Unia Solec Kujawski - Unia 2:3

• autor: Uniafans, 2016-10-08 20:13

Janikowska Unia lepiej grała i wicelidera pokonała

W wyjazdowym spotkaniu, w którym nie zabrakło emocji, wielu żółtych i jednej czerwonej kartki, janikowianie pokonali swoją imienniczkę z Solca Kujawskiego 3:2 (0:1). Do przerwy więcej powodów do radości mieli gospodarze, którzy prowadzili po bramce Łukasza Nowaka. W drugiej połowie stan meczu wyrównał Dominik Jelonek, a solczan na ponowne prowadzenie wyprowadził Wojciech Ernest. Gola dla biało-niebieskich na remis zdobył Mikołaj Plewa, a trzy punkty podopiecznym trenera Jacka Łukomskiego zapewnił Marcin Zaleski. Warto dodać, że janikowianie ten mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż z powodu czerwonej kartki boisko w 79.minucie opuścił Maciej Sirko. Dla naszej Unii była to druga ligowa wygrana z rzędu, a pierwsza wyjazdowa w IV lidze.

UNIA SOLEC KUJAWSKI - UNIA JANIKOWO 2:3 (1:0)

1:0 - 28’ Łukasz Nowak
 1:1 - 57’ Dominik Jelonek
 2:1 - 58’ Wojciech Ernest
 2:2 - 67’ Mikołaj Plewa
 2:3 - 90+2’ Marcin Zaleski

UNIA: 12. Stodólski - 15. Sirko [79’], 2. Losik, 3. Oczkowski, 14. Nowicki - 11. Zaleski, 17. Radaszewski (62’ 21. Lewandowski) - 16. Lewandowski (59’ 7. Deresiewicz), 10. Jelonek (90+4’ 13. Kaźmierczak), 30. Plewa - 23. Straszewski (72’ 24. Brończyk).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Siwek, 8. Prosianowski.

W 79.minucie za faul bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został zawodnik Unii - Maciej Sirko.

Unia Solec Kujawski: 3 celne, 6 niecelnych
Unia Janikowo: 4 celne, 3 niecelne

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Przewaga należała jednak do gospodarzy, którzy zagrożenie stwarzali po błędach indywidualnych janikowian. W 10.minucie Krzysztof Stodólski wskutek wyjścia przed pole karne zderzył się z Maciejem Sirko, a piłka trafiła do przeciwnika, który oddał niecelny strzał z dystansu. Trzy minuty później bramkarz biało-niebieskich źle wybił piłkę, którą przechwycili rywale i przeprowadzili akcję zakończoną strzałem z narożnika pola karnego w kierunku bliższego słupka. Na szczęście ponownie okazał on się niecelny.

W 28.minucie dośrodkowanie z prawej strony strzałem głową wykończył Łukasz Nowak zdobywając gola na 1:0.

Cztery minuty później gospodarze mogli prowadzić dwiema bramkami. Po składnej zespołowej akcji i piłka została posłana z prawej strony w szesnastkę janikowian, gdzie wślizgiem próbował strzelać Michał Żurowski, ale nieczysto trafił w futbolówkę. Pierwszy strzał w wykonaniu podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego miał miejsce w 34.minucie i był autorstwa Dominika Jelonka. Okazał się on jednak zbyt lekki i nie zaskoczył Matusza Skibińskiego. W pierwszej połowie nie działo się już nic, co byłoby warte odnotowania.

Od początku drugiej odsłony janikowianie próbowali przedrzeć się przez szczelną obronę rywali. Nie mogli jednak zagrozić bramce strzeżonej przez Skibińskiego. Swoją sytuację stworzyli natomiast solczanie. Po składnej akcji jeden z napastników znalazł się w polu karnym i uderzył obok bramki.

W 57.minucie biało-niebiescy doprowadzili do wyrównania - 1:1. Po rajdzie z piłką środkiem boiska Damiana Lewandowskiego piłkę otrzymał Jelonek. Kapitan janikowian będąc w polu karnym uderzył na bramkę, a futbolówka po rykoszecie od obrońcy zdezorientowała bramkarza i tuż przy bliższym słupku zatrzepotała w siatce.

Radość naszej drużyny nie trwała jednak zbyt długo, bo już w 58.minucie z akcją ruszyli wiceliderzy. Strzał w polu karnym został zablokowany, a dobitka Wojciecha Ernesta z bliskiej odległości wyprowadziła na prowadzenie zawodników Unii Solec Kujawski - 2:1.

Biało-niebiescy nie podłamali się utratą gola i ruszyli do ataków, aby doprowadzić do remisu. Strzał Patryka Straszewskiego w polu karnym został zablokowany. W 65.minucie po akcji naszych przeciwników uderzenie z siedemnastu metrów zatrzymał Tomasz Oczkowski, a dobitka Żurowskiego była niecelna.

W 67.minucie Mikołaj Plewa otrzymał piłkę od Dariusza Lewandowskiego i oddał silny strzał z ponad dwudziestu metrów. Piłka zatrzepotała w siatce i ponownie był remis - 2:2.

Przez kolejne osiem minut na boisku zrobiło się nerwowo, w efekcie czego sędzia spotkania pokazał aż siedem żółtych kartek zarówno dla zawodników z Janikowa, jak i z Solca Kujawskiego.

W 79.minucie przy linii bocznej w środkowej strefie boiska wślizgiem piłkarza rywali faulował Sirko, a arbiter ukarał naszego zawodnika bezpośrednią czerwoną kartką. Biało-niebiescy byli zmuszeni zatem kończyć spotkanie w dziesięciu.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Zaleski, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Oczkowski. Po jego strzale głową piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. W 89.minucie po faulu Martina Nowickiego rzut wolny wykonywali gospodarze. Zacentrowaną futbolówkę w polu karnym do bramki skierował zawodnik solczan, który w sytuacji tej faulował Jakuba Losika, w efekcie czego gol nie mógł zostać uznany. Następnie strzał zza pola karnego Dawida Deresiewicza został zablokowany.

W doliczonym czasie gry przy narożniku pola karnego faulowany był Plewa. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Deresiewicza, w szesnastce Jelonek podał Zaleskiemu, który z bliska wpakował piłkę do bramki i zapewnił biało-niebieskim zwycięstwo 2:3.

Mecz mógł zakończyć się remisem, jednak strzał jednego z rywali w polu karnym był zbyt lekki i nie sprawił kłopotu Stodólskiemu. Spotkanie zakończyło się po siedmiu minutach doliczonego czasu. Po ostatnim gwizdku zapanowała wielka radość w szeregach janikowian.
____________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Ćwierz, Wiśniewski, Karpiński, Wysocki, Łabuszyński (kontuzje), Gilas (juniorzy).

UNIA JANIKOWOWisła Nowe
UNIA JANIKOWO   Wisła Nowe