ogółem: 4 390 778

Unia - Wisła Nowe 3:2

• autor: Redakcja, 2017-04-08 23:59

Z 0:2 na 3:2 - zabójczy pościg Unii!

Mecz 22.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej rozgrywany na Stadionie Miejskim w Janikowie przyniósł wszystkim ogromne emocje. Unia wygrała z Wisłą Nowe 3:2 (0:1). Goście na prowadzenie wyszli w 15.minucie po golu Dawida Górskiego z rzutu wolnego, a na 0:2 prowadzenie przyjezdnych podwyższył Michał Horna w 53.minucie. Biało-niebiescy błyskawicznie rzucili się do odrabiania strat. Kontaktową bramkę w 56.minucie zdobył Marcin Zaleski, który bramkarza pokonał bezpośrednim strzałem z wolnego, a minutę później do wyrównania doprowadził Artur Olszanowski. Na dziewiętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścił Damian Brończyk i janikowianie zmuszeni byli grać w dziesiątkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry również za drugie napomnienie kartką strefę techniczną opuścił rezerwowy bramkarz Unii - Krzysztof Stodólski. Kolejnie, w ósmej minucie po upływie dziewięćdziesięciu minut gola na wagę trzech punktów dla drużyny tymczasowo prowadzonej przez Michała Orlika zdobył Damian Lewandowski. Było to drugie ligowe zwycięstwo biało-niebieskich z rzędu. Unia nadal jest na trzynastym miejscu w tabeli, ale ze względu na awans Chemika Bydgoszcz na bezpieczną lokatę w III lidze, opuściła strefę spadkową.

UNIA JANIKOWO - WISŁA NOWE 3:2 (0:1)

0:1 - 15’ Dawid Górski (rzut wolny)
0:2 - 53’ Michał Horna
1:2 - 56’ Marcin Zaleski (rzut wolny)
2:2 - 57’ Artur Olszanowski
3:2 - 90+8’ Damian Lewandowski

UNIA: 33. Patryk Siwek - 22. Patryk Jurkiewicz, 2. Jakub Losik, 3. Tomasz Oczkowski, 15. Maciej Sirko - 30. Mikołaj Plewa, 7. Dawid Deresiewicz (88’ 21. Dariusz Lewandowski) - 24. Damian Brończyk [71’], 19. Kacper Kumor (52’ 11. Marcin Zaleski), 9. Artur Olszanowski (61’ 16. Damian Lewandowski) - 23. Patryk Straszewski (66’ 10. Dominik Jelonek).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Krzysztof Stodólski [90+2’], 14. Martin Nowicki, 17. Paweł Radaszewski.

Od 66.minuty kapitanem Unii był Dominik Jelonek, który przejął opaskę od Dawida Deresiewicza.

Unia: 11 celnych, 7 niecelnych

Wisła: 8 celnych, 10 niecelnych

FOTORELACJA - Przemysław Powała
 FOTORELACJA - Mateusz Biernacki

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Pierwsze minuty to próby zdobycia bramki przez przyjezdnych. Najpierw jeden z nich fatalnie uderzył z dystansu, a następnie po wrzutce z prawej strony strzał głową trafił w słupek podtrzymujący siatkę. W 7.minucie dośrodkowanie Dawida Deresiewicza z rzutu wolnego zmusiło do błędu bramkarza gości, po czym piłka znalazła się pod nogami Patryka Straszewskiego, którego strzał z kilku metrów odbił się od obrońcy i wyszedł poza boisko. Kilka minut później Kacper Kumor zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną niecelnym strzałem z ostrego kąta z dalszej odległości.

W 15.minucie na dwudziestym metrze zawodnika Wisły faulował Kumor. Dawid Górski oddał silny, płaski strzał z rzutu wolnego, po czym tuż przy słupku po rękach Patryka Siwka zatrzepotała w siatce - 0:1.

Kilka chwil po wznowieniu gry dośrodkowanie z rzutu wolnego po raz kolejny przeszło wszystkich zawodników będących w polu karnym gości, po czym trafiło do Straszewskiego. Tym razem napastnik Unii wolejem z bliskiej odległości trafił wprost w bramkarza. W 24.minucie po wrzutce w szesnastkę biało-niebieskich z rożnego i zamieszaniu zbyt lekki strzał z około dwunastu metrów nie sprawił kłopotów Siwkowi. Mikołaj Plewa w następnej akcji z daleka przymierzył niecelnie. Kolejnie próbę bezpośredniego strzału z rzutu rożnego obronił Siwek. Damian Brończyk w 26.minucie zdecydował się na rajd prawą stroną boiska i uderzenie z ostrego kąta. Na posterunku był jednak golkiper Wisły. W 29.minucie piękną paradą popisał się Siwek, który sparował futbolówkę po strzale z około dwudziestu metrów. Trzy minuty później próba przelobowania bramkarza przez Deresiewicza z daleka trafiła w górną siatkę. Kolejnie po faulu Brończyka, strzał z rzutu wolnego Wisły zatrzymał się na murze. W 38.minucie po rożnym jeden z graczy przyjezdnych uderzył z woleja minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty przed przerwą Plewa przerzutem obsłużył Artura Olszanowskiego, którego zbyt lekki strzał zza szesnastki obronił bramkarz. W ostatniej akcji pierwszej połowy po aucie, zawodnik Wisły niecelnie uderzył z narożnika pola karnego.

Na początku drugiej połowy strzał piłkarza Wisły Nowe był znacznie niecelny. W 51.minucie z daleka również niedokładnie przymierzył Kumor. Wymiany ciosów zapowiadały więc wielkie emocje, które jak się okazało później stały się faktem.

W 53.minucie po wyrzucie z autu gości, w polu karnym Siwek nie porozumiał się z Patrykiem Jurkiewiczem, bezpańską piłkę przejął Michał Horna i z bliskiej odległości posłał ją do niemalże pustej bramki podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 0:2.

Unici błyskawicznie zdobyli kontaktową bramkę na 1:2. Po faulu na Straszewskim w 56.minucie, sędzia podyktował rzut wolny na dwudziestym metrze, który przepięknym strzałem nad murem wykorzystał wprowadzony na boisko cztery minuty wcześniej Marcin Zaleski.

W 57.minucie Deresiewicz kapitalnym podaniem obsłużył Olszanowskiego, który wychodząc na czystą pozycję płaskim strzałem z około osiemnastu metrów doprowadził do remisu 2:2.

Minutę później mogliśmy strzelić kolejnego gola! Niezwykle aktywny w tym meczu Deresiewicz po przechwycie, przebojowym rajdem z piłką minął zawodnika gości i wychodząc na czystą pozycję oddał strzał z dwudziestu metrów obroniony przez golkipera Wisły. W 63.minucie dośrodkowanie w pole karne Unii minęło wielu piłkarzy, a strzał z bliskiej odległości był niecelny. Pięć minut późnej w sytuacji sam na sam uderzenie Damiana Lewandowskiego zatrzymał bramkarz.

W 71.minucie Brończyk przerwał kontrę Wisły, za co ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Unia zmuszona była grać w dziesięciu.

W 73.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył jeden z rywali, ale jego strzał był niecelny. Następnie cento-strzał zawodnika Wisły zmierzał w okienko bramki Unii, ale na korner piłkę sparował Siwek. Bramkarz biało-niebieskich również skutecznie interweniował po bezpośrednim strzale z rożnego. W 78.minucie golkiper gości obronił uderzenie Deresiewicza zza pola karnego. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, strzał zawodnika Wisły z pierwszej piłki z około szesnastu metrów był zbyt wysoki. W 85.minucie wrzutkę z prawej strony napastnik przyjezdnych niecelnie wykończył głową. Chwilę późnej strzał Dominika Jelonka zza szesnastki zablokował jeden z defensorów. W 89.minucie po akcji gości, Siwek obronił strzał z głowy z pięciu metrów!

W 90+2.minucie drugą żółtą kartkę za dyskusję z sędzią, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Krzysztof Stodólski - rezerwowy bramkarz Unii, w związku z czym musiał opuścić strefę techniczną.

Również w doliczonym czasie gry uderzenie Plewy z narożnika pole karnego zostało zablokowane. Dośrodkowanie Zaleskiego z rzutu rożnego sprawiło zamieszanie w szesnastce gości, a próbę zdobycia bramki głową przez Jakuba Losika wyłapał bramkarz.

W 90+8.minucie Zaleski dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska z rzutu wolnego. Strzał głową Jelonka, trafił w słupek, po czym do piłki dopadł Damian Lewandowski i z bliskiej odległości umieścił ją w pustej bramce. Arbiter wskazał na środek boiska, a moment później zakończył mecz. Unia - Wisła 3:2!

Żółte kartki dla zawodników Unii:
18’ Mikołaj Plewa
36’ Damian Brończyk
62’ Maciej Sirko (eliminuje go z kolejnego meczu)
67’ Krzysztof Stodólski (eliminuje go z kolejnego meczu)
71’ Damian Brończyk (w konsekwencji czerwona kartka)
76’ Dawid Deresiewicz
84’ Damian Lewandowski
90+2’ Krzysztof Stodólski (w konsekwencji czerwona kartka)
90+4’ Dariusz Lewandowski
_________________________________________________________________________________
Nieobecni: Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski, Tomasz Gilas, Norbert Karpiński (kontuzje), Filip Gałązka, Natan Zniszczol (poza kadrą).