Pogoń Mogilno - Unia 1:0

• autor: Redakcja, 2016-11-05 23:59

Na boisku lidera znów porażka jeden do zera

Po trzydziestu trzech latach Pogoń Mogilno wygrała z Unią Janikowo. W meczu piętnastej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej podopieczni trenera Jacka Łukomskiego przegrali na wyjeździe 1:0 po bramce Damiana Łuczaka zdobytej w 29.minucie. Było to czwarte spotkanie janikowian bez zwycięstwa. Mimo tego Unici zachowali dwunaste miejsce w tabeli. Piłkarze gospodarzy z kolei umocnili się na pozycji lidera.

POGOŃ MOGILNO - UNIA JANIKOWO 1:0 (1:0)

1:0 - 29’ Damian Łuczak

UNIA: 33. Siwek - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko (86’ 8. Prosianowski) - 11. Zaleski (68’ 17. Radaszewski), 30. Plewa - 16. Lewandowski (86’ 13. Kaźmierczak), 10. Jelonek, 14. Nowicki (68’ 21. Lewandowski) - 7. Deresiewicz.

Rezerwowy - nie zagrał: 12. Stodólski.

Pogoń: 3 celne, 8 niecelnych
Unia: 4 celne, 5 niecelnych

Szczegółowy opis mecze w rozwinięciu newsa…

Przez pierwsze kilkanaście minut zagrożenie pod bramką Unii stwarzali piłkarze Pogoni, którzy mieli wiele stałych fragmentów egzekwowanych przez Krzysztofa Szala. Po rzucie rożnym w 4.minucie Patryk Siwek obronił strzał głową, a po wolnym z 12.minuty uderzenie tą samą częścią ciała było niecelne. Pozostałe kornery lub wolne zostały skutecznie wybijane przez zawodników Unii. Po kwadransie gry centro-strzał piłkarza Pogoni z prawej strony boiska sprawił kłopoty janikowskiemu bramkarzowi, który na raty zdołał złapać piłkę. W 19.minucie Marcin Zaleski prostopadle zagrał ze środka na lewą stronę boiska do Martina Nowickiego, który zdołał opanować piłkę w szesnastce i oddać strzał z bliska. Na posterunku był jednak Mateusz Skowroński. Po chwili uderzenie zza pola karnego obronił Siwek. Następnie próba prostopadłego podania Dominika Jelonka w kierunku Nowickiego została przerwana przez obrońcę Pogoni. Piłka zmierzała w kierunku bramki, jednak skutecznie interweniował Skowroński. W 22.minucie na około dwudziestym trzecim metrze faulowany był Dawid Deresiewicz. Sam poszkodowany kąśliwie uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz zdołał sparować piłkę poza boisko. Dośrodkowanie z rożnego Mikołaja Plewy strzałem z bliska wykończył Tomasz Oczkowski, ale Skowroński po raz kolejny uchronił swój zespół od utraty bramki.

W 29.minucie dośrodkowanie z prawej strony w polu karnym wybił Jakub Losik. Do piłki tuż przy linii końcowej dopadł zawodnik Pogoni, który ponownie wrzucił w szesnastkę, gdzie jeden z graczy zgrał Damianowi Łuczakowi, po czym ten oddał strzał z pierwszej piłki. Futbolówkę niefortunnie odbił Siwek, trafiła ona w poprzeczkę, a następnie przekroczyła linię bramkową. Próbował wybijać ją jeszcze Damian Brończyk, ale nie zdołał tego uczynić skutecznie. Chwilę wcześniej sędzia jednak odgwizdał gola dla Pogoni - 1:0.

Niemal dziesięć minut później Deresiewicz przerzucił piłkę Jelonkowi, który uruchomił Nowickiego. Lewoskrzydłowy Unii podał wzdłuż bramki, jednak futbolówkę przechwycił obrońca Pogoni i wyprowadził szybką kontrę. Piłkę przejął Szal, a następnie przy próbie wybicia defensora janikowian intuicyjnie odbiła się ona rywala i minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Siwka. W 40.minucie dośrodkowanie Zaleskiego z rzutu wolnego głową wykończył Jelonek, ale skutecznie interweniował bramkarz. W ostatniej minucie regulaminowego czasu pierwszej połowy wrzutkę Szala z wolnego w polu karnym z bliska wykończył zawodnik Pogoni. Piłka nie znalazła drogi do bramki i wynik nie uległ zmianie. Tuż przed przerwą Plewa zdołał przerzucił futbolówkę z lewej strony na prawą, gdzie wolej Damiana Lewandowskiego był niecelny.

Drugą połowę od mocnego uderzenie rozpoczęli gospodarze. Niesamowicie silny strzał Szala nie znalazł jednak drogi do bramki. W 50.minucie Unia zmarnowała szansę na wyrównanie. Losik przeniósł piłkę nad poprzeczką z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Plewy z rzutu wolnego. Następnie po kornerze Pogoni, Wiktor Mrówczyński głową uderzył zbyt wysoko. W 55.minucie strzał mogilnian z dystansu również był niecelny. Po godzinie gry Deresiewicz technicznie uderzył z osiemnastu metrów, ale piłka minimalnie minęła słupek. Przez kolejne niemalże dwadzieścia minut w poczynaniach obu zespołów wkradł się chaos. O strzałach z 79., 80.i 83.minuty kibice obu drużyn z pewnością jak najszybciej chcieliby zapomnieć. Najpierw z rzutu wolnego z około czterdziestu metrów fatalnie przymierzył Deresiewicz. Po chwili jego wyczyn skopiował zawodnik gospodarzy. Następnie z kolei uderzenie Szala znalazło się poza linią boczną boiska i zawodnicy Unii wznawiali grę z autu… W 88.minucie piłkę meczową zmarnował Dariusz Lewandowski. Napastnik biało-niebieskich spudłował z kilku metrów mając przed sobą tylko bramkarza. Ostatecznie mimo lepszych sytuacji bramkowych, janikowianie musieli uznać wyższość lidera przegrywając 1:0.

Żółta kartka ujrzana przez Damiana Brończyka eliminuje go z gry w następnym meczu Unii przeciwko Lechowi Rypin, który odbędzie się 12.listopada (sobota) o godzinie 12:00.

_________________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Wiśniewski, Karpiński, Wysocki, Łabuszyński, Straszewski (kontuzje), Ćwierz, Gilas (poza kadrą).

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin