IV liga: Podsumowanie 22.kolejki

• autor: Redakcja, 2017-04-13 20:12

Podsumowanie 22.kolejki

Najwyższa pora nadrobić zaległości. Przedstawiamy zatem podsumowanie 22.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. 33 gole strzelali czwartoligowcy w ośmiu meczach (nie liczymy walkowera). Była to zatem kolejka bogata w akcje ofensywne. Nadal liderem pozostaje Pogoń Mogilno. Po tej serii gier z rozgrywek spada pięć ostatnich zespołów. Oznacza to, że Unia Janikowo mimo iż nadal jest na trzynastym miejscu - opuściła strefę spadkową.

Unia Janikowo - Wisła Nowe 3:2
Kibice w Janikowie już dawno nie oglądali takich piłkarskich emocji. Miejscowa Unia w pewnym momencie przegrywała 0:2 i zdołała odwrócić losy meczu zwyciężając ostatecznie 3:2. Warto również dodać, że biało-niebiescy prowadzeni przez tymczasowego trenera Michała Orlika zwycięskiego gola zdobyli w ósmej minucie doliczonego czasu grając w dziesięciu po czerwonej kartce Damiana Brończyka. Było to drugie ligowe zwycięstwo Unii z rzędu. Wisła nie wygrała już od dziesięciu kolejek przegrywając trzecie spotkanie pod rząd.

Sparta Brodnica - Legia Chełmża 4:1
W meczu przyjaźni dobrze dysponowana tej wiosny Sparta odniosła pewny zwycięstwo i awansowała na ósme miejsce w tabeli. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu zawodników z Brodnicy, a dziewiątym mecz bez wygranej piłkarzy z Chełmży.

Kujawianka Izbica Kujawska - Piast Złotniki Kujawskie 5:0
Pewne zwycięstwo odniosła Kujawianka, która nadal ma dwa punkty starty do lidera. Piast Złotniki Kujawskie ma z kolei dziesięć oczek starty do bezpiecznej lokaty. Mecz ten potwierdził to, że obie drużyny w tym sezonie mają znacznie odmienne cele.

Łokietek Brześć Kujawski - Gopło Kruszwica 1:1
Typowy mecz na remis odbył się w Brześciu Kujawskim. Z remisu nie powinni cieszyć się ani gospodarze, ani goście, którzy do Kruszwicy wracali z lekkim niedosytem. Zarówno Łokietek, jak i Gopło nadal są w strefie spadkowej.

Start Warlubie - Chełminianka Chełmno 6:2
Mecz kolejki typowany był w miniony weekend na to właśnie spotkanie. Do Warlubia przyjechała Chełminianka, która po zwycięstwie w poprzedniej kolejce zapowiadała walkę o punkty. Gospodarze tego dnia byli jednak nie do pokonania i pewnie rozgromili gości strzelając im aż sześć bramek, a tracąc dwie.

Notecianka Pakość - Orlęta Aleksandrów Kujawskie 0:2
Orlęta są niepokonane już od czterech kolejek i kto wie, czy nie namieszają w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Noteciance pozostaje walka o utrzymanie. W tej chwili do bezpiecznej strefy pakościanie tracą siedem punktów.

Lech Rypin - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 5:0
Lech Rypin rozgromił 5:0 Naprzód Jabłonowo Pomorskie, które od punktowało regularnie od pięciu poprzednich kolejek. Gospodarze w pełni zrehabilitowali się za porażkę w ostatnim meczu z Orlętami i umocnili się w górnej połowie tabeli.

Cuiavia Inowrocław - Unia Solec Kujawski 0:1
Cuiavia gdyby nie punkty otrzymane walkowerem w poprzedniej kolejce miałaby trzecią ligową porażkę z rzędu. Unia Solec Kujawski zrobiła to co musiała, czyli wygrała. A że styl nie był przekonywujący? Na tym etapie rozgrywek najważniejsze są punkty.

Pogoń Mogilno - Sadownik Waganiec 3:0
Pogoń dzięki utrzymaniu trzech punktów walkowerem nadal przewodzi stawce czwartoligowców. Już w Wielką Sobotę wielki mecz: Unia Solec Kujawski - wicelider, zagra z liderem z Mogilna.

Tabela po 22.kolejce:

1. Pogoń Mogilno 49 bz