ogółem: 4 362 563

IV liga: Podsumowanie 26.kolejki

• autor: Redakcja, 2017-05-05 20:34

Podsumowanie 26.kolejki

Niewątpliwe jest to, że tą kolejkę z pewnością każdy zapamięta na długo. Najważniejsza informacja dotycząca 26.serii gier IV ligi kujawsko-pomorskiej jest taka: zmiana lidera. Przez czternaście kolejek stawce przewodziła Pogoń Mogilno, która na własnym boisku została rozgromiona przez Cuiavię Inowrocław. Od teraz z góry na pozostałe drużyny spogląda Unia Solec Kujawski. Nowy lider odzyskał pierwsze miejsce, które stracił po piątej kolejce. Warto także dodać, że dzięki remisowi Chemika Bydgoszcz w III lidze i awansie o jedną pozycję, z IV ligi na chwilę obecną spada pięć zespołów. Przypomnijmy, że w środę rozegrano siedem meczów (dotykowo jeden walkower i jedno spotkanie przełożone). Kibice zobaczyli łącznie 31 goli. Były trzy zwycięstwa gospodarzy i cztery wygrane gości.

Kliknij na „więcej”.

Wisła Nowe - Chełminianka Chełmno 3:4
Chełminianka odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo i umocniła się w pierwszej piątce ligi. Goście mimo, iż prowadzili 0:2 dali sobie strzelić dwie bramki, dzięki czemu gospodarze wyrównali.  Ostatecznie jednak bardziej skuteczni byli zawodnicy z Chełmna.

Unia Janikowo - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 4:2
Unia odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Naprzód mimo porażki opuścił strefę spadkową dzięki awansie o jedno miejsce w III lidze Chemika Bydgoszcz. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Do przerwy dwiema bramkami prowadzili gospodarze. Krótko po przerwie ponownie był remis. Ostatnie słowo należało do janikowian.

Gopło Kruszwica - Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:4
Gopło nie wygrało już od ośmiu kolejek. Z racji faktu, iż w środę toczyły się rozgrywki IV ligi, a nie grały niższe klasy rozgrywkowe, to z wypożyczonych zawodników do innych klubów swój mecz mieli tylko gracze drużyny z Kruszwicy. Hubert Prosianowski wszedł z ławki rezerwowych już w 24.minucie z powodu kontuzji jednego z piłkarzy, a Wiktor Kaźmierczak znalazł się poza kadrą meczową.

Start Warlubie - Unia Solec Kujawski 0:1
Unia Solec Kujawski nowym liderem IV ligi. Drużyna ta wygrała trzeci mecz z rzędu i wyprzedziła o jeden punkt mogileńską Pogoń. Zwycięstwo na trudnym terenie oznacza, że Unia wyrasta na faworyta rozgrywek.

Notecianka Pakość - Piast Złotniki Kujawskie 4:0
Notecianka wygrała zdecydowanie i ma już tylko dwa punkty starty do strefy bezpiecznej. Piast doznał piątej porażki z rzędu i jest w coraz gorszej sytuacji.

Lech Rypin - Kujawianka Izbica Kujawska 2:0
Porażka Kujawianki oznacza to, że ma ona już trzy punkty straty do lidera. Zawodnicy z Izbicy Kujawskiej przegrali pierwszy raz od czterech kolejek.

Pogoń Mogilno - Cuiavia Inowrocław 1:4
Ciężko powiedzieć czy sensacja, ale na pewno niespodzianka. Dotychczasowy lider przegrał na własnym boisku z Cuiavią 1:4, która nie doznała porażki od czterech kolejek.

Sparta Brodnica - Sadownik Waganiec  3:0 (walkower)
Tym razem na wycofaniu się Sadownika Waganiec skorzystała Sparta Brodnica.

Łokietek Brześć Kujawski - Legia Chełmża - mecz odwołany
Mecz został odwołany z powodu śmierci piłkarza Łokietka Brześć Kujawski - Mariusza Kowalskiego. W chwili obecnej nie jest znany nowy termin spotkania.