ogółem: 4 361 697

Gopło Kruszwica - Unia 1:3

• autor: Redakcja, 2017-04-01 23:51

Cenne zwycięstwo pod Mysią Wieżą

Unia przełamała złą passę dziewięciu meczów ligowych bez zwycięstwa wygrywając na wyjeździe z Gopłem Kruszwica 3:1 (1:1). Spotkanie było bardzo emocjonujące, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie - zwłaszcza w pierwszej połowie. W 11.minucie na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Jacka Łukomskiego po golu Damiana Lewandowskiego. Niespełna dwie minuty później wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Kurtysiak. W 15.minucie po faulu Tomasza Oczkowskiego rzut karny zmarnował Mikołaj Ruta, który uderzył obok słupka. W drugiej połowie kibice janikowian na upragnionego gola musieli czekać do 82.minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Dominik Jelonek. Wynik meczu ustalił minutę potem Artur Olszanowski. Po 21.kolejce, Unia awansowała na trzynaste miejsce, które na tą chwilę także jest zagrożone spadkiem. Do bezpiecznej strefy janikowianie w dalszym ciągu tracą cztery punkty. Było to siedemdziesiąte zwycięstwo biało-niebieskich od momentu reaktywacji seniorskiej drużyny, a sześćdziesiąte pod wodzą Łukomskiego.

GOPŁO KRUSZWICA - UNIA JANIKOWO 1:3 (1:1)

0:1 - 11' Damian Lewandowski
1:1 - 13' Mateusz Kurtysiak
1:2 - 82' Dominik Jelonek
1:3 - 83' Artur Olszanowski

UNIA: 33. Patryk Siwek - 15. Maciej Sirko, 2. Jakub Losik, 3. Tomasz Oczkowski, 22. Patryk Jurkiewicz - 16. Damian Lewandowski (88’ 20. Natan Zniszczol), 11. Marcin Zaleski, 17. Paweł Radaszewski (80’ 9. Artur Olszanowski), 14. Martin Nowicki (72’ 24. Damian Brończyk) - 10. Dominik Jelonek, 21. Dariusz Lewandowski (64’ 7. Dawid Deresiewicz).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Krzysztof Stodólski, 6. Tomasz Gilas.

W 15.minucie Mikołaj Ruta (Gopło) nie wykorzystał rzutu karnego - uderzył obok słupka.

Gopło: 5 celnych, 1 niecelny

Unia: 10 celnych, 9 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Przez pierwsze dziesięć minut mecz żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do strzelenia gola. Jedyną wartą odnotowania akcją była ta z 9.minutu rozpoczęta wyrzutem z autu Dariusza Lewandowskiego, po którym wybita przez obrońców piłka trafiła pod nogi Damiana Lewandowskiego. Jego strzał zza szesnastki był jednak zbyt lekki i bardzo niecelny.

W 11.minucie Damian Lewandowski przeciął rozgrywaną piłkę przez gospodarzy na ich połowie. Po przyjęciu popędził w pole karne i oddał strzał w krótszy słupek pod poprzeczkę wyprowadzając Unię na prowadzenie 0:1.

W 13.minucie Gopło doprowadziło do remisu 1:1. Po przeprowadzonej akcji, Kamil Załęcki dośrodkował z prawej strony w pole karne Unii, gdzie Mateusz Kurtysiak wyskoczył najwyżej i celną główką umieścił piłkę w bramce. Futbolówka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki. To był piękny gol w wykonaniu gospodarzy.

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 15.minucie Gopło mogło objąć prowadzenie. Załęcki został faulowany w polu karnym przez Tomasza Oczkowskiego. Arbiter bez wahania wskazał na „jedenastkę”. Do rzutu karnego podszedł Mikołaj Ruta i uderzył płasko obok słupka. Jego intencje wyczuł Patryk Siwek, ale nie musiał interweniować. Unia mogła mówić o dużym szczęściu!

Po kwadransie gry Maciej Sirko źle dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka wróciła przed pole karne, gdzie był Marcin Zaleski, lecz jego techniczny strzał obronił Michał Michalak. W 20.minucie Zaleski dośrodkował z wolnego w szesnastkę, gdzie Dominik Jelonek zgrał głową Oczkowskiemu. Środkowy obrońca przestrzelił nad poprzeczką uderzając piłkę na wślizgu. Dwie minuty później janikowianie zmarnowali stuprocentową okazję. Jakub Losik prostopadłym podaniem do Jelonka z własnej połowy rozpoczął kontrę Unii. Kapitan naszej drużyny będąc tuż przed polem karnym wystawił piłkę na kilka metrów przed bramkę Dariuszowi Lewandowskiemu, który uderzył nad poprzeczką. W 29.minucie strzał z rzutu wolnego Zaleskiego bez problemu obronił golkiper kruszwiczan. Następnie na strzał zza szesnastki zdecydował się Jelonek, a Michalak koniuszkami palców przerzucił futbolówkę nad bramką. Kolejnie przez kilkanaście minut obie drużyny nie stwarzały zagrożenia. Dopiero na dwie minuty przed przerwą uderzenie zza pola karnego zawodnika Gopła obronił Siwek. W 45.minucie po aucie Sirko, Dariusz Lewandowski w szesnastce z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. W doliczonym czasie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gopła i intuicyjnym strzale skutecznie interweniował Siwek.

W drugiej połowie przez znaczną część czasu oba zespoły nie potrafiły stwarzać zagrożenia i stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia bramki. Zarówno Unia, jak i Gopło ograniczały się do strzału z dystansu. Kilka minut po zmianie stron strzał z rzutu wolnego Pawła Radaszewskiego nie sprawił kłopotów Michalakowi. W 51.minucie uderzenie Damiana Lewandowskiego z dystansu było fatalne. Następnie miękki centro-strzał Martina Nowickiego głową nie sięgnął Jelonek, po czym piłka minimalnie minęła słupek. W 56.minucie po szybkim wznowieniu gry po rzucie wolnym, futbolówka trafiła do Jelonka, który uderzył z daleka i zmusił do interwencji bramkarza Gopła. W 61.minucie przy narożniku pola karnego faulowany był napastnik Unii - Lewandowski, a strzał z rzutu wolnego Jelonka trafił w mur. Dwie minuty później strzał z dystansu Sirko był zbyt wysoki. W 69.minucie uderzenie z daleka zawodnika gospodarzy złapał Siwek. Minutę później bramkarz Unii wyłapał strzał głową oddany po wyrzucie z autu. W 77.minucie tym razem po aucie wykonywanym przez Sirko, zagrożenie próbowała stworzyć drużyna z Janikowa, ale uderzeniu Dawida Deresiewicza zza pola karnego zostało zablokowane. Dwie minuty później strzał wspominanego przed chwilą zawodnika Unii z rzutu wolnego głową przedłużył obrońca stojący w murze, lecz mimo to Michalak nie dał się zaskoczyć.

W 82.minucie dośrodkowanie Deresiewicza z rzutu wolnego w polu karnym opanował Oczkowski, który wycofał piłkę na dziesiąty metr Jelonkowi. Techniczny strzał kapitana Unii zmierzał pod poprzeczkę i zatrzepotał w siatce - 1:2!

W 83.minucie Unici prowadzili już 1:3. Jelonek podał Damianowi Brończykowi, który uruchomił Artura Olszanowskiego. Wprowadzony na boisko trzy minuty wcześniej zawodnik wychodząc sam na sam z bramkarzem posłał płaski strzał tuż przy słupku zakończony golem.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Brończyk posłał mocno bitą piłkę w pole karne, dzięki czemu futbolówka odbita od jednego z obrońców mogła zaskoczyć Michalaka, ale ostatecznie wyszła poza boisko. Z rzutu rożnego dośrodkował Natan Zniszczol, a strzał głową Jelonka w dobrym stylu obronił golkiper Gopła.
________________________________________________________________________________
Nieobecni: Mikołaj Plewa (pauza za kartki), Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski Filip Gałązka, Norbert Karpiński, Patryk Straszewski (kontuzjowani), Kacper Kumor (poza kadrą).