Numery na koszulkach

• autor: Redakcja, 2017-05-10 15:49

Numery na koszulkach: 9, 10

Przygotowaliśmy kolejne wydanie „Numerów na koszulkach”. W majowym newsie dotyczącym oznaczeń, z którymi piłkarze Unii grali na plecach w XXI wieku przyglądamy się „dziewiątce” i „dziesiątce”. Z numerem 9 do tej pory występowało szesnastu zawodników - jeden obrońca, jedenastu pomocników i czterech napastników. Z kolei z numerem 10 grało czternastu piłkarzy - ośmiu pomocników i sześciu napastników.

Numer 9
Od początku XXI wieku z numerem 9 występował Damian Malczewski. Kolejnie oznaczony tym numerem był Robert Stachura, a potem Arkadiusz Żaglewski. Następnym zawodnikiem grającym z numerem 9 był Andrzej Janeczek. Wówczas niejeden kibic był zdziwiony, iż z „dziewiątką” na plecach gra środkowy obrońca. W sezonie 2003/2004 numer ten przejął Jacek Ziemiński. W kolejnych rozgrywkach z „dziewiątką” grało dwóch zawodników: jesienią Sławomir Suchomski, a od wiosny Karol Bilski, który piłkarzem Unii był przez rok. Zimą 2006 roku, po odejściu Bilskiego jego numer na koszulce przejął Tomasz Bzdęga. W latach 2006-2010 z „dziewiątką” grał Piotr Nowosielski. Następnie z numerem 9 grali wychowankowie janikowskiego klubu: Przemysław Kędziora, Adam Lisiecki i Marcin Zaleski. Gdy reaktywowano seniorską piłkę nożną w naszym mieście, numer 9 początkowo miał Adrian Napierała, a później Damian Ojczenasz i Dawid Pieszak (jeden mecz jako zawodnik rezerwowy). Aktualnie z numerem tym występuje Artur Olszanowski.

Numer 10
Numer 10 jak wszyscy wiemy, w drużynie piłkarskiej odgrywa dużą rolę. Wielu młodych graczy marzy o grze z tym numerem na koszulce. W Unii przez wiele lat z numerem tym występował Krzysztof Straszewski. Następnie należał on do Arkadiusza Krysiaka, który po namowie Krzysztofa Kuźmińczuka zamienił się z nim oznaczeniami i przejął numer 19. Kolejnie z „dychą” na plecach w barwach Unii Janikowo grał Michał Biskup. Po jego odejściu numer ten należał do Sebastiana Urbanka. Później z numerem 10 w biało-niebieskich występował Branko Rasić, a potem Krzysztof Kretkowski. Później „dziesiątkę” przejął Damian Staniszewski. W latach 2007-2009 z oznaczeniem tym grał Krzysztof Filipek. Następnymi numer 10 należał do Łukasza Ślifirczyka, który później na kilka miesięcy był wypożyczony do Polonii Bytom.  W czasie tym z „dziesiątką” w Unii grał Paweł Mądrzejewski. Później jednak wrócił on na plecy Ślifirczyka. Kolejnymi piłkarzami grającymi z tym oznaczeniem byli: Dawid Kaniewski, Michał Chmielecki i Przemysław Kędziora. Od sezonu 2013/2014 z numerem 10 gra Dominik Jelonek.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski