ogółem: 4 363 218

Zima 2017: Podsumowanie sparingów

• autor: Redakcja, 2017-03-13 22:47

Podsumowanie zimowych sparingów

W trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2016/2017 Unia rozegrała osiem sparingów. Janikowianie ani razu nie zmierzyli się z przedstawicielem z wyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego tej zimy wygrali dwa mecze, dwa zremisowali i cztery przegrali (bramki 14-24). W spotkaniach kontrolnych łącznie wystąpiło dwudziestu czterech piłkarzy, z czego trzech najprawdopodobniej nie zagra w Unii wiosną 2017 roku. Najskuteczniejszymi strzelcami byli napastnicy, czyli Dominik Jelonek i Patryk Straszewski, którzy zdobyli po cztery bramki. Najwięcej asyst zanotował Dawid Deresiewicz (trzy).

Kliknij na „więcej”.

Przypomnijmy, że latem janikowianie wygrali wszystkie sparingi. Wówczas nie trzeba było szukać pozytywów gier kontrolnych, gdyż były nimi wyniki. Mimo tego, w rundzie jesiennej biało-niebiescy nie punktowali tak jak sami by sobie życzyli. Zimą z pewnością niezadawalające były rezultaty w sparingach, a więc pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja odwróci się i wiosną będziemy piąć się w ligowej tabeli. Bez wątpienia optymistyczna w zimowych meczach jest skuteczność dwójki napastników Unii, czyli Dominika Jelonka i Patryka Straszewskiego.

W pierwszym zimowym sparingu, który rozegrany był jeszcze w styczniu, janikowianie zremisowali z piątoligową Włocłavią Włocławek. Później Unici doznali dwóch porażek z wielkopolskimi drużynami, najpierw z czwartoligową Victorią Września, a później z piątoligowym Mieszko Gniezno. Pierwsze zwycięstwo podopieczni trenera Jacka Łukomskiego odnieśli z grającymi o klasę niżej niż Unia - Zjednoczonymi Trzemeszno. Następnie biało-niebiescy doznali kolejnej wysokiej porażki - z czwartoligową Wartą Międzychód. Potem Unia wygrała z Dębem Barcin (V liga). Niestety przegraną zakończył się sparing z b-klasowym Zawiszą Bydgoszcz. Ostatnia gra kontrolna to remis z występującym w IV lidze - Huraganem Pobiedziska. Łącznie strzeliliśmy czternaście bramek, a straciliśmy - dwadzieścia cztery.

Wyniki sparingów:
- Włocłavia Włocławek 1:1 (Kacper Kumor)
- Victoria Września 3:5 (Natan Zniszczol, Patryk Straszewski, Dominik Jelonek)
- Mieszko Gniezno 0:9
- Zjednoczeni Trzemeszno 2:1 (Dominik Jelonek, Dariusz Lewandowski)
- Warta Międzychód 0:6
- Dąb Barcin 4:1 (Patryk Straszewski, Dawid Deresiewicz, Dominik Jelonek, Marcin Zaleski)
- Zawisza Bydgoszcz 3:5 (Dominik Jelonek, Artur Olszanowski, Patryk Straszewski)
- Huragan Pobiedziska 1:1 (Patryk Straszewski)

STRZELCY:
4 bramki - Dominik Jelonek, Patryk Straszewski
1 bramka - Dawid Deresiewicz, Kacper Kumor, Dariusz Lewandowski, Artur Olszanowski, Marcin Zaleski, Natan Zniszczol

Minuty na boisku w sparingach (ilość meczów):
630 minut - Jakub Losik (8), Tomasz Oczkowski (8)
604 minuty - Patryk Jurkiewicz (8)
525 minut - Dominik Jelonek (8)
473 minuty - Maciej Sirko (7)
472 minuty - Dawid Deresiewicz (8)
457 minut - Damian Brończyk (6)
449 minut - Damian Lewandowski (8)
400 minut - Martin Nowicki (7)
390 minut - Krzysztof Stodólski (7)
381 minut - Marcin Zaleski (7)
366 minut - Patryk Straszewski (7)
356 minut - Paweł Radaszewski (7)
300 minut - Artur Olszanowski (5)
252 minuty - Hubert Prosianowski (7)
245 minut - Natan Zniszczol (6)
216 minut - Mikołaj Plewa (3)
210 minut - Patryk Siwek (5)
135 minut - Dariusz Lewandowski (3)
126 minut - Wiktor Kaźmierczak (4)
120 minuty - Tomasz Woźniak (3)
105 minut - Kacper Kumor (2)
59 minut - Filip Gałązka (2)
54 minuty - Tomasz Gilas (2)

W sparingach grało trzech zawodników, którzy najprawdopodobniej nie będą w kadrze na rundę wiosenną. Mowa tutaj o Tomaszu Woźniaku (ma związać się z Piastem Kołodziejewo), a także Hubercie Prosianowskim i Wiktorze Kaźmierczaku (mają zostać wypożyczeni do Gopła Kruszwica).

Z powodu kontuzji w żadnym sparingu nie zagrali: Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński.

Do piątku, tj. 17.marca do godziny 23:59 trwa okienko transferowe dla klubów czwartoligowych, zatem podsumowanie zimowych zmian kadrowych opublikujemy w późniejszym czasie.