ogółem: 4 361 196

Unia - Piast Złotniki Kujawskie 1:1

• autor: Redakcja, 2016-10-15 21:02

Szczęśliwy remis

W dwunastej kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Unia szczęśliwie zremisowała na własnym boisku z przedostatnim w tabeli Piastem Złotniki Kujawskie 1:1 (0:0). Mimo, iż goście byli zespołem przeważającym i oddali dziesięć strzałów celnych przy tylko dwóch uderzeniach w światło bramki biało-niebieskich oraz mieli kilka stuprocentowych okazji, wynik meczu otworzyli podopieczni trenera Jacka Łukomskiego - w 79.minucie za sprawą Mikołaja Plewy. Radość janikowian trwała krótko, gdyż po dwóch minutach wyrównującego gola zdobył Piotr Ziółkowski. Wśród janikowian wyróżnić należy Patryka Siwka, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami ratując nas od porażki. Dzięki remisowi, Unia ma passę czterech meczów bez porażki i awansowała na jedenaste miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE 1:1 (0:0)

1:0 - 79’ Mikołaj Plewa
 1:1 - 81’ Piotr Ziółkowski

UNIA: 33. Siwek - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 14. Nowicki - 11. Zaleski, 7. Deresiewicz - 16. Lewandowski (74’ 17. Radaszewski), 10. Jelonek, 30. Plewa - 21. Lewandowski (62’ 23. Straszewski).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Stodólski, 8. Prosianowski, 13. Kaźmierczak.

Unia: 2 celne, 8 niecelnych
Piast: 10 celnych, 8 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W 5.minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Zaleskiego i zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Dariusza Lewandowskiego, który z ponad dwudziestu metrów przymierzył niecelne. Kilka minut później goście odważną akcją zakomunikowani, że do Janikowa nie przyjechali się bronić. Jeden z zawodników wycofał piłkę przed szesnastkę, ale uderzenie nie znalazło drogi do bramki. W 9.minucie techniczny strzał zza pola karnego wyłapał Patryk Siwek. Po dziesięciu minutach gry Dawid Deresiewicz pressingiem odebrał futbolówkę przeciwnikowi, ale z dystansu uderzył nieskutecznie. W 17.minucie strzał z woleja wspomnianego wcześniej Lewandowskiego nie zagroził bramce strzeżonej przez Dominika Ostrowskiego. Dwie minuty później groźną kontrę przeprowadzili przyjezdni. Została ona zakończona strzałem z narożnika pola karnego w boczny słupek podtrzymujący siatkę. W 27.minucie po wrzutce z rzutu wolnego strzał głową wybronił Siwek. W następnej akcji Piast był bliski, aby wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z wolnego zawodnik ze Złotnik Kujawskich zgrał głową do lepiej ustawionego kolegi, który tą samą częścią ciała uderzył w kierunku bramki. Skutecznie interweniował jednak Siwek. W 32.minucie po centrze Zaleskiego również z rzutu wolnego w polu karnym główkował grający jako napastnik Lewandowski, ale piłka znalazła się na górnej siatce bramki rywali. Następnie dośrodkowanie z kornera głową wykończył zawodnik Piasta, a futbolówka minimalnie minęła słupek. Na cztery minuty przed przerwą strzał z dystansu zablokował Tomasz Oczkowski. W 42.minucie fantastyczną interwencją piłkę poza boisko sparował Siwek. Bramkarz Unii obronił silny strzał z ponad dwudziestu metrów. W doliczonym czasie gry Oczkowski niecelnie główkował po rzucie rożnym egzekwowanym przez Deresiewicza. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie do głosu doszli goście, którzy w pełni przejęli inicjatywę na boisku. W 49.minucie dośrodkowanie w pole karne Unii głową wykończył jeden z rywali, ale Siwek był czujny i zdołał wybić piłkę poza boisko. Także po rzucie rożnym nasz bramkarz musiał interweniować i po raz kolejny obronił uderzenie główką. Następnie zawodnik Piasta dwukrotnie strzelał zza pola karnego niecelnie. Po godzinie gry piłkarz ze Złotnik Kujawskich znalazł się w polu karnym janikowian i oddał strzał w kierunku bliższego słupka, ale piłka trafiła w boczną siatkę. W 72.minucie nasi rywale zmarnowali wyśmienite okazje do otworzenia wyniku spotkania. Najpierw strzał z bliskiej odległości kapitanie obronił Siwek, a po chwili piłka wróciła do zawodnika gości i po jego dośrodkowaniu została uderzona głową, ale znowu na posterunku był bramkarz Unii. W 74.minucie z powodu kontuzji lewego barku boisko opuścił Damian Lewandowski. Na kwadrans przed końcem meczu wrzutkę z wolnego główką wykończył gracz Piasta, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ataki przyjezdnych zostały stonowane dopiero w 77.minucie, kiedy to janikowianie oddali pierwszy celny strzał. Patryk Straszewski uruchomił Dominika Jelonka, który będąc w polu karnym uderzył w kierunku krótszego słupka. Ostrowski nie dał się jednak zaskoczyć.

W 79.minucie na prowadzenie 1:0 wyszła Unia. Zaleski podał do Mikołaja Plewy, który oddał silny strzał z około dwudziestu pięciu metrów. Zmierzająca w środek bramki piłka zdezorientowała bramkarza i zatrzepotała w siatce.

Wydawało się, że Piast, który miał przewagę i znacznie częściej stwarzał zagrożenie pod bramką Unii zostanie pokonany. Po wznowieniu gry goście jednak nie podłamali się i ruszyli do kolejnych ataków. Po chwili strzał z dystansu obronił Siwek.

W 81.minucie w starciu z rywalem na boisku leżał Jakub Losik. Goście wykorzystali grę w przewadze i dośrodkowali piłkę z lewej strony w pole karne Unii, gdzie Piotr Ziółkowski silnym wolejem w kierunku dalszego słupka bramki ustalił wynik meczu na 1:1.

W 89.minucie strzał Deresiewicza z rzutu wolnego był niecelny. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Plewy obok słupka główkował Martin Nowicki. W ostatniej akcji meczu odbita przez bramkarza piłka znalazła się w polu karnym tuż pod nogami Pawła Radaszewskiego, ale wprowadzony rezerwowy przymierzył fatalnie.
____________________________________________________________________________
Poza kadrą: Sirko (czerwona kartka), Ćwierz, Wiśniewski, Karpiński, Wysocki, Łabuszyński (kontuzje), Gilas (juniorzy).