dzisiaj: 1930, wczoraj: 2355

Sparingpartner: Huragan Pobiedziska

• autor: Redakcja, 2017-03-03 16:12

Ostatni sparing przed rundą wiosenną

Jutro, tj. 4.marca 2017 roku o godzinie 15:00 na boisku nr 2 Stadionu Miejskiego w Janikowie rozpocznie się ostatni sparing Unii przez zbliżającą się rundą wiosenną. Rywalem podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego będzie czwartoligowy Huragan Pobiedziska. Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami miało miejsce zimą 2005 roku i zakończyło się zwycięstwem janikowian 3:0.

Miejski Klub Sportowy „Huragan” Pobiedziska
Data założenia:
1.września 1937
Barwy: czerwono-czarne
Sukcesy:
- jeden sezon w III lidze - 2000/2001
- finalista Pucharu Polski (Poznań) - 2012/2013

Huragan Pobiedziska to zespół zajmujący trzynastą pozycję w IV lidze wielkopolskiej (północ). Po rundzie jesiennej i szesnastu rozegranych spotkaniach, czerwono-czarni mają na koncie dwanaście punktów. Na dorobek ten złożyły się trzy zwycięstwa, trzy remisy i dziesięć porażek. 17-31- tak przedstawia się stosunek bramek w aktualnych rozgrywkach ligowych piłkarzy z Pobiedzisk. Obecnie trenerem Huraganu jest Damian Łukasik, który w październiku ubiegłego roku zastąpił Łukasza Kubzdyla. Najskuteczniejszymi strzelcami jutrzejszego sparingpartnera Unii są mający po trzy gole - Wojciech Tymczyszyn i Mikołaj Witaszyk. Co ciekawe, w sztabie szkoleniowym tego wielkopolskiego czwartoligocwa rolę trenera bramkarzy pełni Radosław Hołubiec, który wiosną 2010 był zawodnikiem janikowskiego klubu.

Pierwszy, i jak dotąd ostatni sparing pomiędzy Unią, a Huraganem został rozegrany 29.stycznia 2005 roku na Stadionie Miejskim w Janikowie i zakończył się zwycięstwem janikowian 3:0. Wynik meczu otworzył Billy Abbott (z rzutu karnego), a dwie bramki strzelił Karol Bilski. W spotkaniu zagrał obecny trener biało-niebieskich - Jacek Łukomski.

Warto także dodać, że oba zespoły rywalizowały ze sobą w rozgrywkach III ligi w sezonie 2000/2001. Wówczas w rundzie jesiennej w Janikowie Unia przegrała 0:1 po golu Marcusa da Silvy, a wiosną był remis 1:1 - bramkę dla biało-niebieskich zdobył Dariusz Modliński. Jeżeli chodzi o obecnego szkoleniowca Unii - Łukomskiego, rozegrał on tylko mecz jesienny.

Razem: 3 mecze - 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka, bramki: 4-2.

Jak wiemy, będzie to ostatni test-mecz Unii przed piłkarską wiosną 2017. Już w przyszłym tygodniu janikowianie spotkaniem pucharowym oficjalnie zainaugurują rundę. Natomiast za piętnaście dni biało-niebiescy na własnym stadionie zagrają o pierwszy trzy punkty w nowym roku. Przy okazji informujemy, iż możliwe, że skład IV ligi ulegnie zmniejszeniu, gdyż możliwość wycofania drużyny rozważa zarząd Sadownika Waganiec. Zespół zajmujący osiemnaste miejsce w tabeli w dalszym ciągu nie wznowił treningów.