Kujawianka Izbica Kujawska - Unia 7:2

• autor: Uniafans, 2016-10-22 20:13

Dobra passa przerwana, Unia zdeklasowana

Ten wyjazd biało-niebiescy bardzo szybko będą chcieli wymazać ze swojej pamięci. W meczu trzynastej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej w Izbicy Kujawskiej, Unia została rozgromiona przez miejscową Kujawianką 2:7 (1:6). Spadkowicz z III ligi już po kilkunastu minutach prowadził różnicą trzech bramek i nie dawał podopiecznym trenera Jacka Łukomskiego żadnych nadziei na korzystny wynik. Gole dla gospodarzy zdobyli: Łukasz Galanciak - dwa, a po jednym: Grzegorz Brzeziński, Jakub Bistuła, Kamil Kuropatwiński, Filip Skupiński (z rzutu karnego) i Michał Sobczak. Honor janikowian uratował Dawid Deresiewicz, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po tej przegranej Unici spadli na dwunaste miejsce w tabeli i przerwali passę czterech spotkań bez porażki.

KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA - UNIA 7:2 (6:1)

1:0 - 08’ Grzegorz Brzeziński
 2:0 - 10’ Łukasz Galanciak
 3:0 - 19’ Jakub Bistuła
 4:0 - 23’ Kamil Kuropatwiński
 5:0 - 37’ Filip Skupiński (rzut karny)
 6:0 - 39’ Łukasz Galanciak
 6:1 - 42’ Dawid Deresiewicz
 7:1 - 61’ Michał Sobczak
 7:2 - 90+2’ Dawid Deresiewicz

UNIA: 33. Siwek - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 14. Nowicki - 11. Zaleski (64’ 13. Kaźmierczak), 17. Radaszewski - 10. Jelonek, 21. Lewandowski, 7. Deresiewicz - 23. Straszewski (67' 8. Prosianowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Stodólski, 30. Plewa.

Kujawianka: 13 celnych, 6 niecelnych
Unia: 3 celne, 3 niecelne

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Już po pierwszej akcji gospodarze mogli objąć prowadzenie. Jeden z zawodników po rajdzie prawą stroną zagrał wstecz do lepiej ustawionego kolegi, którzy będąc w polu karnym uderzył obok słupka.

W 8.minucie ponowna akcja prawą stroną przyniosła bramkę na 1:0. Wydawało się, że Martin Nowicki zdoła wybić futbolówkę poza pole karne, lecz piłkę po jego wykopie jeszcze w szesnastce opanował Grzegorz Brzeziński i strzałem tuż przy słupku zdobył gola.

Minutę później mogliśmy stracić kolejnego gola. Tym razem dośrodkowanie z prawej strony zostało zamknięte niecelnym strzałem głową przez zawodnika Kujawianki.

Zawodnicy z Izbicy Kujawskiej nie zwalniali tempa i w 10.minucie podwyższyli prowadzenia na 2:0. Tym razem wrzutkę z prawej strony przeciął Tomasz Oczkowski, ale piłka trafiła pod nogi Łukasza Galanciaka, który będąc w polu karnym oddał precyzyjny strzał. Futbolówka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od słupka.

Na 3:0 w 19.minucie podwyższył Jakub Bistuła. Napastnik Kujawianki z bliskiej odległości wykończył dośrodkowanie z prawej strony jednego ze swoich klubowych kolegów.

Rywale zdominowali janikowian i po kilkunastu minutach prowadzili trzema bramkami. Ponadto cały czas kontrolowali przebieg meczu i stwarzali sobie kolejne sytuacje. Po dwudziestu minutach gry po składnej akcji całego zespołu pierwszą skuteczną interwencją popisał się Patryk Siwek broniąc uderzenie z siedemnastu metrów.

W 23.minucie bramkarz Unii był jednak bez szans. Kujawianka rozmontowała defensywę Unii i wymieniając kilka podań przedostała się w pole karne biało-niebieskich. Kamil Kuropatwiński z kilku metrów wykorzystał podanie i posłał piłkę niemalże do pustej bramki - 4:0.

Po kilku minutach pierwszy strzał oddali janikowianie, a konkretniej Dawid Deresiewicz. Z ostrego kąta przymierzył jednak niecelnie. W 30.minucie uderzenie techniczne zza pola karnego wyłapał Siwek. Następne strzały Kujawianki nie przyniosły efektu bramkowego (niecelny i zablokowany przez Tomasza Oczkowskiego).

W 37.minucie rzut karny podyktowany za faul Siwka na Brzezińskim na bramkę dającą wynik 5:0 zamienił Łukasz Skupiński.

Bramka na 6:0 miała miejsce w 39.minucie i była autorstwa Galanciaka, który wyprzedzając Jakuba Losika wyszedł sam na sam z Siwkiem, po czym go minął i oddał celny strzał.

W 42.minucie Deresiewicz po otrzymaniu piłki od Marcina Zaleskiego uderzył z ostrego kąta zza pola karnego. Bramkarz gospodarzy złapał futbolówkę, ale że uczynił to poza linią bramkową arbiter uznał gola na 6:1.

W ostatniej minucie pierwszej połowy Siwek obronił strzał zawodnika, którzy będąc w polu karnym otrzymał podanie z prawej strony. Po chwili arbiter zarządził przerwą, a Unici do szatni schodzili ze spuszczonymi głowami.

W 54.minucie strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony obronił Siwek. Po chwili silne uderzenie z piętnastu metrów zawodnika Kujawianki było zbyt wysokie. W 58.minucie po rzucie wolnym Dominika Jelonka, Zaleski podał Deresiewiczowi, którzy będąc w szesnastce trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

W 61.minucie wprowadzony chwilę wcześniej rezerwowy - Michał Sobczak celnym strzałem z kilku metrów zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony - 7:1.

Następnie uderzenie z szesnastu metrów zatrzymał Siwek. W 71.minucie zza pola karnego niecelnie przymierzył Dariusz Lewandowski. Po chwili strzał główką jednego z rywali nie znalazł drogi do bramki. Na cztery minuty przed końcem po podaniu Brzezińskiego strzał z bliska głową obronił bramkarz Unii. Następnie Siwek interweniował po strzale zza pola karnego. W doliczonym czasie gry Deresiewicz bezpośrednio uderzał z rzutu rożnego, ale golkiper sparował piłkę poza boisko.

Kolejny rożny przyniósł bramkę na 7:2. Hubert Prosianowski dośrodkował w pole karne, gdzie z bliskiej odległości strzał oddał Deresiewicz. Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki.
________________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Sirko (czerwona kartka), Ćwierz, Wiśniewski, Lewandowski, Karpiński, Wysocki, Łabuszyński (kontuzje), Gilas (juniorzy).

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin