IV liga: Podsumowanie 9.kolejki

• autor: Redakcja, 2016-09-30 18:06

Podsumowanie 9.kolejki

Z przyczyn czysto zawodowych małe spóźnienie, za które Państwa serdecznie przepraszam. Wspomnieniami musimy wrócić do ostatniego weekendu i podsumować to, co wydarzyło się na piłkarskich boiskach 4 ligi. Zachęcam do przeczytania krótkiego streszczenia przebiegu 9.kolejki, gdyż niespodzianek i emocji nie brakowało.

Kliknij na "więcej".

Pierwszy mecz kolejki i od razu: emocje, szlagier, niespodzianka. Unia Solec Kujawska podejmowała Start Warlubie. Goście w tym meczu nastawieni głównie na grę z kontrataku. Przyniosło to efekt w 56’. Świetny, szybki atak zakończony golem Klimka. W 69’ kolejny ‘gong’ dla gospodarzy i niespodziewanie Unia przegrywa drugi mecz w sezonie.

Kolejny mecz to znowu mecz drużyn z czołówki tabeli. Kujawianka Izbica Kujawska rozegrała swoje spotkanie z Lechem Rypin. Mecz kapitalnie ułożył się dla gospodarzy. W 5’ na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Gląba. Dalszy przebieg meczu to spokojna i ułożona gra z sporadycznymi atakami z obu stron. Do 82’ wtedy to Moszyński wyrównał stan meczu. Nic nie wskazywało, że wynik na tablicy się jeszcze zmieni. W samej końcówce nastąpiło rozstrzygnięcie. 86’ Łepski i 2-1 dla Kujawianki. Kolejny gol w końcówce meczu w 4 lidze kujawsko–pomorskiej grupy (bez podtekstów).

Aż 6 bramek, zwrot wydarzeń i gol na wagę remisu w końcówce meczu. To wydarzyło się w Jabłonowie Pomorskim. Naprzód zremisował z Unią Janikowo aż 3-3. Wynik cieszy gospodarzy. Unia wróciła do Janikowa z DUUUUŻYM niedosytem. Historia lubi się powtarzać (a szkoda), bo znów tracimy gola w końcówce meczu….!

Zwycięstwo swoich pupili obejrzeli kibice w Chełmży, gdzie tamtejsza Legia pokonała przyjezdnych z Brześcia Kujawskiego  w stosunku bramkowych 3:1. Pewna wygrana faworyta meczu.

Kolejny szlagier tej kolejki. Chełminianka Chełmno (lider ligi) podejmował 3 w tabeli Wisłę Nowe. Piłkarze całkowicie dopasowali się do przedmeczowych oczekiwań kibiców i stworzyli świetne widowisko. Faworyzować przed meczem należało drużynę z Chełmna wszak: Chełminianka jeszcze nie przegrała meczu, na własnym stadionie straciła tylko 1gola. Trener Wisły  miał nosa na przedmeczowej konferencji, gdzie ogłosił, że w 4lidze każdy może wygrać z każdym i nie ma tu faworytów. Jego drużyna wzięła sobie słowa do serca i po pięknej grze pokonała lider 3-2.

Gopło Kruszwica odniosła 7 porażkę (5 z rzędu). Tym razem piłkarze spod Mysiej Wieży nie sprostali Orlętą z Aleksandrowa Kujawskiego i przegrali 2-1. Aleksandrów Kujawski małymi kroczkami pnie się w ligowej tabeli.

Bardzo blisko sprawienia niespodzianki swoim kibicom, byli zawodnicy Sadownika Waganiec (przyszły rywal UJ). Gospodarze do przerwy prowadzili z Spartą Brodnica 1-0. Zmiana stron i zmiana stylu gry Sparty doprowadziła do wyniku 2-3 dla gości. Sadownik z ósmą porażką.

Bardzo pewne i cenne zwycięstwo odniosła Notecianka Pakość na wyjeździe w Złotnikach Kujawskich.
Po dwóch trafieniach Babiarza i jednej bramce Szota mecz zakończył się zasłużonym wynikiem 0-3.
Piast nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli z 1punktem na koncie (1mecz mniej).

Cuiavia Inowrocław kontra Pogoń Mogilno…. Inowrocławianie niepokonani na własnym obiekcie. Pogoń przed mecze miała 4 wygrane, 3 porażki i remis. Ocenić byłoby to można jako gra w kratkę. Ale z dzisiejszej, jak i wcześniejszych relacji wiemy, że w lidze nie ma faworytów i ciężko typować wynik przed meczem na zasadzie statystyk. Ten mecz jest potwierdzeniem tezy, dlatego trzy punkty pojechały do Mogilna. „Winowajcą” takiego rozstrzygnięcia był Chojnacki – strzelec jedynego gola w tym meczu. Pogoń pokonuje Cuiavię i obecnie plasuje się na 8 miejscu z 5wygranymi w 9 meczach.

Ilość bramek w 9 kolejce: 32 ( 3,55 bramki na mecz)

Unia Solec Kujawski

Start Warlubie