ogółem: 4 361 813

Młodzieżowy weekend

• autor: Uniafans, 2016-09-25 15:57

Kolejne mecze biało-niebieskich drużyn młodzieżowych

Ostatni wrześniowy weekend, to czas, w którym już wszystkie zespoły młodzieżowe KS Unia Janikowo stoczyły walkę o ligowe punkty. W sobotę na wyjazdach były obydwie drużyny juniorów oraz orlicy. Dzisiaj tj. w niedzielę na własnych obiektach grali młodzicy, trampkarze i żacy. Mimo różnorodności wyników każdy z zawodników dał z siebie w meczu sto procent swoich możliwości. Zapraszamy do przeczytania relacji.

Kliknij na "więcej".

Junior starszy: UKS SMS Włocławek - Unia 10:0

Kolejny mecz, i tym razem rywal z Włocławka - UKS SMS Włocławek. Lecz tym razem nie poszło tak łatwo jak w ostatnim spotkaniu. Biało-niebiescy doznali  wyjazdowej porażki, po której aktualnie zajmują ósme miejsce w tabeli.

Junior młodszy: UKS SMS Włocławek - Unia 1:2 ( Damian Łozowicz dwie )

Tydzień temu przegrali, teraz rolę się odwróciły. Juniorzy młodsi podobnie jak ich starsi koledzy we Włocławku grali z rówieśnikami z UKS SMS Włocławek. Jednak poszło im znacznie lepiej niż w poprzednim spotkaniu z inną drużyną z Włocławka. Unici pokonali bowiem rywali 1:2 a obydwie bramki zdobył Damian Łozowicz, przy których asystował bramkarz janikowian - Jakub Uszko.

Trampkarze: Unia - Cuiavia Inowrocław 1:0 ( Jan Szczutkowski )

Janikowianie po wyjazdowej wygranej na kolejne spotkanie wyszli w bardzo bojowych nastrojach. Już od początku spotkania dążyli do zdobycia bramki, i udało im się to w pierwszej połowie za sprawą Jana Szczutkowskiego. Po zmianie stron nadal przy piłce więcej byli Unici. Grali mądrze, składnie i stworzyli sobie kilka dobrych akcji. Na miano "zawodnika meczu" zasłużył bramkarz janikowian - Eryk Girjat, który po doskonałej paradzie obronił rzut karny, podyktowany przez arbitra spotkania niesłusznie.

Młodzicy: Unia - Błękitni Inowrocław 2:2 ( Filip Kowalski, Alan Brzozowski )

Podczas gdy swój ligowy pojedynek na boisku bocznym rozgrywali trampkarze, tak niemalże równolegle na bocznym boisku swój mecz mieli młodzicy, którzy podejmowali u siebie Błękitnych Inowrocław. Od pierwszego gwizdka arbitra janikowianie wzięli się ostro do roboty. Pierwsze minuty do dobre akcję, po których piłka trafiła już w słupek rywali. Oni jednak nie pozostali bez głosu i stworzyli sobie kontrataki, jednak niebezpieczeństwo zażegnywał bramkarz młodzików - Igor Giża. Po kilkunastu minutach janikowianie wyszli na prowadzenie za sprawą Filipa Kowalskiego. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie jednobramkowa przewaga goście wyrównali. Po zmianie stron biało-niebiescy weszli na pełne obroty. Dobre podania, akcje i strzały sprawił, że trener rywali zaczął się nieco denerwować. Jednak jak mówią " niewykorzystane sytuację lubią się mścić" tak i też było w tym przypadku. Rywale ponownie stworzyli sobie kontrę wykorzystując błąd w naszym ustawieniu i wyszli na prowadzenie. Unici mimo straty bramki nie poddali się i w końcówce meczu grali fenomenalnie. Doprowadzili do wyrównania, które dał im Alan Brzozowski. W końcowych minutach mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, jednak nie trafił czysto w piłkę. Mecz zakończył się remisem, lecz było widać, że to Unia przeważa na boisku.

Orlicy: Unia - Gopło Kruszwica 1:1 ( Jakub Olszewski )
Kujawy Markowice - Unia 1:0
Unia - Noteć Mały Piłkarz ( Jakub Biłoszewski, Hubert Kalwa, Tobiasz Łętowski )

Tym razem orlicy na swój ligowy turniej udali się do Kruszwicy. Podobnie jak i tydzień temu grali z ekipami z Kruszwicy, Markowic oraz Inowrocławia. Janikowianie w tych spotkaniach zgarnęli 4 punkty odnosząc jedno zwycięstwo, jeden remis i doznając jednej porażki.

Żacy: Unia - Kujawianka Strzelno 4:1 ( Jakub Wołodko trzy, Mikołaj Strzyżewski )
Unia - Pogoń Mogilno 0:6
Unia - Notecianka Pakość 1:6 ( Filip Losik )

Żacy to ostatnia drużyna, która najdłużej musiała czekać na start swoich rozgrywek. Podobnie jak i orlicy swoje mecze ligowe rozgrywają w systemie turniejowym. W pierwszym z nich zgarnęli trzy punkty pokonując Kujawiankę Strzelno, ale przegrywając przy tym z innymi swoimi rywalami - Notecianką Pakość oraz Pogonią Mogilno.