ogółem: 4 389 296

IV liga: Podsumowanie 11.kolejki

• autor: Uniafans, 2016-10-12 19:28

Podsumowanie 11.kolejki

Za nami już kolejna kolejka spotkań o mistrzostwo czwartej. I w ten weekend działo się na boiskach w naszym województwie. Niebywale sensacją kolejki była wygrana Piasta nad Spartą Brodnica, ponadto w derbach regionu tryumfował Inowrocław. No i oczywiście kolejne ważne trzy punkty janikowian.Serdecznie zapraszam do przeczytania szczegółowych raportów z poszczególnych meczów mistrzowskich.

Kliknij na "więcej".

Większość spotkań odbywała się w sobotę. W ten weekend nie grała tylko Chełminianka Chełmno z Łokietkiem Brześć Kujawski, gdyż gospodarze mieli zalane boisko.

Pierwszy gwizdek zabrzmiał tuż w samo południe, gdzie to w Złotnikach Kujawskich Piast podejmował Spartę Brodnica. Ostatni jak do tej pory zespół sprawił niezłą niespodziankę, gdyż pokonał brodniczan aż 3:0 zdobywając wszystkie trzy bramki w pierwszej połowie spotkania.

Godzinę później, bo o 13:00 w Solcu Kujawskim nasza Unia podejmowała swoją imienniczkę - Unię Solec Kujawski. W pierwszej połowie to gospodarze przeważali, lecz w drugiej rolę się odwróciły. Biało - niebiescy najpierw dwa razy wyrównali stan meczu, a gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem zadali ostateczny cios i trzy punkty pojechały na Główną 40.

O 14:30 sędzia rozpoczął spotkanie w Izbicy Kujawskiej, gdzie tamtejsza Kujawianka grała przeciwko drużynie Startu Warlubie. Te spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a obie ekipy swoje bramki zdobyły w pierwszej połowie.

O 15:00 startowały kolejne trzy mecze.

W Mogilnie Pogoń podejmowała Lecha Rypin. Gospodarze szybko pokazali, kto chcę zwyciężyć w tym spotkaniu zdobywając pierwsze trafienie już w ósmej minucie. Drugie dołożyli 10 minut po zmianie stron. Goście natomiast zdobyli honorowego gola za sprawą rzutu karnego. Mogilnianie dzięki tej wygranej zajęli miejsce wicelidera.

W Aleksandrowie Kujawskim Orlęta podejmowały Legię Chełmża. Pierwsza spotkania była na remis, natomiast w drugiej oba zespoły zdobyły po jednej bramce przez co musiały podzielić się zdobyczą punktową.

Kolejne miejsce, gdzie odbywał się mecz to Jabłonowo Pomorskie, gdzie Naprzód grał z Wisłą Nowe. Było to spotkanie, w którym padło najwięcej bramek w tej kolejce, bo aż siedem. Do przerwy utrzymywał się jednobramkowy remis, gdyż gospodarze zdołali wyrównać chwilę przed zejściem do szatni, jednak po zmianie stron to goście pokazali,że to im należy się wygrana i dzięki kolejnym trafieniom zapewnili sobie trzy punkty.

W niedzielę odbyły się derby regionu. Cuiavia Inowrocław podejmowała u siebie Noteciankę Pakość. Dodatkiem do tego mógł być fakt, że aktualny trener inowrocławskiego zespołu jeszcze przed rundą jesienną prowadził pakoski zespół. Jednak to nie był powód,by zlitować się nad rywalami. Inowrocławianie pewnie rozgromili przeciwników, a jedną z bramek zdobył jeden z byłych graczy młodzieżowych zespołów Unii.

Ilość strzelonych bramek: 24 , średnia = 3,42