Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

Unia - Cuiavia Inowrocław 1:1

• autor: Redakcja, 2016-10-29 18:55

Derby znowu na remis

Unia Janikowo od trzech kolejek pozostaje bez zwycięstwa. Tym razem podopieczni trenera Jacka Łukomskiego na własnym boisku zremisowali 1:1 z Cuiavią Inowrocław. W derby powiatu inowrocławskiego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik meczu otworzył Ariel Jastrzembski, który w 69.minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Jakuba Losika. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego Marcina Piesika zaskoczył Marcin Zaleski, dzięki czemu janikowianie zdobyli jeden punkt. Po tym remisie biało-niebiescy nadal są na dwunastym miejscu w tabeli.

UNIA JANIKOWO - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:1 (0:0)

0:1 - 69’ Ariel Jastrzembski (rzut karny)
1:1 - 75’ Marcin Zaleski (rzut rożny)

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko - 11. Zaleski (90+1’ 8. Prosianowski), 17. Radaszewski (56’ 30. Plewa) - 10. Jelonek, 7. Deresiewicz, 14. Nowicki (82’ 13. Kaźmierczak) - 23. Straszewski (34’ 21. Lewandowski).

Rezerwowy - nie zagrał: 33. Siwek.

Unia: 5 celnych, 5 niecelnych
Cuiavia: 3 celne, 5 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

W pierwszej połowie na boisku wiało nie tylko wiatrem, ale i nudą, gdyż sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero po kwadransie gry kibice byli świadkami pierwszej składnej akcji. Przeprowadzili ją zawodnicy Cuiavii Inowrocław. Jeden z piłkarzy gości wychodząc na czystą pozycję zdołał oddać strzał w polu karnym, ale skuteczną interwencją popisał się Krzysztof Stodólski. Po chwili z dystansu uderzył Sebastian Hulisz, ale bramkarz Unii zdołał odbić futbolówkę. Inowrocławianie cały czas byli w natarciu i oddali jeszcze jeden strzał z kilku metrów. Tym razem piłka została zablokowana i opuściła pole gry. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili stworzyć akcji, która przyniosłaby bramkę otwierającą wynik meczu. Unici z kolei byli bezradni w poczynaniach ofensywnych. W 25.minucie Michał Nadolski uderzył z ponad trzydziestu metrów, ale futbolówka minęła poprzeczkę. Kolejnie, w 34.minucie niecelny strzał zza pola karnego również oddali przyjezdni. Dopiero w 37.minucie po raz pierwsi bramce strzeżonej przez Marcina Piesika zagrozili janikowianie. Konkretnie, na boisku zameldował się Dariusz Lewandowski, który kilka minut wcześniej zmienił narzekającego na kontuzję pachwiny w prawej nodze Patryka Straszewskiego. Strzał z woleja 33-letniego napastnika był jednak zbyt lekki i pewnie wyłapał go bramkarz Cuiavii. Na dwie minuty przed przerwą dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Deresiewicza główką niecelnie wykończył Jakub Losik.

Cztery minuty po wznowieniu gry z dośrodkowania Dominika Jelonka w kierunku krótszego słupka wyszedł centro-strzał, który sprawił kłopoty Piesikowi. Po jego interwencji janikowianie mogli wykonywać korner. W 59.minucie Deresiewicz niecelnie przymierzył z rzutu wolnego. Cztery minuty później wydawało się, że bramkę dającą prowadzenie Unii zdobędzie Lewandowski. Zawodnik ten otrzymał podanie na szesnastym metrze od Mikołaja Plewy i zamiast strzelać zdecydował się na odegranie. W 66.minucie Hulisz z ostrego kąta z dwunastu metrów uderzył zbyt wysoko.

W 69.minucie Ariel Jastrzembski precyzyjnym, płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał Stodólskiego z rzutu karnego. Bramkarz Unii wyczuł jego intencje, ale na nic się to zdało, gdyż przegrywaliśmy 0:1. Warto wspomnieć, że sędzia wskazał na „jedenastkę” ze względu na zagranie ręka Losika.

Podrażniona stratą bramki Unia przebudziła się i ruszyła do ataków. Dwie minuty później znów powinien być remis. Jelonek dośrodkował w pole karne z prawej strony, piłkę przepuścił Lewandowski, a Martin Nowicki z kilku metrów nie potrafił umieścić futbolówki w bramce i uderzył nad poprzeczką. W międzyczasie nad boiskiem zaczął padać deszcz.

W 75.minucie Marcin Zaleski wykonywał rzut rożny. Piłka minęła wszystkich i zmierzając w kierunku dalszego słupka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Piesika - 1:1.

Dwie minuty później Unia mogła prowadzić. Deresiewicz minął Nadolskiego i dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie Jelonek opanował piłkę klatką piersiową i uderzył pod poprzeczkę. Piesik fantastyczną paradą przeniósł piłkę nad bramką. Z rzutu rożnego w szesnastkę wrzucił Deresiewicz, Losik zgrał głową Tomaszowi Oczkowskiemu, który tą samą częścią ciała oddał strzał. W ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Jastrzembski. Akcję zamknął Deresiewicz, który zza pola karnego z kąta trafił w boczną siatkę. W 81.minucie ponownie z dystansu strzelał Deresiewicz, ale tym razem uderzenie zostało zablokowane. W ostatniej minucie indywidualną akcję przeprowadził Hulisz. Były zawodnik janikowskiego klubu z łatwością wszedł z piłką w pole karne, ale również uderzył w zewnętrzną stronę siatki.

________________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Ćwierz, Wiśniewski, Gilas, Lewandowski, Karpiński, Wysocki, Łabuszyński (kontuzje).

Chełminianka ChełmnoUNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno   UNIA JANIKOWO