BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 392 274

Podsumowanie roku

• autor: Redakcja, 2016-12-11 22:04

Kolejny rok za nami…

Najstarsi zawodnicy w drużynie trenera Jacka Łukomskiego - Dariusz i Damian Lewandowscy w mijającym roku byli najbardziej efektownymi piłkarzami. Ten pierwszy zdobył najwięcej bramek, a drugi zanotował największą ilość asyst. Najpiękniejszego gola bezapelacyjnie zapisać należy Marcinowi Zaleskiemu. W 2016 roku debiut w pierwszym zespole Unii zaliczyło ośmiu graczy. Zapraszamy do przeczytania podsumowania minionych dwunastu miesięcy.

Kliknij na „więcej”.

W 2016 roku janikowianie rozegrali łącznie 32 ligowe mecze - czternaście w V lidze i o cztery więcej w IV lidze, do której awansowali 28.maja wygrywając na wyjeździe z Victorią Smólnik.

Biało-niebiescy w kończącym się roku zdobyli 51 punktów (32 wiosną i 19 jesienią). Unia wygrała 14 meczów, 9 zremisowała i 9 przegrała. Najwyższe zwycięstwo piłkarze Jacka Łukomskiego odnieśli pokonując 7:0 wspomnianą Victorię Smólnik. Porażką, o której wszyscy chcą jak najszybciej zapomnieć było spotkanie z Kujawianką Izbica Kujawska (2:7). W tym roku nasi piłkarze łącznie w rozgrywkach ligowych strzelili 61 bramek, a stracili ich 44.

Jedenastka roku 2016 według ilości rozegranych minut
Krzysztof Stodólski - Damian Brończyk, Jakub Losik, Tomasz Oczkowski, Maciej Sirko - Damian Lewandowski, Marcin Zaleski, Mikołaj Plewa, Marcin Nowicki - Dawid Deresiewicz, Dominik Jelonek.

W porównaniu z rokiem poprzednim w jedenastce zabrakło Dawida Porszke, który nie gra już w naszym Klubie, jak również: Krzysztofa Wiśniewskiego i Adriana Wysockiego. Ich miejsca zajęli: Krzysztof Stodólski, Tomasz Oczkowski oraz Martin Nowicki.

Najlepsi strzelcy roku
9 goli – Dariusz Lewandowski
8 goli – Dominik Jelonek
7 goli – Mikołaj Plewa

Najlepszym strzelcem w rozgrywkach ligowych w 2016 roku był Dariusz Lewandowski, który w 2015 był poza podium. Tym razem Dominik Jelonek spadł na miejsce drugie. Z kolei na trzeciej pozycji w dalszym ciągu jest Mikołaj Plewa. W porównaniu z rokiem poprzednim, tym razem na podium zabrakło miejsca dla Patryka Straszewskiego, którego w kadrze brakowało w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu.

Najlepsi asystujący roku
10 asyst – Damian Lewandowski
8 asyst – Mikołaj Plewa
7 asyst – Marcin Zaleski

Na najwyższym stopniu, jeżeli chodzi o najlepszych asystujących uplasował się Damian Lewandowski, który powrócił na szczyt po roku nieobecności na podium. Tuż za jego placami widzimy Mikołaja Plewę. Zawodnik ten podobnie, jak Lewandowski w poprzednim roku nie znalazł się w najlepszej trójce. Na miejsce trzecie - z drugiego spadł z kolei Marcin Zaleski. Na podium asystujących po raz pierwszy nie ma Dawida Deresiewicza i Dominika Jelonka.

Debiutanci w 2016 roku
W 2016 roku w pierwszej drużynie w oficjalnych meczach zadebiutowało znacznie więcej zawodników niż w ostatnio. W rozgrywkach ligowych po raz pierwszy w seniorskiej piłce zagrali wychowankowie: Filip Gałązka, Tomasz Gilas, Hubert Prosianowski, Wiktor Kaźmierczak i Paweł Krupiński. W meczach pucharowych trener Jacek Łukomski pierwszy raz skorzystał z Piotra Ćwierza. W naszej Unii debiut zaliczył również napastnik pozyskany z Piasta Kołodziejewo - Piotr Łabuszyński i bramkarz z Sokołu Szamocin - Patryk Siwek.

Najpiękniejsze bramki w 2015 roku

1/ Marcin Zaleski w meczu z Cuiavią Inowrocław na 1:1 (wynik 1:1)
W 75.minucie Marcin Zaleski wykonywał rzut rożny. Piłka minęła wszystkich i zmierzając w kierunku dalszego słupka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Piesika - 1:1.

2/ Krzysztof Wiśniewski w meczu z Dębem Barcin na 4:0 (wynik 4:0)
W 78.minucie mogliśmy podziwiać akcję Unii zakończoną pięknym golem na 0:4. Kruszka uruchomił na lewej stronie Nowickiego, który podał w pole karne Łabuszyńskiemu. Napastnik janikowian wycofał przed szesnastkę Krzysztofowi Wiśniewskiemu grającemu dzisiaj jako środkowy pomocnik. Popularny „Wiśnia” pięknym technicznym strzałem z około dwudziestu metrów trafił w samo okienko bramki Dębu!

3/ Patryk Straszewski w meczu z Sadownikiem Waganiec na 2:1 (wynik 3:2)
W 57.minucie Unia objęła prowadzenie 2:1. Martin Nowicki z autu wyrzucił piłkę Straszewskiemu, który został sfaulowany. Radaszewski z rzutu wolnego podał Zaleskiemu, który obsłużył Damiana Lewandowskiego. Ten wystawił piłkę Straszewskiemu. Napastnik biało-niebieskich z kilku metrów nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce.

4/ Mikołaj Plewa w meczu z Łokietkiem Brześć Kujawski na 2:0 (wynik 2:0)
W drugiej minucie doliczonego czasu gry przy linii autowej na wysokości około trzydziestego metra faulowany był Straszewski. Do rzutu wolnego podszedł Plewa, który przepięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza zdobywając gola na 2:0. Był to gol przepięknej urody, którego nie powstydziliby się najlepsi piłkarze świata.

5/ Dariusz Lewandowski w meczu z Dębem Barcin na 3:0 (wynik 4:0)
W 39.minucie Dariusz Lewandowski po otrzymaniu piłki od Deresiewicza wszedł z futbolówką między obrońców Dębu i wyprzedzając ich sprintem popędził w kierunku bramki od połowy boiska. Napastnik Unii oddał silny strzał tuż przy słupku z około osiemnastu metrów, który zaskoczył bramkarza – 0:3.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.