Zapowiedź: Legia Chełmża - Unia

• autor: Redakcja, 2017-04-14 16:42

Meczowa Wielka Sobota

W Wielką Sobotę, 15.kwietnia 2017 roku pierwsza drużyna Unii Janikowo wyjedzie do Chełmży na mecz z miejscową Legią. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. W obu drużynach po raz pierwszy w tym sezonie na ławkach trenerskich zasiądą: Rafał Lewandowski u gospodarzy i Arkadiusz Zaleski u gości. Przypomnijmy, że w rundzie jesienną janikowianie pod wodzą Jacka Łukomskiego pokonali u siebie Legię 2:1. Nie ukrywamy, że wynik z tamtego okresu przyjęlibyśmy z otwartymi rękoma, zwłaszcza, że ewentualne zwycięstwo pozwoli nam wyprzedzić aktualnie dziesiątą drużynę IV ligi, czyli zespół z Chełmży.

Klub Sportowy „Legia” Chełmża
Rok założenia: 1928
Barwy: czerwono-zielono-białe
Sukces: 9.miejsce w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - 2008/2009
Stadion Miejski w Chełmży
Adres:
3.Maja 18, Chełmża
Pojemność trybun: 650 miejsc
Wymiary boiska: 112 m x 70 m

Po porażce w poprzedniej kolejce ze Spartą Brodnica 4:1 z funkcji trenera Legii zrezygnował Tomasz Urbański. W tym tygodniu klub z Chełmży ogłosił, że jego następcą został Rafał Lewandowski. Jutrzejszy rywal Unii nie wygrał już od dziewięciu meczów ligowych. Aktualnie Legioniści zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Czerwono-zielono-biali mają na koncie 29 punktów, czyli o trzy więcej niż janikowianie. Legia wygrała siedem meczów, osiem zremisowała i siedmiokrotnie schodziła z boiska pokonana. Stosunek bramkowy Legii to 24-29. Zawodnikiem wiodącym prym w chełmżyńskiej drużynie jest z pewnością Tomasz Rogóż, który w przeszłości był bliski związania się z janikowskim klubem.

W roli trenera czwartoligowej drużyny w sobotę zadebiutuje Arkadiusz Zaleski. Szkoleniowiec ten zastąpił na stanowisku dotychczasowego trenera Michała Orlika. Nie trzeba przypominać, że tydzień temu pracę w Unii zakończył Jacek Łukomski. W Chełmży na trybunach ma być obecny jego następca, który po świętach wielkanocnych przejmie zespół Unii.

Oprócz nowego trenera, również tylko na trybunach mogą pojawić się zawodnicy pauzujący za nadmiar żółtych kartek. Mowa tutaj o Krzysztofie Stodólskim i Macieju Sirko. Z kolei dwóch innych piłkarzy stanie przed szansą rozegrania jubileuszowego meczu w barwach naszego Klubu. Dominik Jelonek może wystąpić po raz dziewięćdziesiąty, a Damian Brończyk czeka na sześćdziesiąte ligowe spotkanie odkąd reaktywowano seniorską piłkę w Janikowie.

W rundzie jesiennej w Janikowie Unia pokonała Legię 2:1 (1:0). Wynik meczu w 16.minucie otworzył Mikołaj Plewa, gola wyrównującego trzy minuty po przerwie z rzutu karnego strzelił Daniel Stolkowski, a zwycięstwo biało-niebieskim w 68.minucie zapewnił Damian Lewandowski.

Wszystkie wyniki meczów Unia Janikowo - Legia Chełmża:
1969/70 - 0:2, 2:2
1970/71 - 1:1, 1:1
1971/72 - 3:1, 1:3
1998/99 - 0:3, 1:1
1999/00 - 2:0, 4:0
2016/17 - 2:1

Razem: 11 meczów - 4 zwycięstwa, 4 remisy, 3 porażki, bramki: 17-15.