ogółem: 4 363 358

IV liga: Podsumowanie 5.kolejki

• autor: Redakcja, 2016-08-30 16:35

Podsumowanie 5.kolejki

Kolejna bramkowa kolejka w IV lidze. Liga nie zwalnia tempa. Takie tytuły nasuwają się do podsumowania już 5 kolejki IV ligi; grupy kujawsko – pomorskiej. Liczne bramki to już wszak znak firmowy tego sezonu. Ile i gdzie ich padło najwięcej, dowiedzą się państwo w podsumowaniu kolejki. Zapraszam do lektury.

Kliknij na „więcej”.

Kolejka zaczęła się już przed południem. Równo o godzinie 11:00 rozpoczęły się dwa spotkania. Drużyna z pobliskiego Mogilna udała się w gościnę na mecz z Sadownikiem Waganiec. Mogilnianie sezon rozpoczęli nie tak, jak z pewnością sobie planowali. Ostatnia kolejka mogła dać do zrozumienia, że Pogoń wróciła na właściwe tory. Piłkarze Sadownika Waganiec nie znaleźli argumentów na dobrze dysponowanego rywala. Po golach Chojnackiego i Nawrockiego goście wygrywają pewnie 2-0.

Dramaturgia w Złotnikach Kujawskich. Drugim meczem inaugurującym 5 kolejkę IV ligi był mecz Piast Złotniki Kujawski – Kujawianka Izbica Kujawska. Piast przed własną publicznością pragnie zdobyć pierwsze w tym sezonie punkty. Mecz ułożył się jednak dla gospodarzy fatalnie. 17 sekunda i gol dla Kujawianki. Nie podłamało to, uporczywie dążących do strzelenia bramki zawodników ze Złotnik Kujawskich. Do przerwy udało się doprowadzić do remisu, a po przerwie Piast wyszedł na prowadzenie. Niestety do upragnionego zwycięstwa brakło niewiele. Goście, jak zaczęli tak skończyli. W ostatniej akcji meczu doprowadzili do remisu 2-2.

Do derbowej potyczki doszło w Chełmży, gdzie miejscowa Legia (najbliższy rywal Unii) zmierzyła się z Spartą Brodnica. Legia przeważała w tym meczu i kontrolowała przebieg meczu. Przed kończącym pierwszą połowę gwizdkiem, Szprenglewski wpakował piłkę do bramki i było 1-0 dla Legii. Druga połowa wyglądała podobnie, jak pierwsza… z małym wyjątkiem. 88’ rzut rożny, błąd bramkarza gospodarzy i Legia traci bramkę i – wydawało się pewne zwycięstwo.

Bardzo ciekawie i emocjonująco zapowiadał się mecz w Solcu Kujawskim. Na mecz z tamtejszą Unią przyjechała, podbudowana wysokimi wygranymi Cuiavia Inowrocław. Mecz był bardzo wyrównany. Bardzo dobrze w szykach obronnych spisywali się przyjezdni z Inowrocławia, którzy czyhali na kontrataki. Sił Cuiavii starczyło na dokładnie 84’ gry. Unia posiada w swoich szykach zawodnika o nazwisku Ernest, który tylko na takie słabości rywala czeka. 84 – 93’ Ernest ustrzelił hat-trick i mecz zakończył się wynikiem 3-0.

W Nowem spotkanie beniaminków i dramatyczny przebieg. Niestety dramat dla naszej Unii. Janikowianie rozbici w środę przez Gopło, jechali po punkty na mecz z Wisłą.  Wszystko wyglądało i układało się po myśli biało-niebieskich. Odrobili stratę i po golach Lewandowskiego oraz Deresiewicza wyszli na prowadzenie 2-1. 56’ po rzucie karnym wyrównał Górski. Dramat rozgrał się w końcówce meczu. Gola w samej końcówce na 3-2 i wagę 3punktów zdobyli gospodarze. Unia wraca bez choćby punktu.

Kolejny mecz, w którym gospodarz strzela 3 bramki. Tym razem piłkarze Chełminianki Chełmno pokonali Start Warlubie 3-1.

Do największej niespodzianki w tej kolejce doszło w Kruszwicy. Gopło, które pewnie 3 dni wcześniej pokonało w Janikowie Unię 4-0, tym razem na własnym obiekcie ulegli Łokietkowi Brześć Kujawski 1-4! To pokazuje, że w tej lidze spodziewać się można wszystkiego. Wygrać może każdy z każdym.

Kolejny mecz obfity w bramki zobaczyli kibice w Aleksandrowie Kujawskim. Na mecz z Orlętami przyjechali sąsiedzi Janikowa – piłkarze Notecianki Pakość. Mecz można przybliżyć do tego, jaki rozegrała Unia z Wisłą Nowe. Kolejne emocje do ostatniego gwizdka sędziego. Kolejny gol zdobyty w ostatniej minucie meczu. Mecz zakończony wynikiem 3-2. Z tym, że tutaj wygrali goście. Piłkarze trenera Milewskiego wracają z pełną pulą punktów.

Piąta kolejka zakończyła się dnia następnego. Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Lech Rypin to para kończąca kolejkę. Niestety wysoka temperatura i niedzielna atmosfera udzieliła się piłkarzom obu ekip. Mecz nie dostarczył tylu emocji, co mecze sobotnie i zakończył się bezbramkowym remisem. Dla gospodarzy był to pierwszy punkt. Oznacza to, że w lidze nie ma już drużyn z zerowym dorobkiem punktowym.