Zapowiedź: Wisła Nowe - Unia

• autor: Redakcja, 2016-08-26 23:59

Starcie rozgromionych beniaminków

Przed nami kolejny mecz beniaminków IV ligi kujawsko-pomorskiej. W Nowem nasza Unia zmierzy się z miejscową Wisłą. Starcie obu drużyn odbędzie się jutro, tj. w sobotę - 27.sierpnia 2016 roku, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. W poprzedniej kolejce oba zespoły zostały rozgromione przez swoich przeciwników. Mamy głęboką nadzieje, że biało-niebiescy zrehabilitują się za porażkę z Gopłem Kruszwica i do Janikowa wrócą z trzema punktami. Ostatni mecz pomiędzy Unią, a Wisłą miał miejsce trzynaście lat temu w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski i zakończył się porażką janikowian 0:1.

Miejsko-Ludowy Klub Sportowy „Wisła” Nowe
Rok założenia:
1923
Barwy: biało-czerwono-czarne
Stadion Miejski w Nowem
Adres: ul. Sportowa 1
Miejsc siedzących: 490
Wymiary boiska: 105 m x 68 m

Największymi sukcesami Wisły Nowe jest gra na poziomie starej IV ligi kujawsko-pomorskiej przez trzy sezony w latach 2002-2003. Obecnie jutrzejsi rywale janikowian są beniaminkiem rozgrywek, gdyż w poprzednim sezonie zajęli pierwsze miejsce w V lidze kujawsko-pomorskiej grupie I z dorobkiem 64.punktów.

Podopieczni trenera Mariusza Gralaka na chwilę obecną mają siódme miejsce w IV lidze z dorobkiem siedmiu punktów. Złożyło się na to dwa zwycięstwa u siebie (z Lechem Rypin 3:2 i Startem Warlubie 2:1), jeden remis 1:1 w Pakości z tamtejszą Notecianką oraz jedna porażka w ostatniej kolejce na wyjeździe ze Spartą Brodnica 2:5. Wiślacy mają więc osiem strzelonych bramek i dziewięć straconych.

Kilku zawodników Unii w dniu jutrzejszym może rozegrać jubileuszowy mecz. Dariusz Lewandowski czeka na sześćdziesiąty ligowy występ po reaktywacji seniorskiej piłki nożnej w Janikowie, a Paweł Radaszewski być można na boisko wybiegnie po raz dwudziesty.

Warto również dodać, że gol stracony na 0:4 w poprzednim spotkaniu z Gopłem Kruszwica, był sześćdziesiątą ligową bramką straconą przez Unię w rozgrywkach ligowych od sezonu 2013/2014.

W 2003 roku miał miejsce ostatni mecz pomiędzy Unią, a Wisłą. Na boisku w Nowem w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski biało-niebiescy przegrali 0:1. Co ciekawe, w spotkaniu tym kontuzji skręcenia kostki uległ obecny trener janikowian - Jacek Łukomski.

Po raz pierwszy drużyny z Nowe i Janikowa spotykały się razem w sezonie 1962/1963. Wówczas jesienny mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a wiosną Unia rozgromiła rywala 7:0. W 1970 roku miało miejsce barażowe spotkanie o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, który janikowianie wygrali 4:0.

Również w sezonie 1983/1984 doszło do ligowych pojedynków klubów Wisła i Unia. Oba mecze o punkty zostały rozstrzygnięte korzystnie dla biało-niebieskich, który dwukrotnie wygrali 1:0.

Łącznie więc odbyło się sześć spotkań pomiędzy Unią, a Wisłą. Cztery razy zwyciężyli janikowianie, jeden raz był remis i jeden raz biało-niebiescy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy jest oczywiście korzystniejszy dla Unii: 13-1.

Mamy nadzieję, że janikowianie zainkasują trzy punkty. Trzymamy kciuki!