Chełminianka Chełmno - Unia 1:0

• autor: Redakcja, 2016-09-10 23:59

Porażka jeden do zera na boisku lidera

W meczu wyjazdowym siódmej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia nie sprostała liderowi rozgrywek - Chełminiance Chełmno przegrywając na wyjeździe 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Piotr Kaczkowski w 43.minucie. Po trzeciej wyjazdowo-ligowej porażce z rzędu janikowianie spadli na trzynaste miejsce w tabeli.

CHEŁMINIANKA CHEŁMNO - UNIA JANIKOWO 1:0 (1:0)

1:0 - 43’ Piotr Kaczkowski

UNIA: 12. Stodólski - 15. Sirko, 2. Losik, 3. Oczkowski, 17. Radaszewski (66’ 22. Łabuszyński) - 16. Lewandowski, 11. Zaleski (84’ 13. Kaźmierczak), 7. Deresiewicz, 24. Brończyk - 10. Jelonek, 23. Straszewski (61’ 21. Lewandowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 6. Gilas, 8. Prosianowski.

Chełmninianka: 6 celnych, 12 niecelnych
Unia: 5 celnych, 6 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Już po trzech minutach gry gospodarze mieli za sobą dwa rzuty rożne, ale tylko jeden zakończyli niecelnym strzałem głową. W 6.minucie jeden z napastników Chełminianki wychodząc na czystą pozycję i mijając Krzysztofa Stodólskiego z ostrego kąta nie trafił w światło bramki. W pierwszej połowie najgroźniejszą bronią biało-niebieskich były wyrzuty z autu Macieja Sirko. W 9.minucie po tym stałym fragmencie gry Dominik Jelonek uderzył głową, ale strzał nie sprawił kłopotów bramkarzowi. Następnie zawodnik z Chełmna oddał niecelny strzał z dystansu. Po kwadransie gry ponownie kapitan Unii posłał piłkę głową po wyrzucie z autu, ale tym razem golkiper lidera musiał się bardziej wysilić, aby zażegnać niebezpieczeństwo. W 18.minucie po szybkim wznowieniu z autu, piłkarz Chełminianki niecelnie uderzył dalekiej odległości. Dwie minuty później po dośrodkowaniu w pole karne napastnik gospodarzy główką nie trafił w światło bramki. W 25.minucie po raz trzeci Jelonek głową uderzył po aucie Sirko, jednak tym razem spudłował. Kolejnie janikowianie przeprowadzili składną akcję, po której byli bliscy objęcia prowadzenia. Patryk Straszewski otrzymał podanie od Jelonka i będąc w polu karnym uderzył zbyt lekko nie sprawiając kłopotów bramkarzowi. Następnie po szybkim wznowieniu z rzutu wolnego strzał z dystansu oddał zawodnik gospodarzy, jednak piłka znalazła się w rękach Stodólskiego. W 35.minucie golkiper Unii zagrał ręką do Dawida Deresiewicza, a po jego stracie rywale byli bliscy zdobycia bramki. Ciężar gry został przeniesiony na prawą stronę, po czym skrzydłowy gospodarzy podał wzdłuż pola bramkowego. W ostatniej chwili lot piłki przerwał Stodólski, a czekający na oddanie strzału do pustej bramki napastnik pozostał zawiedziony. W 39.minucie strzał Chełminianki zza pola karnego był niecelny. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Paweł Radaszewski posłał piłkę w szesnastkę z lewej strony, a strzał głową Jelonka był minimalnie chybiony.

W 43.minucie w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym, nasi obrońcy nie zdołali wybić piłki, po czym strzał z kilkunastu metrów został zablokowany. Futbolówka wróciła więc w szesnastkę Unii, Sirko był bliski wybicia piłki, jednak nie trafił w nią, a płaski strzał Piotra Kaczkowskiego z kąta znalazł drogę do bramki mimo próby skutecznej interwencji Stodólskiego przegrywaliśmy 1:0.

W 48.minucie strzał w polu karnym został zablokowany przez Damiana Brończyka, który w drugiej połowie zamienił się pozycjami z Radaszewskim i grał jako obrońca. Gospodarze mieli więc rzut rożny. Następnie uderzenie Deresiewicza z dalekiej odległości było niecelne. W 54.minucie piłka przeszła Tomasza Oczkowskiego, po czym zawodnik Chełminianki wyszedł sam na sam z bramkarzem Unii. Stodólski popisał się kapitalną interwencją. Dwie minuty później strzał z narożnika pola karnego oddał Straszewski, ale piłka minęła słupek bramki gospodarzy. W 57.minucie po rzucie rożnym piłka trafiła przed szesnastkę do zawodnika z Chełmna, uderzenie zostało zablokowane i gospodarze ponownie mieli korner. Po jego wznowieniu futbolówka znów znalazła się przed polem karnym, a strzał pewnie obronił Stodólski. Golkiper Unii bronił jak w transie, a kolejną bardzo dobrą interwencją popisał się w 60.minucie, kiedy to zatrzymał strzał z kilku metrów! W 62.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Deresiewicza głową zamknął Radaszewski, ale tym razem skutecznie bronił zawodnik strzegący bramki rywali. Kolejnie dwa niecelne strzały z daleka oddali zawodnicy Chełminianki. Najbliżej zdobycia gola wyrównującego był Piotr Łabuszyński w 69.minucie. Wprowadzony rezerwowy głową uprzedził bramkarza i posłał piłkę w kierunku bramki. W ostatniej chwili sprzed linii bramkowej poza boisko futbolówkę wybił obrońca i musieliśmy zadowolić się tylko kornerem. Z narożnika boiska wrzucał Deresiewicz, a główkę Jelonka bramkarz odprowadził wzrokiem. W 76.minuice strzał gospodarzy z daleka był niecelny. Na dziesięć minut przed końcem Dariusz Lewandowski po podaniu Damiana Lewandowskiego uderzył z narożnika pola karnego, ale strzał został zablokowany. W 90.minucie strzał Deresiewicza z rzutu wolnego złapał bramkarz. W ostatniej akcji meczu zawodnik lidera rozgrywek znalazł się w szesnastce Unii i zdołał uderzyć, jednak na posterunku był Stodólski.
________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Siwek, Wiśniewski, Karpiński, Plewa (kontuzje), Ćwierz, Nowicki (sprawy prywatne).

UNIA JANIKOWOVictoria Września
UNIA JANIKOWO   Victoria Września