnastu metrów został zatrzymany przez Stodólskiego. Po godzinie gry głową chybił Dominik Jelonek. W 64.minucie po zamieszaniu w polu karnym rywali Unii spowodowanym rzutem z autu, nad poprzeczką uderzał Oczkowski.

W 66.minucie strzał Kruszczyńskiego z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego na wysokości ponad dwudziestu metrów w krótki róg bramki niespodziewanie zaskoczył Stodólskiego i było 0:2.

W 70.minucie goście przeprowadzili składną akcję, którą wykończył Kruszczyński płaskim strzałem z około szesnastu metrów. Piłka po raz kolejny zatrzepotała w siatce - 0:3.

To był prawdziwy nokaut dla zawodników Unii, którzy do końca meczu już się nie pozbierali. Mimo najszczerszych chęci, janikowianom nic w tym dniu nie wychodziło. Następnie jeden z rywali oddał niecelny strzał z daleka.

W 79.minucie wynik meczu na 0:4 ustalił Kruszczyński, który tym razem akcję swojego zespołu wykończył płaskim strzałem zza pola karnego.

W 81.minucie Michała Michalaka - bramkarza Gopła po raz pierwszy w meczu sprawdził Dawid Deresiewicz. Strzał środkowego pomocnika Unii  zza szesnastu metrów nie sprawił jednak kłopotu zawodnikowi, który ponad rok temu był sprawdzany w Janikowie. Kolejnie próbę uderzenie głową Dariusza Lewandowskiego wyłapał golkiper. W 88.minucie Deresiewicz bezpośrednio uderzał z rzutu rożnego, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Następnie Mateusz Włoch niecelnie przymierzył z dystansu. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Lewandowski.

____________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową ze względu na pracę był Mikołaj Plewa, a także kontuzjowani Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński. Wiemy już, iż były kapitan Unii - popularny „Wiśnia” operację łąkotki będzie miał 19.września 2016 roku. Mamy nadzieję, że po niej wróci do pełnej sprawności w szybkim tempie i pomoże naszemu zespołowi w walce o punkty.

Chełminianka ChełmnoUNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno   UNIA JANIKOWO