ogółem: 1 757 871

Unia - Sadownik Waganiec 3:2

• autor: Uniafans, 2016-10-01 20:39

Upragniona wygrana

W meczu dziesiątej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej na Stadionie Miejskim w Janikowie, Unia wygrała z Sadownikiem Waganiec 3:2 (1:1). Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Patryk Straszewski - dwie oraz Damian Lewandowski. Z kolei trafienia dla gości były autorstwa Konrada Kaźmierczaka z rzutu karnego i Kamila Andrzejewskiego. Ponownie sytuacja w meczu z udziałem janikowian zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na prowadzenie wyszli przyjezdni, ale ostatecznie Unia odniosła zwycięstwo. Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego nadal są na trzynastym miejscu w tabeli.

UNIA JANIKOWO - SADOWNIK WAGANIEC 3:2 (1:1)

0:1 - 26’ Konrad Kaźmierczak (rzut karny)
 1:1 - 29’ Patryk Straszewski
 2:1 - 57’ Patryk Straszewski
 3:1 - 59’ Damian Lewandowski
 3:2 - 90+1’ Kamil Andrzejewski

UNIA: 12. Stodólski - 15. Sirko, 2. Losik, 3. Oczkowski, 14. Nowicki - 11. Zaleski, 17. Radaszewski - 16. Lewandowski (88’ 8. Prosianowski), 21. Lewandowski (86’ 24. Brończyk), 10. Jelonek (90+3’ 19. Siwek) - 23. Straszewski (84’ 13. Kaźmierczak).

Unia: 12 celnych, 10 niecelnych
Sadownik: 3 celne, 4 niecelne

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Wynik spotkania już w 4.minucie otworzyć mógł Damian Lewandowski. Patryk Straszewski z prawej strony zgrał w pole karne, lecz piłkę odbił obrońca. Doszedł do niej wspomniany Lewandowski i będąc w szesnastce oddał strzał, który został obroniony. Sześć minut później po wymianie podań z Pawłem Radaszewskim - Marcin Zaleski uderzył zza pola karnego niecelnie. Pierwszy strzał zawodnicy Sadownika oddali po kwadransie gry. Był on z dalszej odległości i w dodatku nieskuteczny. W 18.minucie Dominik Jelonek grający po raz pierwszy jako lewoskrzydłowy dośrodkował w pole karne, gdzie Straszewski musnął piłkę głową, po czym grę wznawiali goście.

W 26.minucie Konrad Kaźmierczak płaskim strzałem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Damiana Lewandowskiego - 0:1.

Strata bramki po dobrym początku meczu i zmarnowaniu stuprocentowej sytuacji przez biało-niebieskich to niestety scenariusz, który ponownie miał miejsce w rozgrywkach czwartoligowych. Janikowianie natychmiast chcieli wyrównać, lecz dośrodkowanie Zaleskiego z rożnego głową zmarnował Jelonek.

W 29.minucie ponownie był remis. O piłkę w powietrzu przed polem karnym powalczył Dariusz Lewandowski, który został powalony na ziemię przez jednego z obrońców. Piłka trafiła pod nogi Straszewskiego, a ten z około dwudziestu metrów płaskim strzałem zdobył gola na 1:1.

Kolejnie indywidualną akcję przeprowadził grający trener Sadownika - Piotr Charzewski, który za sobą ma występy w pierwszej lidze. Zawodnik ten bez problemu minął kilku piłkarzy Unii i oddał strzał z osiemnastu metrów. Na szczęście janikowian piłka przeszła nad poprzeczką. W 35.minucie Maciej Sirko podciął piłkę w kierunku Dariusza Lewandowskiego, który po opanowaniu jej oddał niecelny strzał przewrotką z około szesnastu metrów. Następnie z dystansu silnie uderzył Radaszewski, ale na posterunku był bramkarz. W 38.minucie przed polem karnym faulował Tomasz Oczkowski, a strzał z rzutu wolnego gości obronił Krzysztof Stodólski. Na cztery minuty przed przerwą dośrodkowanie z wolnego Radaszewskiego głową trącił Jelonek, ale skutecznie interweniował golkiper z Wagańca. W 44.minucie Radaszewski uruchomił z rzutu wolnego Zaleskiego, który wypatrzył Damiana Lewandowskiego. Prawoskrzydłowy Unii uderzył w boczną siatkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy na czystą pozycję wychodził Jelonek, ale został powstrzymany przez bramkarza, dzięki czemu janikowianie mieli korner. Z rzutu rożnego dośrodkował Zaleski, a Oczkowski głową przeniósł piłkę nad bramką.

Po wznowieniu gry w polu karnym Unii zakotłowało się po rzucie wolnym dla Sadownika. W zamieszaniu podbramkowym jeden z zawodników wybił przed szesnastkę, gdzie zawodnik gości uderzył niecelnie. W 49.minucie po akcji Lewandowskich - Dariusz strzelił zbyt lekko z pierwszej piłki z około szesnastu metrów, po czym bramkarz odprowadził piłkę wzrokiem. Trzy minuty później kapitan Unii - Jelonek uderzył z rzutu wolnego, a golkiper sparował piłkę poza linię końcową. Z rzutu rożnego niezbyt dobrze dośrodkował Zaleski, piłka wrócił do niego, lecz strzał z narożnika pola karnego był niecelny.

W 57.minucie Unia objęła prowadzenie 2:1. Martin Nowicki z autu wyrzucił piłkę Straszewskiemu, który został sfaulowany. Radaszewski z rzutu wolnego podał Zaleskiemu, który obsłużył Damiana Lewandowskiego. Ten wystawił piłkę Straszewskiemu. Napastnik biało-niebieskich z kilku metrów nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce.

W 59.minucie Straszewski prostopadłym podaniem uruchomił Damiana Lewandowskiego. Skrzydłowy Unii wyszedł na czystą pozycję, oddał strzał, ale obronił go bramkarz odbijając przed siebie. Piłka wróciła do Lewandowskiego, który zdołał ją opanować i strzelić na 3:1.

W 66.minucie Jelonek wystawił piłkę z wolnego Zaleskiemu, którego strzał obronił golkiper. Później po rzucie rożnym - wymianie podań Radaszewskiego ze Straszewskim, ten drugi oddał silny strzał z ostrego kąta. Piłkę odbił bramkarz i ponownie znalazła się ona pod nogami Straszewskiego, który wypatrzył w polu karnym Oczkowskiego. Obrońca Unii przestrzelił z kilku metrów. Na kwadrans przed końcem meczu po podaniu Jelonka, Radaszewski znalazł się w polu karnym, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem, a janikowianie musieli zadowolić się rzutem rożnym. W 83.minucie strzał zawodnika Sadownika z daleka był niecelny. Kolejnie uderzenie z wolnego Jelonka nie sprawiło kłopotów bramkarzowi. W 90.minucie wprowadzony z ławki rezerwowych - po raz pierwszy w meczu ligowym w barwach Unii - Damian Brończyk uderzył niecelnie.

W doliczonym czasie gry wychodzącego do piłki na piętnasty metr Stodólskiego uprzedził Kamil Andrzejewski i kolanem wpakował futbolówkę do bramki ustalając wynik meczu na 3:2.

_____________________________________________________________________________

Po opuszczeniu boiska przez Jelonka, rolę kapitana Unii sprawował Zaleski.

Z powodu kłopotów kadrowych, w doliczonym czasie meczu  na boisku pojawił się Patryk Siwek, który na co dzień gra na pozycji bramkarza.

Poza kadrą meczową: Deresiewicz, Plewa (pauza za kartki), Ćwierz, Wiśniewski, Gilas, Karpiński, Wysocki, Łabuszyński (kontuzje).