Zapowiedź: Unia - Piast Złotniki Kujawskie

• autor: Redakcja, 2016-10-14 22:23

Niech dobra passa trwa, Unia z Piastem gra

Przed nami już dwunasta kolejka czwartoligowych zmagań w tym sezonie. Unię czeka mecz na własnym stadionie z Piastem Złotniki Kujawskie. Będą to derby powiatu inowrocławskiego. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, tj. 15.października 2016 roku, a początek zaplanowano na godzinę 15:00. W poprzednim meczu biało-niebieskich z Piastem, który miał miejsce latem 2014 roku w ramach Pucharu Polski K-PZPN po dziewięćdziesięciu minutach był remis 2:2, po dogrywce 3:3, a w karnych zwyciężyli janikowianie 4:2. Czy kibiców zgromadzonych na Stadionie Miejskim w Janikowie czekają równie wysokie emocje? O czym przekonamy się już jutro około godziny siedemnastej.

Gminny Ludowy Klub Sportowy
„Piast” Złotniki Kujawskie

Rok założenia: 1946
Barwy klubowe: czerwono-żółto-zielone
Sukcesy: 8.miejsce w IV lidze – 2013/2014

Piast Złotniki Kujawskie w poprzednim sezonie uplasował się na ósmym miejsce w tabeli. Obecnie podopieczni trenera Jerzego Mądrzejewskiego są na spadkowej - siedemnastej pozycji. Czerwono-żółto-zieloni jak dotąd rozegrali dziesięć spotkań, czyli o jedno mniej niż inne drużyny. Jedno zwycięstwo - odniesione w poprzedniej kolejce u siebie ze Spartą Brodnica 3:0 i jeden remis w piątej serii meczów również na własnym boisku z Kujawianką Izbica Kujawska 2:2 sprawiło, że Piast ma tylko cztery punkty na koncie. Pozostałe osiem gier z udziałem drużyny ze Złotnik Kujawskich zakończyło się porażką jutrzejszego rywala janikowian. Piast ma obecnie tylko osiem strzelonych bramek, czyli wraz z piłkarzami Sadownika Waganiec najmniej w rozgrywkach. Jeżeli chodzi o gole stracone, to bramkarz - Dominik Ostrowski w bieżącym sezonie piłkę z bramki wyciągał dwadzieścia cztery razy. Warto dodać, że w sztabie szkoleniowym funkcję koordynatora pierwszego trenera pełni były zawodnik janikowskiego klubu - Mirosław Gabryszak. Piłkarzami Piasta są z kolei m.in. Patryk Wiśniewski - w 2013 roku trenował z juniorami Unii, jednak ostatecznie nie związał się z biało-niebieskimi oraz byli gracze Goplani Inowrocław - Damian Kempski, Łukasz Kempski i Marcin Skonieczka oraz Paweł Pietrzak, którzy również w przeszłości byli przymierzani do gry w janikowskim klubie. Wspomniany Skonieczka i Piotr Ziółkowski to najskuteczniejsi zawodnicy ze Złotnik Kujawski. Obaj w tym sezonie mają po dwie bramki.

Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego mają nadzieję, że będą kontynuować dobrą passę. Warto dodać, że ostatnia wygrana z Unią Solec Kujawski była siedemdziesiątym zwycięstwem Unii odkąd reaktywowano zespół seniorski w 2013 roku. Jutrzejszy mecz może okazać się jubileuszowy dla Marcina Zaleskiego, który stoi przed szansą rozegrania dziewięćdziesiątego spotkania w historii gry w pierwszym zespole z Janikowa. Z kolei kapitan biało-niebieskich - Dominik Jelonek najprawdopodobniej zagra po raz osiemdziesiąty odkąd reaktywowano pierwszą drużynę w KS Unia.

Jak wszyscy wiemy, trener Łukomski nie będzie mógł skorzystać z Macieja Sirko. Obrońca, który zimą 2013 roku był przymierzany do gry w Piaście Złotniki Kujawskie będzie pauzował za czerwoną kartkę z poprzedniego meczu przeciwko Unii Solec Kujawski. Warto również dodać, że w szeregach biało-niebieskich gra trzech byłych piłkarzy klubu ze Złotnik Kujawskich. Mowa tutaj o Dariuszu Lewandowskim, Krzysztofie Wiśniewskim i wspomnianym wcześniej Zaleskim. Oprócz Sirko szansę zostanie zawodnikiem Piasta w przeszłości miał również Dawid Deresiewicz.

Pucharowe starcie sprzed dwóch lat było bardzo emocjonujące. Po dziewięćdziesięciu minutach był remis 2:2. Bramki dla Unii zdobyli wspomniani wcześniej: Lewandowski i Deresiewicz, a dla Piasta: Sebastian Mędlewski i Wiśniewski. Na kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry rzut karny obronił niegrający już Tomasz Woźniak. W dogrywce na listę strzelców wpisali się odpowiednio: Adrian Wysocki oraz Kempski. Wynik brzmiał 3:3, więc odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrali janikowianie. Jedenastki po stronie biało-niebieskich pewnie wykonywali: Deresiewicz, Sirko, Damian Lewandowski i obecnie były zawodnik naszego Klubu - Michał Maksim. Goście mylili się dwa razy: najpierw strzał zatrzymał się na słupku, a potem pewnie obronił Woźniak.

Poniżej przedstawiamy pełną historię meczów Unii z Piastem:

+ 1974/1975 - 3:0 dla Unii, remis 0:0
+ 1975/1976 - remis 1:1, 5:1 dla Unii
+ Jesień 2006 - Puchar Polski - 1:0 dla Unii (Tomasz Ciesielski)
+ Lato 2012 - Sparing - 1:2 dla Piasta (Mikołaj Pieniądz - Marcin Skonieczka)
+ Jesień 2014 - Puchar Polski - 3:3 (2:2, karne: 4:2) (Dariusz Lewandowski, Dawid Deresiewicz, Adrian Wysocki - Sebastian Mędlewski, Patryk Wiśniewski, Damian Kempski), karne dla Unii: Dawid Deresiewicz, Maciej Sirko, Damian Lewandowski, Michał Maksim

RAZEM: 7 meczów (4 wygrane, 2 remisy, 1 porażka), bramki: 18 - 9.