Sparing: Piast Kołodziejewo - Unia 0:5

• autor: Redakcja, 2016-09-28 20:59

Pewna wygrana w sparingu z a-klasowcem

W dzisiejszej grze kontrolnej rozegranej w Kołodziejewie, Unia wygrała z miejscowym Piastem 5:0 (3:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zdobyli: Dominik Jelonek, Patryk Staszewski, Marcin Zaleski i Mikołaj Plewa z rzutu wolnego. Ponadto samobójcze trafienie po strzale Jelonka z rzutu wolnego pośredniego zanotował bramkarz a-klasowca - Paweł Krok. Sparing trwał dwa razy trzydzieści pięć minut.

PIAST KOŁODZIEJEWO - UNIA JANIKOWO 0:5 (0:3)

0:1 - 08’ Dominik Jelonek
 0:2 - 16’ Patryk Straszewski
 0:3 - 20’ Marcin Zaleski
 0:4 - 60’ Mikołaj Plewa (rzut wolny)
 0:5 - 68’ Paweł Krok (samobójcza)

UNIA: 12. Stodólski - 15. Sirko (36’ 24. Brończyk), 2. Losik, 3. Oczkowski, 14. Nowicki (53’ 15. Sirko) - 11. Zaleski (36’ 30. Plewa), 17. Radaszewski (53’ 10. Jelonek) - 16. Lewandowski (36’ 8. Prosianowski), 21. Lewandowski (53’ 23. Straszewski), 10. Jelonek (36’ 13. Kaźmierczak) - 23. Straszewski (36’ 7. Deresiewicz).

Piast: 1 celny, 2 niecelne
Unia: 15 celnych, 3 niecelne

SZCZEGÓŁOWY OPIS MECZU W ROZWINIĘCIU NEWSA...

W 3.minucie strzał zza pola karnego oddał Marcin Zaleski, ale po rykoszecie futbolówka nie zagroziła bramce gospodarzy. Trzy minuty później w dogodniej sytuacji znalazł się Maciej Sirko, ale próba przelobowania bramkarza została zatrzymana przed linią bramkową przez jednego z obrońców.

W 8.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego minęło w polu karnym zawodników Unii, jak i Piasta, a będący w okolicach dalszego słupka Dominik Jelonek z kilku metrów zdobył gola otwierającego wynik meczu - 0:1.

W 12.minucie pierwszą sytuację stworzyli gospodarze. Po akcji zespołowej z około szesnastu metrów strzał oddał Arkadiusz Dernoga, ale Krzysztof Stodólski nie dał się zaskoczyć.

W 16.minucie Damian Lewandowski z prawej strony obsłużył będącego w polu karnym Patryka Straszewskiego, który strzałem z pierwszej piłki podwyższył na 0:2.

W 20.minucie Lewandowski zaliczył kolejną asystę. Tym razem podał Zaleskiemu, który z około osiemnastu metrów technicznym strzałem posłał piłkę za kołnierz Mateusza Stoleckiego - 0:3.

Cztery minuty później wspomniany Lewandowski zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, który nie dał się zaskoczyć. Następnie Paweł Radaszewski idealnie podał Straszewskiemu. Napastnik Unii będąc w polu karnym przegrał pojedynek ze Stoleckim. W 27.minucie po podaniu Jelonka, Martin Nowicki z kąta w szesnastce gospodarzy oddał strzał, który bramkarz wybił poza boisko. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, uderzenie Zaleskiego zostało obronione. Na trzy minuty przed przerwą strzał z rzutu wolnego Piasta był zbyt wysoki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy podanie wzdłuż bramki Damiana Lewandowskiego wślizgiem trącił Zaleski, ale piłka nie znalazła drogi do siatki.

Dwie minuty po wznowieniu gry uderzenie Dariusza Lewandowskiego z dystansu obronił bramkarz. W 40.minucie po podaniu Mikołaja Plewy, Lewandowski z pięciu metrów trafił w bramkarza, po czym janikowianie mieli tylko korner. W 57.minucie strzał Damiana Brończyka wybronił Stolecki, a Unia egzekwowała kolejny rzut rożny.

W 60.minucie po faulu na Dawidzie Deresiewiczu z osiemnastu metrów piękny strzał z wolnego oddał Plewa, po czym piłka tuż pod poprzeczką zatrzepotała w siatce - 0:4. Przy próbie interwencji ucierpiał bramkarz gospodarzy, którego po chwili zmienił golkiper rezerwowy.

Sześć minut później po podaniu Deresiewicza, Plewa wyszedł sam na sam z Pawłem Krokiem, który kapitalnie interweniował. Janikowianie ponownie mieli korner. Następnie Krok przypadkowo podał Deresiewiczowi. Zawodnik Unii przyjął futbolówkę na dwudziestym metrze i wchodząc w pole karne próbował minąć bramkarza, jednak został sprowadzony niedaleko linii końcowej. Jego strzał z kąta obronił Krok, który leżąc po interwencji toczącą piłkę przypadkowo odbił głową, po czym trafiła ona w słupek. W 67.minucie po podaniu Plewy, Straszewski oddał strzał, który został zablokowany.

W 68.minucie zawodnik Piasta wszedł nakładką piłkarzowi Unii na siedemnastym metrze od bramki. Sędzia zarządził więc rzut wolny pośredni, z którego nie można zdobyć gola bezpośrednio. Silne uderzenie Jelonka po ziemi wręcz otarło się o Kroka, po czym wpadło do siatki, dzięki czemu arbiter mógł zaliczyć trafienie to jako samobójcze - 0:5.

W ostatniej minucie zawodnik z Kołodziejewa oddał strzał zza pola karnego, ale przeszedł on nad poprzeczką.
_____________________________________________________________________
Po grze kontrolnej, piłkarze Unii odbyli jeszcze krótki trening. Poza kadrą meczową na dzisiejszy sparing znaleźli się zawodnicy kontuzjowani: Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski, Norbert Karpiński, Adrian Wysocki i Piotr Łabuszyński, a także chory Patryk SiwekTomasz Gilas z juniorów.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód