ogółem: 4 363 080

IV liga: Podsumowanie 14.kolejki

• autor: Redakcja, 2016-10-30 22:29

Podsumowanie 14.kolejki

Dzień 29 października, a co za tym idzie 14.kolejka IV ligi kujawsko–pomorskiej. To już za nami, więc czas na jej krótkie streszczenie.  Trwa pasjonująca walka nie tylko o mistrza jesieni, ale i o wykaraskanie się z dołu tabeli na bezpieczne pozycje. W tej kolejce mieliśmy okazję oglądać mecz derbowy powiatu inowrocławskiego. Znów możemy odnotować mecze z pokaźną zdobyczą bramkową. Jak dokładnie przebiegała ta kolejka? Zaprasza do lektury…

Kliknij na „więcej”.

Zaczynamy meczem w Brodnicy. Gracze Sparty próbowali sprzeciwić się niespodziewanemu liderowi rozgrywek Pogoni Mogilno. Cały tydzień przygotowań, analizy, próba znalezienia złotego środka. Pierwsza minuta spotkania i to wszystko lgnie w gruzach. 1-0 dla Pogoni Mogilno bramkę zdobył wychowanek Unii Janikowo Jagielski (gratulujemy). W poczynaniach Pogoni widać, że są w fantastycznej dyspozycji. Całkowita kontrola meczu. 39’ i podwyższenie na 2-0. Bramkę zdobył i wynik meczu ustalił Mrówczyński. Było to 6(!) wyjazdowe zwycięstwo z rzędu Pogoni. Zawodnicy wyrównali klubowy rekord z sezonu 1978/79. Warto zaznaczyć, że Pogoń jest następnym rywalem Unii Janikowo…

Chełminianka Chełmno podejmowała na swoim obiekcie ‘czerwoną latarnie’ ligi  - Sadownik Waganiec. Goście, choć punktów nie zdobywają swoją grą, co raz bardziej psują krew swoim rywalom. Nie inaczej było w Chełmnie. Kibice mogli obejrzeć kanonadę bramek i emocjonujące widowisko. W tym meczu aż 3 zawodników popisało się hat-trickami! Byli to: Kaźmierczak Konrad (Sadownik), Kaczkowski i Gross (Chełminianka). Jeszcze jedną bramkę dołożył Zaranek (Sadownik) i mecz zakończył się 6-4 dla gospodarzy. Warto odnotować, że Sadownik borykający się z problemami kadrowymi, prowadził w tym meczu przy stanie 2-1.

Kiepską passe kontynuuje Notecianka Pakość, która odniosła 5 porażkę z rzędu, tracąc w tych spotkaniach łącznie 25goli(!). Tym razem katem Notecianki byli gospodarze z Brześcia Kujawskiego, którzy rozprawili się z rywalem w stosunku bramkowym 4-1.

Dużo emocji przyniósł nam również mecz w Warlubiu, gdzie tamtejszy Start podejmował sąsiada z tabeli Lecha Rypin. Rypinianie podbudowani dwa zwycięstwami z rzędu po 7-1, chcieli kontynuować zwycięską passę. Wynik w 31’ otworzył Trędwicz i Lech wyszedł na prowadzenie. Radość trwała raptem 7min. Wyrównującą bramkę zdobył Śmietanko. W drugiej połowie kolejność zdobywania goli się zmieniła. Pierwsi bramkę zdobyli warlubianie. Rzut karny pewnie wykorzystał Reise, a w 81’ wyrównał Buchalski i ten interesujący mecz kończy się wynikiem 2-2.

Derby powiatu inowrocławskiego. W Janikowie na mecz z Unią, przyjechała drużyna Cuiavii. Unia po ‘laniu’ w Izbicy Kujawskiej przed derbami musiała odbudować się mentalnie. Przed meczem piłkarze zielono-białych obiecywali znieść wyjazdową blokadę. Nic tylko rozsiąść się na trybunach i delektować się derbową walką.
Pierwsza połowa to widoczna przewaga gości. Szczególnie dobrze wyglądał środek pola, gdzie spokój i inteligencje gry trzymał grający trener Nadolski Michał, a za kreowanie gry wziął się świetnie dysponowany tego popołudnia Sebastian Hulisz. Do przerwy Cuiavia mogła prowadzić 1-0, ale dobrze zachował się Stodólski Krzysztof broniąc sytuację sam na sam.
Druga połowa to odmienna gra Unii. Duży wpływ na takie odmienne style gry miał silnie wiejący wiatr. Cuiavia sporadycznie zagrażała naszej bramce i… nagle GONG. W nieskomplikowanej wydawało się sytuacji ręką w polu karnym zagrał Losik, a ‘wapno’ na bramkę zamienił Jastrzembski. Wtedy to Unia obudziła się i zaczęła szarże na rywala. 1000000% sytuacji nie wykorzystał Nowicki.  Po obserwacji z trybun śmiem stwierdzić, że trudniej było tam nie trafić niż trafić. Niestety piłka znalazła się za bramką, a nie w NIEJ. Kilka minut później i 1-1. Bezpośredni gol z rzutu rożnego Zaleskiego. Było blisko 2-1, ale po strzale Oczkowskiego, piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Cuiavi.
Z przebiegu całego meczu wynik 1-1, jak najbardziej sprawiedliwy, ale niezadawalający żadną z ekip.

Kolejną już 10 porażkę odnotowała drużyna Gopła Kruszwicy. Tym razem z Kruszwicy 3punkty wywiozła drużyna Kujawianki Izbicy Kujawskiej. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Do niespodzianki doszło w Nowem, gdzie faworyzowana Wisła podejmowała odradzającą się drużynę Piasta Złotniki Kujawskie.  Gospodarze objęli prowadzenie w 24’. Gola zdobył najskuteczniejszy snajper Wisły – Horna. Ostatnie 20’ meczu to już nieustanne ataki i przewaga Piasta, co zostało udokumentowane golem w 77’ z rzutu karnego. Mimo kolejnych okazji na zdobycie bramki ze strony Piasta, wynik nie uległ zmianie.

Już 7ligowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Aleksandrowa Kujawskiego. Orlęta po ciężkim boju pokonali gości z Jabłonowa Pomorskiego. To Naprzód pierwszy zdobył bramkę (10’ Golovatenko), ale później gole zdobywali tylko gospodarze. Autorami trafień byli Matuszak, Czułkowski i Nowicki. Ostateczni wynik meczu 3-1.

Kolejka kończyła się szlagierowym spotkaniem pomiędzy Legią Chełmża, a Unią Solec Kujawski.
Unia punktuje identycznie jak Pogoń Mogilno, stąd pojedynek o mistrza jesieni zapowiada się do końca emocjonująco.
Pogoń wygrała to i Unia musiała wygrać i tak też się stało, co więcej…..  mecz w Chełmży zakończył się takim samym wynikiem jak pojedynek Sparta - Pogoń (0-2). Gole dla gości zdobył Adamenko i Moranowski. Legia nie miała tego dnia argumentów na dobrze dysponowanych przyjezdnych.

Ilość goli w 14kolejce:  33 (3,66 gola na mecz)