Unia - Legia Chełmża 2:1

• autor: Redakcja, 2016-09-03 15:28

Upragnione ligowe zwycięstwo!

W meczu szóstej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Janikowie, Unia wygrała z innym z beniaminków - Legią Chełmża 2:1 (1:0). Spotkanie było bardzo emocjonujące. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Jacka Łukomskiego prowadzili po bramce Mikołaja Plewy z 16.minuty. Na początku drugiej odsłony - w 48.minucie po faulu Jakuba Losika rzut karny na gola zamienił Daniel Stolkowski. Zwycięstwo biało-niebieskim zapewnił gola Damiana Lewandowskiego w 68.minucie. Dla janikowian jest to upragnione zwycięstwo ligowe, po porażkach w dwóch wcześniejszych kolejkach. Był to osiemdziesiąty mistrzowski mecz Unii od momentu reaktywacji drużyny seniorskiej i siedemdziesiąty pod wodzą trenera Łukomskiego.

UNIA JANIKOWO - LEGIA CHEŁMŻA 2:1 (1:0)

1:0 - 16’ Mikołaj Plewa
 1:1 - 48’ Daniel Stolkowski (rzut karny)
 2:1 - 68’ Damian Lewandowski

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko - 14. Nowicki (90’ 17. Radaszewski), 11. Zaleski (63’ 22. Łabuszyński), 7. Deresiewicz, 30. Plewa (46’ 16. Lewandowski) - 10. Jelonek, 21. Lewandowski (60’ 23. Straszewski).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Siwek, 8. Prosianowski, 13. Kaźmierczak.

Unia: 5 celnych, 4 niecelne
Legia: 4 celne, 10 niecelnych

Szczegółowe podsumowanie meczu w rozwinięciu newsa...

W 4.minucie Dominik Jelonek oddał strzał z ponad dwudziestu metrów, który został zablokowany. Piłka trafiła pod nogi Martina Nowickiego, ale jego uderzenie było zbyt wysokie. Następnie po dośrodkowaniu Damiana Brończyka zza pola karnego z pierwszej piłki w pięknym stylu strzelał Jelonek, ale bramkarz paradą wybił piłkę poza boisko. Po dziesięciu minutach gry Krzysztof Stodólski niepewnie interweniował po rzucie wolnym, jednak w porę naprawił swój błąd wykopem na aut.

W 16.minucie Mikołaj Plewa otrzymał podanie od Dawida Deresiewicza i po rajdzie z piłką oddał płaski strzał z około osiemnastu metrów, który zaskoczył bramkarza - 1:0.

Cztery minuty ciekawą dwójkową akcję przeprowadził Plewa z Jelonkiem. Ostatecznie tego pierwszego tuż przed bramką zdołał powstrzymać obrońca, po czym janikowianie mieli rzut rożny. W 22.minucie po dośrodkowaniu zawodnika Legii, strzał głową był niecelny. Następnie Legioniści posłali piłkę w szesnastkę Unii, po czym uderzenie z pierwszej piłki minęło bramkę strzeżoną przez Stodólskiego. W 31.minucie Jelonek chciał lobem zaskoczyć golkipera przyjezdnych, jednak nie trafił w światło bramki. Kilka minut przed przerwą zawodnik z Chełmży oddał strzał, który musnął piłkarza z Janikowa, w efekcie czego gra została wznowiona rzutem rożnym przez gości. Chwilę potem Plewa ucierpiał w jednym ze strać z Legionistą i miał udzielaną pomoc medyczną,  przez co biało-niebiescy przez chwilę grali w dziesięciu. Niestety zawodnik Unii nie mógł już kontynuować gry i po przerwie został zmieniony.

W 48.minucie po faulu Jakuba Losika, rzut karny płaskim strzałem w przeciwną stronę, w którą rzucił się Stodólski, na bramkę zamienił Daniel Stolkowski i mieliśmy remis 1:1.

Następnie kilkanaście minut toczyło się pod dyktando Legii, która stworzyła sobie kilka sytuacji. W 50.minucie po dośrodkowaniu jednego z zawodników i strzale głową, nasz bramkarz odprowadził piłkę wzrokiem, po niecelnej główce. Następnie piłkarz rywali z daleka uderzył zbyt wysoko. W 54.minucie po wrzutce z rzutu rożnego, strzał głową przeciwnika trafił w poprzeczkę. Następnie również po tym stałym fragmencie gry, Legionista tą samą częścią ciała nie znalazł drogi do bramki. Po godzinie gry uderzenie Tomasza Rogóża z rzutu wolnego obronił Stodólski, po czym futbolówka trafiła w słupek. W 63.minucie napędzeni goście mogli zdobyć bramką dającą im prowadzenie, jednak jeden z nich po otrzymaniu piłki w polu karnym z lewej strony spudłował z bliska w kiepskim stylu.

W 68.minucie Damian Lewandowski rajdem z piłką wyprowadził zabójczą kontrę. Podał do będącego na lewej stronie Jelonka, który będąc w polu karnym wycofał piłkę na dwunasty metr, po czym rozpoczynający akcję Lewandowski przyjął i płaskim strzałem w dłuższy róg bramki strzelił na 2:1.

Od tego momentu Unia kontrolowała przebieg meczu. Kilka minut po bramce, Lewandowski lobem z narożnika szesnastki chciał zaskoczyć bramkarza, który paradą zdołał wybić poza boisko. Dośrodkowanie z rożnego Lewandowskiego głową trącił Jelonek, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. W 81.minucie niecelny strzał po ziemi z dwudziestu metrów oddali przyjezdni. Kolejnie Patryk Straszewski obsłużył Jelonka, który w polu karnym uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał problemów z obroną. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry w zamieszaniu podbramkowym strzał głową zawodnika Legii zatrzymał się na poprzeczce janikowskiej bramki. W doliczonym czasie gry z daleka zbyt wysoko piłkę posłał kapitan biało-niebieskich - Jelonek.
___________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Wiśniewski, Karpiński, Wysocki (kontuzje), Ćwierz, Gilas (juniorzy).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Lubuszanin TrzciankaUNIA JANIKOWO
Lubuszanin Trzcianka 4:1 UNIA JANIKOWO