Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

ogółem: 1 660 149

Unia - Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:3

• autor: Redakcja, 2016-09-17 20:08

Z Orlętami wynik do bani...

W dniu dzisiejszym Unia Janikowo przegrała z Orlętami Aleksandrów Kujawski 1:3 (0:2). Po pierwszej połowie goście prowadzili dwiema bramkami po samobójczym trafieniu Jakuba Losika i golu Łukasza Wituckiego. Po zmianie stron, nadzieję biało-niebieskim na korzystny wynik dał Losik, który tym razem pokonał bramkarza rywali, ale drugi gol Wituckiego nie pozostawił cienia wątpliwości i pełną pulę punktową zgarnęły Orlęta, które odleciały janikowianom na sześć punktów.

UNIA JANIKOWO - ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 1:3 (0:2)

0:1 - 32’ Jakub Losik (samobójcza)
 0:2 - 45+1’ Łukasz Witucki
 1:2 - 64’ Jakub Losik
 1:3 - 70’ Łukasz Witucki

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko - 16. Lewandowski (80’ 13. Kaźmierczak), 11. Zaleski (70’’ 17. Radaszewski), 7. Deresiewicz, 14. Nowicki (46’ 30. Plewa) - 10. Jelonek, 23. Straszewski (46’ 21. Lewandowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Siwek, 8. Prosianowski.

Unia: 4 celne, 9 niecelnych
Orlęta: 2 celne, 10 niecelnych

Foto
RELACJA Z MECZU W ROZWINIĘCIU NEWSA...

W 4.minucie oddali strzał zza pola karnego, ale był on niecelny. W odpowiedzi po zamieszaniu podbramkowym po wyrzucie z autu, z około piętnastu metrów znacznie nad poprzeczką uderzył Dawid Deresiewicz. W 11.minucie Marcin Majchrzak z narożnika pola karnego oddał strzał silny po ziemi i trafił w słupek. Janikowianie mogli mówić o sporym szczęściu. Po dziewięciu minutach bliski zdobycia gola był Dominik Jelonek, ale przestrzelił główką po dośrodkowaniu Damiana Lewandowskiego z prawej strony. Następnie do ataków ruszyli goście, ale dwukrotne strzały z bliskiej odległości zostały zablokowane przez obrońców Unii. Kolejnie uderzenie z daleka Orląt było niecelne. W 26.minucie Jelonek ponownie otrzymał podanie od Lewandowskiego i jego strzał z szesnastu metrów z trudem obronił bramkarz. Później Deresiewicz obsłużył Jelonka. Kapitan biało-niebieskich wychodząc sam na sam z golkiperem chciał go minąć, ale został powstrzymany. Po chwili dośrodkowanie z rożnego głową zamknął jeden z gości, ale nie trafił w światło bramki.

W 32.minucie Orlęta przeprowadzili akcję. Jeden z rywali po rajdzie lewą stroną tuż przy linii końcowej wycofał na siódmy metr Majchrzakowi, którego uprzedził Jakub Losik i złym wybiciem pokonał własnego bramkarza - 0:1.

Trzy minuty przed przerwą po nieporozumieniu między obrońcami Unii i stracie piłki akcję zapoczątkowali zawodnicy z Aleksandrowa Kujawskiego. Podanie z prawej strony wzdłuż bramki zostało zakończone niecelnym strzałem z pierwszej piłki. Chwilę później groźne uderzenie z szesnastu metrów minęło poprzeczkę bramki Unii.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po akcji lewą stroną płaski strzał w polu karnym z kąta w kierunku dłuższego słupka oddał Łukasz Witucki, a po chwili cieszył się z bramki na 0:2.

______________________________________________________________________________

W przerwie meczu, tuż przed wejściem na boisko Adama Młodzieniaka - wieloletniego piłkarza Unii, a obecnie Orląt, została mu wręczona koszulka, w której występował w biało-niebieskich i pamiątkowa antyrama ze zdjęciami upamiętniającymi jego grę w janikowskim klubie.

Pięć minut po wznowieniu gry strzał Damiana Lewandowskiego z ostrego kąta został zablokowany, a janikowianie musieli zadowolić się tylko rzutem rożnym. W 55.minucie uderzenie Deresiewicza zza szesnastki obronił bramkarz. Siedem minut później strzał z dalszej odległości gości był niecelny.

W 64.minuice dośrodkowanie z rzutu rożnego Deresiewicza głową wykończył Losik i zdobył kontaktowego gola na 1:2. W szeregach Unii odżyły nadzieję na korzystny wynik.

W 70.minucie zostały one rozwiane, gdyż Młodzieniak idealnie dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie Witucki strzałem głową pokonał Krzysztofa Stodólskiego - 1:3.

Następnie biało-niebiescy dwukrotnie mogli zdobyć bramki z rzutów wolnych po faulach na Pawle Radaszewskim i Wiktorze Kaźmierczaku. Najpierw Jelonek przestrzelił z ponad dwudziestu metrów, a później strzał Deresiewicza z bliższej odległości trafił w mur. W 84.minucie stuprocentową okazję zmarnował Jelonek. Kapitan Unii otrzymał podanie od Radaszewskiego i z kilku metrów nieskutecznie próbował lobować bramkarza. W 89.minucie rajd Tomasza Oczkowskiego zakończył się podaniem na dwudziestym metrze do Dariusza Lewandowskiego, który sprzed pola karnego minimalnie przestrzelił. W doliczonym czasie Unia wciąż próbowała zmienić losy meczu, ale nieskutecznie. Strzał Radaszewskiego w polu karnym został zablokowany, uderzenie z szesnastu metrów Jelonka obronił golkiper, a próba zaskoczenia bramkarza z dystansu w wykonaniu Damiana Brończyka była niecelna.
__________________________________________________________________

Poza kadrą meczową: Ćwierz, Wiśniewski, Karpiński, Wysocki, Łabuszyński (kontuzje), Gilas (juniorzy).