Notecianka Pakość - Unia 1:1

• autor: Redakcja, 2016-11-19 17:25

Deszczowe derby na remis

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Unia Janikowo zremisowała na wyjeździe z Notecianką Pakość 1:1 (0:0). W derby powiatu inowrocławskiego zawodników obu drużyn nie oszczędzał lejący się z nieba deszcz. Mimo to, licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć ciekawe widowisko piłkarskie. W 57.minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Norberta Rościszewskiego. Bramkę na wagę remisu dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zdobył Damian Brończyk w 83.minucie. Był to szósty mecz z rzędu janikowian bez zwycięstwa. Mimo to, Unici rundę jesienną zakończyli na bezpiecznym - dwunastym miejsce w tabeli.

NOTECIANKA PAKOŚĆ - UNIA JANIKOWO 1:1 (0:0)

1:0 - 57’ Norbert Rościszewski
1:1 - 83’ Damian Brończyk

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 3. Oczkowski, 15. Sirko - 16. Lewandowski, 11. Zaleski, 7. Deresiewicz, 14. Nowicki (82’ 18. Gałązka; 90+1’ Prosianowski) - 10. Jelonek, 23. Straszewski (73’ 13. Kaźmierczak).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Siwek, 6. Gilas, 9. Pieszak, 19. Szablewski.

Notecianka: 6 celnych, 5 niecelnych
Unia: 3 celne, 6 niecelnych

Szczegółowa relacja w rozwinięciu newsa...

Przez całe spotkanie były silne opady deszczu. Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak zawodnikom obu drużyn do stworzenia ciekawego widowiska. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Oba zespoły poszły na wymianę ciosów. Najpierw zaatakowali gospodarze. W 8.minucie jeden z piłkarzy Notecianki minął Dawida Deresiewicza i wszedł w pole karne. Jego strzał z kłopotami obronił Krzysztof Stodólski, a dobitka z bliska została zablokowana. Po dziesięciu minutach gry janikowianie przeprowadzili szybką akcję, po której Maciej Sirko dośrodkował z lewej strony w szesnastkę, gdzie strzał wślizgiem Dominika Jelonka zatrzymał Marcin Walczak. W 15.minucie uderzenie zza pola karnego Marcina Zaleskiego było niecelne. Po dwudziestu minutach meczu wrzutkę z lewej strony głową wykończył zawodnik z Pakości, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W 28.minucie w okolicach narożnika pola karnego faulował Tomasz Oczkowski. Strzał z rzutu wolnego Michała Szota obronił Stodólski. Cztery minuty później z daleka niecelnie uderzył Martin Nowicki. W 34.minucie po złym wykopie bramkarza Unii od własnej bramki piłkę przejęli piłkarze gospodarzy i przeprowadzili błyskawiczną akcję. Została ona zakończona strzałem z narożnika szesnastki, który był zablokowany. Na sześć minut przed przerwą po faulu na Patryku Straszewskim i dośrodkowaniu Zaleskiego z rzutu wolnego, strzał głową Jelonka był niecelny. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy uderzenie Zaleskiego z szesnastu metrów trafiło w obrońcę Notecianki.

W drugiej połowie przewagę osiągnęli gospodarze. Już minutę po wznowieniu gry silny strzał na bramkę Unii z szesnastu metrów został zablokowany.

W 57.minucie przewaga Notecianki została zwieńczona bramką na 1:0. Po składnej akcji ciężar gry piłkarze z Pakości przenieśli na prawą stronę, skąd dośrodkowano w pole karne, gdzie jeden z graczy gospodarzy piętą podbił piłkę, do której najwyżej wyskoczył Norbert Rościszewski i głową umieścił piłkę w siatce.

Po chwili nasi rywale mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Szota z osiemnastu metrów zatrzymał Stodólski. W 64.minucie sygnał do ataku janikowianom dał Deresiewicz. Środkowy pomocnik Unii uderzył zza pola karnego, ale skutecznie interweniował Walczak. Dwie minuty później przy narożniku boiska zawodnika gospodarzy faulował Nowicki. Bezpośredni strzał Szota obronił Stodólski. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Łukomskiego nie potrafiła znaleźć recepty na przedostanie się pod pole karne Notecianki, wobec czego z strzały z dystansu zdecydowali się: Jelonek i Zaleski. Oba uderzenie zostały jednak zablokowane.

W 83.minucie Unia dopięła swego i doprowadziła do remisu 1:1. Podanie z głębi pola w kierunku Damiana Brończyka zaadresował Damian Lewandowski. Będący w polu karnym Brończyk, który chwilę wcześniej zmienił pozycję z boku obrony na napastnika uderzył z pierwszej piłki w kierunku bliższego słupka i zapewnił janikowianom remis.

Po wyrównaniu bliżsi zdobycia gola na wagę zwycięstwa byli gospodarze. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego oddali niecelny strzał głową. Drogi do bramki nie znalazł również ich strzał z dystansu. Z kolei na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry będący tuż przed bramką Szot nie trafił czysto w piłkę po podaniu wzdłuż pola bramkowego i piłkę chwycił Stodólski.

W doliczonym czasie gry kontuzji lewej nogi nabawił się Filip Gałązka - wychowanek Unii, który zadebiutował na boiskach czwartej ligi.
_______________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Dariusz Lewandowski (pauza za kartki), Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski, Paweł Radaszewski, Norbert Karpiński, Adrian Wysocki, Piotr Łabuszyński, Mikołaj Plewa (kontuzje).

UNIA JANIKOWOWisła Nowe
UNIA JANIKOWO   Wisła Nowe