Wypowiedzi po meczu Unia - Sadownik Waganiec

• autor: Redakcja, 2016-10-08 07:56

Zakładaliśmy zwycięstwo

Choć każdy myślami jest już przy meczu z Unią Solec Kujawski, warto wrócić na chwilę do spotkania z Sadownikiem Waganiec, które zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 3:2. Przedstawiamy zapis z konferencji prasowej z udziałem trenerów: Piotra Charzewskiego i Jacka Łukomskiego. Ponadto przeczytać można głosy spod szatni: Eryka Woźniaka - kierownika drużyny Unii, Macieja Sirko, Pawła Radaszewskiego i Dariusza Lewandowskiego.

Kliknij na "więcej".

Piotr Charzewski (trener Sadownika)
- Na początku chciałbym pogratulować drużynie gospodarzy zwycięstwa. Myślę, że dzisiaj postawiliśmy trochę trudne warunki, bo zdarzył nam się kolejny taki mecz, w którym chcieliśmy grać w piłkę i nie uciekaliśmy od tego grania, że chłopcy też nie boją się tego grania, tego ciężaru gry, bo w pierwszych meczach straszny problem z tym był, by ktoś ten ciężar brał na siebie oprócz mnie. I gdzieś wystarczyło, że ktoś tam troszeczkę mocniej do mnie doszedł, dwóch – trzech zawodników i już się pojawiał problem, bo nie miał kto brać tego ciężaru gry na siebie. No, a dzisiaj chłopaki przynajmniej, szczególnie w tej pierwszej połowie pokazali, że potrafią grać w piłkę, że potrafią coś z tym zrobić. W drugiej połowie, co już mówiliśmy w szatni, robiliśmy wszystko by nie stracić drugiej bramki, bo w tej sprawie jesteśmy Mikołajami, co można tak śmiało powiedzieć, bo jak i pierwszej połowie, tak i w drugiej tracimy bramki po praktycznie naszych dziecięcych błędach, bo dzieciaki już takich błędów nie popełniają. No, ale tracimy bramkę, jedną – drugą, no i praktycznie już jest po zawodach, no i gdzieś też chłopakom opadają ręce na to wszystko. Ale tak jest jak się trenuję w dziesięciu plus dwóch bramkarzy, albo w ośmiu plus dwóch bramkarzy. Tu nie możemy nawet jakiegoś schematu zbudować w defensywie czy ofensywie, bo nie mamy na to ludzi. Jeździmy na mecze, np. w Warlubiu nie mamy ludzi na zmianę, i musi wejść bramkarz do środka pola, do defensywnego. I to są takie sytuację, gdzie Janikowo nie ma na pewno takich problemów. Wtrącenie trenera Łukomskiego – Sorry, że przerwę, ale dzisiaj też w polu grał nasz bramkarz. Kontynuowanie trenera Charzewskiego - No my taki problem mamy co mecz, że to jeden nie może, bo ma wesele, drugi zaś jest w pracy, a to kolejny po prostu nie może bo nie może, no i tak: kartki, kontuzje i tak dalej. No i jeździmy po prostu w jedenastu - dwunastu. I to są nasze największe problemy, no i jeszcze treningowe, bo nie możemy nawet przeprowadzić normalnego treningu, nie możemy nic przećwiczyć, bo nie mamy na to okazji. Co z tego, że by się chciało dobrze wyglądać i fajnie grać w piłkę, jak nie ma tego jakby argumentu. Jeszcze raz gratuluję trenerowi gospodarzy zwycięstwa. Byliście dzisiaj lepszą drużyną, szczególnie w drugiej połowie, bo w pierwszej moim zdaniem taki bardziej wyrównany mecz, ale w drugiej byliście już lepszym zespołem, no i wygraliście, moim zdaniem 3:1, bo ta bramka na 3:2 to w ogóle nie powinna się wam zdarzyć, bo gdzieś tam duży błąd bramkarza, no ale taka jest piłka.

Jacek Łukomski (trener Unii)
– Dziękuje za te gratulacje, za gratulacje za zwycięstwo. Tych trzech punktów, które możemy sobie po dzisiejszym meczu dopisać potrzebowaliśmy jak ryba wody. Chcieliśmy, zakładaliśmy zwycięstwo, ale rozpoczęliśmy nie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Niestety musieliśmy gonić wynik, i udało się oczywiście najpierw doprowadzić do wyrównania, a później graliśmy tak, że mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa. W odróżnieniu od kolegi, nie wiem czy dzisiaj tak bardzo fajnie graliśmy w piłkę, jakbyśmy chcieli sobie tego życzyć, żeby jedno z drugim szło w parze: i gra w piłkę, i wynik. Poważnie byliśmy skoncentrowani mimo wszystko na wyniku, bo ostatnimi meczami ta gra się układała, fajnie u nas wyglądała, ale brakowało wyniku. Nawet jeśli, tu też przepraszam kibiców – komuś się gra dzisiaj do końca nie podobała, to interesował nas wynik z którego jesteśmy zadowoleni.

Eryk Woźniak (kierownik)
- Cieszy zwycięstwo, bo aż miesiąc czekaliśmy aby w końcu wygrać w lidze. Znowu mieliśmy sytuacje, graliśmy lepiej, a pierwsi straciliśmy bramkę, musieliśmy gonić wynik. Dobrze, że szybko udało nam się wyrównać. Goście w pierwszej połowie bardzo dobrze grali piłką. Nie mieli klarownych sytuacji, ale często utrzymywali się przy piłce. W drugiej połowie do 60.minuty mieliśmy przewagę dwóch goli i grało się łatwiej, bo dawno nie prowadziliśmy różnicą dwóch goli. W doliczonym czasie gry tracimy niepotrzebną bramkę i przez dwie ostatnie minuty było nerwowo - niepotrzebnie. Najważniejsze jednak, że wszystko skończyło się dobrze.

Maciej Sirko
- Wygraliśmy bardzo ważny dla nas mecz. Dzięki trzem punktom zdobytym zbliżyliśmy się do zespołów z Pakości i Inowrocławia. Szkoda niewykorzystanych okazji, bo mogliśmy pokusić się o kilkubramkową zaliczkę, która wykluczyłaby nerwówkę z ostatnich minut po stracie drugiej bramki.

Paweł Radaszewski
- Trzy punkty zdobyte po fajnej grze. Niestety cały czas razimy nieskutecznością. Wynik mógłby być zdecydowanie wyższy.

Dariusz Lewandowski
- Mecz, w którym tym razem zabrakło dokładności z naszej strony, aby zdobycz bramkowa była wyższa. Wygrana bardzo cieszy. Gramy dalej.