ogółem: 1 491 984

Unia - Unia Solec Kujawski 1:1

• autor: Redakcja, 2017-05-13 22:25

Remis z (wice)liderem

W meczu 28.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej rozegranym na Stadionie Miejskim w Janikowie miejscowa Unia zremisowała z imienniczką z Solca Kujawskiego 1:1 (1:1). Jako pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się goście - w 31.minucie gola z rzutu karnego strzelił Kamil Nytko. Minutę później na listę strzelców wpisał się Damian Lewandowski. Po dziesiątym remisie w sezonie, janikowianie nadal są na bezpiecznym dwunastym miejscu w tabeli. Z kolei drużyna z Solca Kujawskiego spadła z pierwszej na drugą lokatę.

UNIA JANIKOWO - UNIA SOLEC KUJAWSKI 1:1 (1:1)

0:1 - 31’ Kamil Nytko (rzut karny)
1:1 - 32’ Damian Lewandowski

UNIA: 12. Krzysztof Stodólski - 22. Patryk Jurkiewicz, 2. Jakub Losik, 3. Tomasz Oczkowski, 15. Maciej Sirko - 11. Marcin Zaleski - 16. Damian Lewandowski (81’ 8. Paweł Krupiński), 10. Dominik Jelonek, 30. Mikołaj Plewa, 7. Dawid Deresiewicz (54’ 23. Patryk Straszewski) - 21. Dariusz Lewandowski (74’ 17. Paweł Radaszewski).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Patryk Siwek, 14. Martin Nowicki, 19. Kacper Kumor, 20. Natan Zniszczol.

Unia Janikowo: 3 celne, 5 niecelnych
Unia Solec Kujawski: 5 celnych, 9 niecelnych

FOTORELACJA:

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Początek meczu należał do gości, którzy dwukrotnie uderzali na bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Stodólskiego. Najpierw w 5.minucie z dystansu fatalnie spudłował Wojciech Ernest, a chwilę później akcję drużyny z Solca Kujawskiego niecelnym strzałem zakończył będący w polu karnym Krystian Born. W 7.minucie Mikołaj Plewa przejął piłkę po nieporozumieniu między zawodnikami przeciwników i rajdem uwolnił się spod opieki graczy rywali, po czym został sfaulowany przed szesnastym metrem przez Krystiana Karbowskiego ukaranego żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Dawid Deresiewicz, ale jego strzał trafił w poprzeczkę! W 19.minucie karę indywidualną w postaci żółtej kartki otrzymał Marcin Zaleski. Uderzenie z rzutu wolnego zawodnika z Solca Kujawskiego przed siebie odbił Stodólski, a dobitka z szesnastu metrów była zablokowana. W 24.minucie piłka posłana w szesnastkę janikowian została odbita od jednego z obrońców, po czym strzał głową Ernesta złapał bramkarz biało-niebieskich. Dwie minuty potem dośrodkowanie z rzutu rożnego Zaleskiego głową nad poprzeczką wykończył Dominik Jelonek.

W 31.minucie w wydawało się, że piłka opuści boisko i grę wznowią janikowianie. Zawodnik gości zdołał wyprzedzić jednak Zaleskiego i Jakuba Losika, po czym wywalczył aut dla swojej drużyny. Po wyrzucie z autu w polu karnym Erensta faulował Patryk Jurkiewicz, wskutek czego arbiter wskazał na „jedenastkę”, którą strzałem w okienko na bramkę zamienił Kamil Nytko - 0:1.

W 32.minucie janikowianie błyskawicznie doprowadzili do remisu 1:1. Piłkę spod nóg obrońcy wyłuskał Jelonek, następnie defensora rywali naciskał Dariusz Lewandowski. Zdekoncentrowany zawodnik Unii Solec Kujawski zagrał Damianowi Lewandowskiemu, który będąc przed polem karnym wszedł w nie i strzałem po ziemi tuż przy słupku z około piętnastu metrów zdobył gola (moment strzału na zdjęciu).

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej okazji do zdobycia bramki. Warta odnotowania była jedynie żółta kartka, którą za faul ujrzał Jurkiewicz w 41.minucie.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy ofensywną akcję przeprowadzili przyjezdni. Ernest wszedł prawą stroną w pole karne i podaniem wstecznym obsłużył Nytko, który przestrzelił z piętnastu metrów. W 53.minucie z piłką w szesnastkę gości wszedł Lewandowski. Strzał napastnika janikowian był jednak zbyt lekki i nie sprawił kłopotów Mateuszowi Skibińskiemu. Trzy minuty później po stracie biało-niebieskich na własnej połowie, uderzenie zza pola karnego odbiło się od jednego z naszych zawodników, wskutek czego goście mieli korner. W 60.minucie atomowy strzał Kamila Zielińskiego z ponad trzydziestu metrów zmierzał w okienko, ale piękną paradą piłkę poza boisko wybił Stodólski. Dwie minuty potem Dmytro Plakhtyr ukarany został żółtą kartką za faul. W 67.minucie Daniel Katerla z prawej strony posłał futbolówkę w szesnastkę, a Ernest zdołał uderzyć z powietrza, ale niecelnie. Następnie strzał Zielińskiego zza pola karnego po rykoszecie od defensora z Janikowa nie sprawił kłopotów Stodólskiemu. Na niespełna dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry, strzał Patryka Straszewskiego z dystansu został zablokowany. W 72.minucie Plewa dośrodkował z rzutu rożnego, piłka została wybita przed pole karne, gdzie nieczysto trafił w nią Zaleski, następnie Losik zgrał głową Tomaszowi Oczkowskiemu, który z kilku metrów ulokował ją w siatce. Radość janikowian przerwał jednak gwizdek sędziego sygnalizujący spalonego. Pięć minut później wysuniętego przed pole bramkowe Skibińskiego zauważył Plewa. Strzał środowego pomocnika biało-niebieskich z dalekiej odległości zmierzał pod poprzeczkę, ale został wyłapany przez golkipera gości. W 79.minucie niecelnie z daleka przymierzył Jelonek. Na sześć minut przed końcem po faulu Plewy, Plakhtyr z wolnego trafił w mur, dzięki czemu podopieczni trenera Adama Topolskiego przeprowadzili kontrę. Jelonek podał Straszewskiemu, ale jego strzał został zablokowany i janikowianie musieli zadowolić się rzutem rożnym. W 85.minucie po akcji przyjezdnych, jeden z zawodników znalazł się w polu karnym i uderzył po ziemi w kierunku dalszego słupka. Piłka zatrzepotała w siatce, ale radość gości przerwał sędzia sygnalizując spalonego. Następnie Ernest z dystansu uderzył zbyt wysoko. W 90.minucie Radosław Kanik rajdem wszedł w pole karne. Kapitalną interwencją popisał się Stodólski, który sparował strzał poza boisko. W doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla swojego zespołu ponownie mógł strzelić Kanik. Tym razem były zawodnik janikowskiego klubu uderzył z dwudziestu metrów zbyt wysoko. Tuż przed końcowym gwizdkiem, żółtą kartką za grę na czas ukarany został bramkarz Unii Janikowo.

________________________________________________________________________________
Nieobecni: Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski, Tomasz Gilas, Norbert Karpiński (kontuzje), Artur Olszanowski (zapis w umowie wypożyczenia z Unii Solec Kujawski), Damian Brończyk (sprawy zawodowe), Kacper Śmigielski, Filip Gałązka (poza kadrą).