Zapowiedź III rundy PP: Noteć Gębice - Unia

• autor: Redakcja, 2016-09-13 20:13

Okazja do rewanżu

Jutro, tj. 14.września 2016 roku (środa) rozegrany zostanie mecz pomiędzy Notecią Gębice, a Unią Janikowo w ramach III rundy Pucharu Polski K-PZPN w okręgu bydgoskim. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30. Zwycięzca awansuje do I rundy pucharowych rozgrywek na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego będzie to okazja do rewanżu za porażkę z kwietnia tego roku, kiedy to ulegliśmy w V lidze w Gębicach 0:1.

Ludowy Zespół Sportowy „Noteć” Gębice
Data założenia: 15.sierpnia 1922
Barwy: biało-czerwone
Sukces: awans do V ligi (2013/2014)

Noteć Gębice w obecnym sezonie V ligi kujawsko-pomorskiej - grupie II do tej pory zajmuje jedenaste miejsce. Podopieczni grającego trenera Tomasza Wonorskiego po czterech meczach mają cztery punkty na koncie. Biało-czerwoni w rozgrywkach ligowych wygrali jedno spotkanie, jedno zremisowali i dwukrotnie przegrali. W minionej kolejce ulegli na wyjeździe beniaminkowi - Kujawiance Strzelno 0:4. Gębiczanie mają sześć strzelonych bramek, a straconych dziesięć. Z kolei jeśli chodzi o Puchar Polski K-PZPN, to w okręgu bydgoskim w pierwszej rundzie pokonali na boisku rywala b-klasowy Grom Ostrowo 4:2, a u siebie rozprawili się z obecnym ligowym przeciwnikiem Unii - Piastem Złotniki Kujawskie wygrywając 5:2. Warty przypomnienia jest również fakt, iż od tego sezonu barwy Noteci na zasadzie wypożyczenia z naszego Klubu reprezentuje Nataniel Wikarski. W szeregach janikowian jest natomiast Piotr Łabuszyński, który zarówno zimą, jak i latem był kuszony przez włodarzy jutrzejszych rywali.

Trener Wonorski, który w przeszłości pracował w janikowskim klubie jako zawodnik, a także trener rezerw z pewnością będzie chciał powtórzyć sukces sprzed kilku miesięcy. Przypomnijmy, że w ostatnim meczu pomiędzy Unią, a Notecią rozgrywanym w Gębicach w ramach V ligi przegraliśmy 0:1 po golu Piotra Paci z 43.minuty. W spotkaniu tym już w 9.minucie za czerwoną kartkę boisku opuścić musiał zawodnik biało-niebieskich - Maciej Sirko.

Trener Jacek Łukomski będzie miał do dyspozycji Patryka Siwka, który wrócił dzisiaj do treningów po tygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją biodra.

Pełna historia meczów pomiędzy Unią Janikowo, a Notecią Gębice:
Jesień 1991: Unia - Noteć 3:1
Wiosna 1992: Noteć - Unia 3:0
Zima 2015: Unia - Noteć 6:0 (Jelonek 2, Straszewski, Kruszka, Plewa, Maksim)
Jesień 2015: Unia - Noteć 4:1 (Deresiewicz, Jelonek, Zaleski, Dariusz Lewandowski - Kleczewski)
Wiosna 2016: Noteć - Unia 1:0 (Pacia)

Łącznie więc Unia trzykrotnie wygrywała z Notecią i dwa razy przegrała. Bilans bramkowy wynosi 13 – 6.