Zapowiedź: Kujawianka Izbica Kujawska - Unia

• autor: Redakcja, 2016-10-21 23:12

Wyjazd do Izbicy Kujawskiej

Przed nami weekend, a wraz z nim trzynasta kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej. W ramach tej serii gier, już jutro, czyli w sobotę - 22.października 2016 roku janikowska Unia pojedzie do Izbicy Kujawskiej na mecz z miejscową Kujawianką. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 14:00. Ostatni mecz pomiędzy biało-niebieskimi, a drużyną z Izbicy Kujawskiej miał odbyć się w 2013 roku jednak nie doszedł do skutku, a nasi rywale trzy punkty mogli dopisać sobie poprzez walkower. Jedno jest pewne - tym razem pojedynek zostanie rozegrany zgodnie z planem.

Miejsko-Gminny Klub Sportowy
"Kujawianka" Izbica Kujawska

Rok założenia: 1949
Barwy: czerwono-zielone
Adres: Sportowa 1a, 87-865 Izbica Kujawska
telefon: (54) 286-52-46
Stadion:
- pojemność - 2.000 miejsc
- boisko - 105 m x 65 m

Kujawianka to spadkowicz z III ligi kujawsko-pomorskiej. W poprzednim sezonie drużyna z Izbicy Kujawskiej zajęła w tej klasie rozgrywkowej ostatnie - szesnaste miejsce w tabeli. Jeden sezon spędzony w III lidze to aktualnie największe osiągnięcie klubu założonego w 1949 roku.

Po dziesiątej i jedenastej kolejce obecnego sezonu podopieczni trenera Łukasza Bartczaka przewodzili czwartoligowej stawce, jednak porażka w ostatniej serii gier na wyjeździe ze Spartą Brodnica 0:2 sprawiła, że spadli oni na szóste miejsce w tabeli. 24 punkty to dorobek czerwono zielonych, którzy siedmiokrotnie wygrywali, trzykrotnie remisowali i dwa razy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy naszego jutrzejszego rywala to 28 - 13. W aktualnych rozgrywkach Kujawianka ani razu nie doznała porażki na własnym boisku. Nasuwa się więc pytanie, czy janikowianie będą w stanie przerwać świetną passę graczy z Izbicy Kujawskiej?

Oba zespoły do jutrzejszego meczu przystąpią osłabieni. W drużynie gospodarzy za nadmiar żółtych kartek nie będzie mogło zagrać dwóch napastników - najskuteczniejszy strzelec zespołu mający na koncie osiem trafień - Piotr Gląba oraz Radosław Łebski (cztery gole w tym sezonie). Trener Jacek Łukomski nie skorzysta natomiast z pauzującego za czerwoną kartkę z Solca Kujawskiego - Macieja Sirko, którego czeka ostatni mecz absencji. Ponadto jak wszyscy wiemy kilku zawodników boryka się z kontuzjami.

W piłkarskim środowisku słychać głosy, które drużynę Kujawianki stawiają w roli faworytów do awansu do III ligi. W zdobyciu mistrzostwa obecnych rozgrywek pomaga były zawodnik Unii Janikowo. Mowa tutaj o Grzegorzu Brzezińskim. Środkowy pomocnik na początku tego sezonu po prawie pięciu latach rozstał się z Wdą Świecie i trafił do Izbicy Kujawskiej. W rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 reprezentował janikowski klub na poziomie II ligi zachodniej. W barwach biało-niebieskich rozegrał trzynaście spotkań.

W sezonie 2012/2013 janikowianie z drużyną Kujawianki mogli spotkać się trzykrotnie. Najpierw w meczu o mistrzostwo IV ligi rozgrywanym w Izbicy Kujawskiej górą byli gospodarze, którzy wygrali 1:0 po golu Marka Zentkiewicza w 82.minucie. W spotkaniu tym udział wzięło kilku obecnych zawodników Unii. Mianowicie: Sirko, Dariusz Lewandowski i Dawid Deresiewicz. Ponadto z wysokości ławki rezerwowych spotkanie obserwował Krzysztof Wiśniewski oraz Martin Nowicki, który jutro ma szansę rozegrać osiemdziesiąte ligowe spotkanie w janikowskim klubie.

Jeszcze jesienią Unia miała okazję do rewanżu, jednak na pucharowe spotkanie janikowianie nie pojechali i oddali awans do kolejnej rundy walkowerem. Również wynikiem 3:0 dla Kujawianki zakończył się mecz rundy wiosennej, który miał odbyć się w Janikowie. Nie doszedł jednak do skutku, gdyż MLKS Unia Janikowo wycofał się z rozgrywek.